Autor Tema: Podešavanje rada VW 1.3 karburator  (Posjeta: 1497 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ŠajbaGTI

  • Oldschool rookie
  • Postova: 33
Podešavanje rada VW 1.3 karburator
« : 27 Prosinca, 2020, 19:45:23 »
Pozdrav,
Imam Golf 2, 1.3  s karburatorom i poprilično loše radi do kad se ne zagrije. Auto ima 120 tkm, napravljen veliki servis prije 200-300 km ( ulje, filteri, svječice, remenje .. ). Auto ako ga ne vozim par dana nece upaliti iz prve, ko da nema benzina.. i onda kad upali je pod čokom (automatski) na 2000 okretaja jako dugo... ako mu dam malo gasa onda okretaju padnu na 1500 i tako ostane... a sad zadnjih par dana kad ga ukljucim je na 500 okretaja, gasi se i opce ne lovi gas... i tako onda 5-6 put do kad ne primi..  Zanima me kome se mogu javiti da zna to složiti i poštelati ga u vž ili zg...
 

Offline Adam.

Odg: Podešavanje rada VW 1.3 karburator
« Odgovori #1 : 27 Prosinca, 2020, 19:58:24 »
Jesi siguran da je do karburatora baš ?
Ja sam imao iste simptome na 1.6i (on ima elektronski regulirani "karb") zbog senzora temperature antifriza, većinom zajebavao samo kod prvog paljenja isto tako trebalo duže da upali i nemirno radio, a onda poslije sve normalno

Eto ako će ti to šta pomoći
Isto ako se ne varam on ima vakume, pa nebi bilo loše ni to pregledati, kao i brtve one ispod karburatora
 

Offline ŠajbaGTI

  • Oldschool rookie
  • Postova: 33
Odg: Podešavanje rada VW 1.3 karburator
« Odgovori #2 : 27 Prosinca, 2020, 21:06:53 »
ma ne znam ni sam dal je do karburatora ili neceg treceg, ali pretpostavljam da je stvar u nekom podešavanju jer auto kad se zagrije dobro radi, jedino mu je ler gas malo previsok....  vecina mehanicara danas su laptop mehanicari, nemam nikog kome se da s starim autom igrati...
 

Offline Pišta

Odg: Podešavanje rada VW 1.3 karburator
« Odgovori #3 : 28 Prosinca, 2020, 01:00:51 »
Čok ti je vjerovatno bimetalni,eventualno temperaturni i normalno je da kad mu daš gas da se okretaji smanje ,jer preskoči na zub manje.Sve to treba podesiti,bimetalni ima regulaciju za zimski i ljetni rad.Ne znam odakle si,u Zagrebu ima Sporiš u podsusedu koji se bavi sa rergazerima.Ne znam koji imaš.ako je monopoint,on ima motorić ler gasa i regulator lera.Bilo bi lakše da napišeš dali je klasičan fergazer i koji ili monopoint.
« Zadnja izmjena: 28 Prosinca, 2020, 01:08:14 Pišta »
 

Offline ŠajbaGTI

  • Oldschool rookie
  • Postova: 33
Odg: Podešavanje rada VW 1.3 karburator
« Odgovori #4 : 28 Prosinca, 2020, 09:13:58 »
Klasičan fergazer je u pitanju... Mislim da cu poslije ovih blagdana nazvati Sporiš i dogovoriti termin.