Autor Tema: Volvo 740 GL swedish brick  (Posjeta: 10345 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline dumb_o

  • Oldschool rookie
  • Postova: 46
  • Thanked: 5 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
  • Vozilo:: Volvo 740
Odg: Volvo 740 GL swedish brick
« Odgovori #30 : 08 Siječnja, 2020, 21:24:02 »
Bok svima!

Evo mene opet sa kratkim update-om.

Bilo je nekoliko lijepih vikenda pa sam ih iskoristio. Auto stvarno lijepo napreduje i baš guštam u svemu kaj radim...
Za nekoliko dana naručujem set za galvanizaciju tj, cinčanje metala. Set se sastoji od kojekakvih kiselina, anoda cinka, pasivne otopine itd. Dosta je skup ali sumnjam da će mi itko htijet pocinčat par vijaka i pločica a ovako mogu i drugima cinčat ;D

Plan je sve vijke (one koje skidam ) i sitne dijelove pocinčat, vidjet ćemo kako će to ispast. U svakom slučaju će biti jedan post o tome.

Krenuo sam skidati zadnji ovjes
Prvo sam skinuo ove sporedne šipke, zadnje opruge i diskove


Seleni su naravno originalni..i iako nisu u katastrofalnom stanju, ipak ih mjenjam



Odlučio sam odozada staviti poliuretanske selene zato jer su svega 20% skuplji od nekih zamjenskih gumenih. Ti poly seleni su od IPD-a koji dugi niz godina radi aftermarket dijelove za Volvo i Saab. Poly seleni idu na panhard rod (neznam kako se zove na Hrvatskom) i zadnje vilice.

Zadnje opruge sam klasično pobrusio žičanom četkom na bušilici, dobro očistio acetonom i polakirao temelj pa crni lak


Nakon toga sam skinuo i zadnju osovinu koja je bila u respektabilnom stanju dok je nisam oprao sa minivošem i APC-om


Nakon pranja...



Odvojio sam vilice i isprešao stare selene



Pobrusio sam ih i proveo pola sata na svakoj čisteći ih acetonom



Vilice sam polakirao bojom za zaštitu pragova (Motip) iz Bauausa. Sprej kantica je bila dosta skupa pa se nadam da to znači da je i kvalitetan premaz hehe.. U svakom slučaju, dosta otporan se čini.


Osovinu sam pobrusio i isto proveo puno vremena dok nije bila skroz čista
Nju sam polakirao bitumenom u spreju isto od Motip-a
Nekako sam zadovoljniji tim bitumenskim premazom nego ovim kojim sam lakirao vilice.

Privremeno sam stavio korače na osovinu da mi bude lakše manevrirat s njom po dvorištu :cool:






Poklopac diferencijala je aluminijski, njega ću skinut i dobro očistit. izgledat će super sa pocinčanim vijcima na crnoj osovini.

Eto, čekam selene da sve zajedno mogu vratiti na auto i to je manje više to zasad.

E da, moram se pohvalit da su mi stigle i nove felge




Felge su u okej stanju, mogle bi biti i bolje ali obzirom na cijenu sam i više nego zadovoljan. Uostalom, kad vratim zadnji kraj na auto, one su slijedeći projekt ;D
Felge nisu varene, jednu treba ravnati jer je malo poravnata na jednom djelu, ali ništa strašno.

Zanimljiva priča s tim felgama. Kupio sam je od čovjeka iz Poljske sa TurboBricks foruma, novce sa uplatio na račun u Nizozemskoj a felge su došle iz Engleske  :lol: :lol:

Do idučeg puta  :hi:
 

Offline petak

Odg: Volvo 740 GL swedish brick
« Odgovori #31 : 08 Siječnja, 2020, 22:05:38 »
Super felge, podsjećaju me na Renaultove sa R5GTT-a.

Cinčanje vijaka, matica, šajbica i ostalih metalnih sitnarija sam odrađivao u VEP Hidraulici (imaju pogon za to u Medarskoj) za neku sitnu lovu. Čini mi se da je puna kanta linolade od 2,5kg vijaka bila nekih 50tak kuna. I odlično je to ispadalo. Samo kao informacija
R5 GTE 1.7i 69kW C409 F3N-702 JB3-033   R4 GTL 1.1  25kW 1128 688D7/12   Laguna II 1.6 16V 79kW KG0A K4M-710 JH3-005   Espace IV 2.0 dci 127kW JK03 M9R-760 PK4-005   NO LOGO je najpoželjniji logo jer sugerira da prave vrijednosti prepoznaju samo oni najupučeniji
 

Online jeep frik

Odg: Volvo 740 GL swedish brick
« Odgovori #32 : 08 Siječnja, 2020, 22:15:31 »
Znam da sam ih davno vidio na nekoj top Volvari, Hydra felga! :good:

Offline Čuvitar

Odg: Volvo 740 GL swedish brick
« Odgovori #33 : 10 Siječnja, 2020, 00:08:14 »
Ako nije problem kaži di si naša taj set za cinčanje, i cijenu naravno kad budeš zna.

Sent from my KING_KONG_3 using Tapatalk

Šaka suza , vrića smija , ča je život vengo fantažija
 

Offline dumb_o

  • Oldschool rookie
  • Postova: 46
  • Thanked: 5 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
  • Vozilo:: Volvo 740
Odg: Volvo 740 GL swedish brick
« Odgovori #34 : 10 Siječnja, 2020, 13:24:22 »
Znam da sam ih davno vidio na nekoj top Volvari, Hydra felga! :good:
Super felge, podsjećaju me na Renaultove sa R5GTT-a.

Hvala :)
Da da, klasika Hydra felge, meni osobno najmilije na sedmicama.

Ako nije problem kaži di si naša taj set za cinčanje, i cijenu naravno kad budeš zna.


Naravno,

https://classic-plating.co.uk/

 

Offline Čuvitar

Odg: Volvo 740 GL swedish brick
« Odgovori #35 : 10 Siječnja, 2020, 19:32:57 »
Tnx, ovo bi trebalo trgovat prije brexita, radi poreza i carine...?

Sent from my KING_KONG_3 using Tapatalk

Šaka suza , vrića smija , ča je život vengo fantažija
 

Offline dumb_o

  • Oldschool rookie
  • Postova: 46
  • Thanked: 5 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
  • Vozilo:: Volvo 740
Odg: Volvo 740 GL swedish brick
« Odgovori #36 : 11 Siječnja, 2020, 22:56:19 »
Bilo bi dobro :)
Zasad nema ni poreza ni carine za narudžbe iz engleske kolko ja znam.
 

Offline dumb_o

  • Oldschool rookie
  • Postova: 46
  • Thanked: 5 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
  • Vozilo:: Volvo 740
Odg: Volvo 740 GL swedish brick
« Odgovori #37 : 25 Siječnja, 2020, 21:44:26 »
Radovi na ovjesu su gotovi (zasad).

Nakon skidanja i uređivanja zadnje osovine, došao je red i na zadnji most

Klasika, bušeno/prešpricano bitumenom u spreju



Sve pripadajuće vijke i dijelove za zadnjeg ovjesa sam dao cinčat. Ovdje ima nekih 2.5-3kg dijelova i za to su mi u VEP hidraulici uzeli 20kn!!! Da, 20kn.
Sa tom cijenom cinčanja mi se nikako ne isplati uzimat set za cinčanje tako da je to zasad na pauzi.


Poklopac diferencijala je samo pobrušen obzirom da je aluminijski. Ovi cinčani vijci su baš lijepo legli uz sve ovo..


Ovi nosači sajle od ručne obično strule, moj je bio u okej stanju i sad je pocinčan tako da osim što lijepo izgleda, očekujem da služi još dugo godina.



Uprešao poli selene


I sve je natrag vraćeno na auto. Bilo je jako zanimljivo solo ubacit osovinu natrag na auto ;D ;D al sve se može odradit ak je dobra deka na podu hehe


I eto, sve je sklopljeno, svi vijci su pregledani valjda 3 puta da li su dobro zategnuti. Odradio sam i "probnu vožnju po dvorištu naprijed - nazad da vidim da li je sve okej ;D ;D


I za kraj sam rastavio i prešpricao unutarnji dio prednje maske. Od prvog dana mi je bila šaka u oko ta maska. Na autu ima jako malo kroma obzirom da je kasniji model sedmice i onda stave ful kromiranu masku. Sad sam sretniji s maskom.


Toliko zasad. Sad ide malo odmora od šerafanja. Uostalom, zasad sve što sam htio sam i odradio. Idući na redu je motor kojeg ću predihtat, promjena svih tekućina, filteri, svijećice itd... No to će malo pričekat.

Pozdrav

 

Offline Soksi

Odg: Volvo 740 GL swedish brick
« Odgovori #38 : 26 Siječnja, 2020, 08:30:59 »
Svaka čast na urednom poslu i volji, sa zadovoljstvo pratim temu! Možeš molim te predstavit fixie/ss koji se vidi u pozadini il poslat neki info u inbox? Trenutno sam u projektu slaganja istog bicikla pa zato gnjavim  :dance4:
Dupli Weberi sa trubicama, dve bregaste i nardi u rukama = savršenstvo!
 

Offline dumb_o

  • Oldschool rookie
  • Postova: 46
  • Thanked: 5 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
  • Vozilo:: Volvo 740
Odg: Volvo 740 GL swedish brick
« Odgovori #39 : 28 Siječnja, 2020, 14:32:22 »
Svaka čast na urednom poslu i volji, sa zadovoljstvo pratim temu! Možeš molim te predstavit fixie/ss koji se vidi u pozadini il poslat neki info u inbox? Trenutno sam u projektu slaganja istog bicikla pa zato gnjavim  :dance4:

Hvala na lijepim riječima, pošaljem ti u inbox  :hi:
 
The following users thanked this post: Soksi

Offline petak

Odg: Volvo 740 GL swedish brick
« Odgovori #40 : 28 Siječnja, 2020, 14:37:49 »
Drago mi je da VEP hidraulika i dalje radi cinčanje i da su i dalje vrlo prihvatljivi cijenom.

Divno je za gledati ovo što radiš.


Da li si metalne komade prije temelja mazao kakvim antikorozivnim sredstvom?
Ili je samo išao antikorozivni temelj?
R5 GTE 1.7i 69kW C409 F3N-702 JB3-033   R4 GTL 1.1  25kW 1128 688D7/12   Laguna II 1.6 16V 79kW KG0A K4M-710 JH3-005   Espace IV 2.0 dci 127kW JK03 M9R-760 PK4-005   NO LOGO je najpoželjniji logo jer sugerira da prave vrijednosti prepoznaju samo oni najupučeniji
 

Offline dumb_o

  • Oldschool rookie
  • Postova: 46
  • Thanked: 5 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
  • Vozilo:: Volvo 740
Odg: Volvo 740 GL swedish brick
« Odgovori #41 : 29 Siječnja, 2020, 13:55:54 »
Drago mi je da VEP hidraulika i dalje radi cinčanje i da su i dalje vrlo prihvatljivi cijenom.

Divno je za gledati ovo što radiš.

Da li si metalne komade prije temelja mazao kakvim antikorozivnim sredstvom?
Ili je samo išao antikorozivni temelj?

Hvala Petak  :drinks:

Samo antikorozivni temelj.
Imaš li kakav savjet za antikorozivni premaz?

Također, ide li direktno na taj antikorozivni premaz temeljna boja?

Hvala
 

Offline petak

Odg: Volvo 740 GL swedish brick
« Odgovori #42 : 29 Siječnja, 2020, 14:27:10 »
Svašta sam koristio.
Šta se našlo u lokalnom dućanu boja
Najčešće Ivarast. Domaći proizvod. Nije loš ali ostavlja nekakve kristaliće nakon šta odradi svoje i onda nemožeš na to direktno boju/temelj nego treba odmastiti i skinuti te kristaliće.

A onda sam nedavno našao (dobio savjet od jednog človeka) WURTH-ov konverter rđe. Imaju opcije u spreju i kao tekućina.

Nakon što se osuši ostaje nekakva smečkasta boja. Mislim da imaju i drugu boju na izbor.

Odabrao sam verziju u spreju jer sam prije zime napunio šupljine na R4 prvo s tim i onda nakon dva dana sa voskom za zaštitu šupljina (isto WURTH-ov). preventiva. Da li je pomoglo neznam!

Djeluje mi da na njega može direktno boja/temelj, ali nisam probao.

Evo i slike


R5 GTE 1.7i 69kW C409 F3N-702 JB3-033   R4 GTL 1.1  25kW 1128 688D7/12   Laguna II 1.6 16V 79kW KG0A K4M-710 JH3-005   Espace IV 2.0 dci 127kW JK03 M9R-760 PK4-005   NO LOGO je najpoželjniji logo jer sugerira da prave vrijednosti prepoznaju samo oni najupučeniji
 

Online jeep frik

Odg: Volvo 740 GL swedish brick
« Odgovori #43 : 29 Siječnja, 2020, 19:20:49 »
Na Rust Konverter (antikorozivni premaz ili kako ja zovem 'kemija' )direktno ide temeljna boja.

Offline dumb_o

  • Oldschool rookie
  • Postova: 46
  • Thanked: 5 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
  • Vozilo:: Volvo 740
Odg: Volvo 740 GL swedish brick
« Odgovori #44 : 29 Siječnja, 2020, 21:13:47 »
Odlično,

Hvala na savjetima. Mislim da ću probati ovaj vosak za šupljine. Makar je moj Volvo pocinčan, neće škoditi ako ušpricam vosak kao dodatna preventiva.

Jedva čekam proljeće ;D

Taj vosak za šupljine, ako se ne varam, bi trebao inhibirati hrđu ako je ima, tj trebao bi zaustaviti širenje hrđe?