Autor Tema: Registracija auta na PV registracijskum pločicama  (Posjeta: 18270 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline rambo

Odg: Registracija auta na PV registracijskum pločicama
« Odgovori #30 : 11 Rujna, 2017, 09:16:48 »
Yugo,Clio,fabia, nebitno... Može i novi BMW. Ciljao sam na neke kante koje se kotrljaju cestama i možda nisu ni registrirane
 

Offline bubuleja

Odg: Registracija auta na PV registracijskum pločicama
« Odgovori #31 : 11 Rujna, 2017, 10:59:14 »
Yugo mozda je kanta za tebe Rambo dragi..ali ta kanta je već oldi pa molim te nemoj njega baš u primjer..moze da novi BMW.

Nadam se da me kuzis..ništa osobno
Adio mare
 

Offline YUGOABARTH

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 1489
  • Thanked: 5 times
  • Lokacija: Erkovčići (Hum)
  • Vozilo:: Zastava Yugo, Renault 4 TL
Odg: Registracija auta na PV registracijskum pločicama
« Odgovori #32 : 11 Rujna, 2017, 16:49:15 »
Bravo bubiiii!! :good: Ne vređaj nam Yuga! :borac:
 

Offline max250

  • Veteran member
  • ****
  • Postova: 255
  • Thanked: 1 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: zagreb
  • Vozilo:: mercedes w108 250se
Odg: Registracija auta na PV registracijskum pločicama
« Odgovori #33 : 11 Rujna, 2017, 17:10:50 »
u biti reda nema. jer svakakve kante koje voze sjeno  sa polja imaju pv tablicu.
 

Offline rambo

Odg: Registracija auta na PV registracijskum pločicama
« Odgovori #34 : 11 Rujna, 2017, 22:58:17 »
Yugo mozda je kanta za tebe Rambo dragi..ali ta kanta je već oldi pa molim te nemoj njega baš u primjer..moze da novi BMW.

Nadam se da me kuzis..ništa osobno
ne sekiraj se, ja sam veliki ljubitelj
auta iz Cz. Nikad bolja auta nisam imao nego dok sam vozio fiću i stojadina. I nikad više ženskih ufatio
« Zadnja izmjena: 11 Rujna, 2017, 23:00:52 rambo »
 

Offline bubuleja

Odg: Registracija auta na PV registracijskum pločicama
« Odgovori #35 : 12 Rujna, 2017, 07:22:45 »
ne sekiraj se, ja sam veliki ljubitelj
auta iz Cz. Nikad bolja auta nisam imao nego dok sam vozio fiću i stojadina. I nikad više ženskih ufatio
   :friends:  :drinks:
Adio mare
 

Offline linoleumboy

Odg: Registracija auta na PV registracijskum pločicama
« Odgovori #36 : 18 Prosinca, 2017, 20:30:05 »
https://www.autoclassics.com/posts/news/uk-government-releases-historic-mot-rules-and-it-s-good-news-1

kad hrvati posalju covjeka na mars onda ce izglasat slicni zakon za oldtimere
If I could get all the money back I ever spent on cars, I'd spend it on cars
 

Offline OVERDOSEDSPEEDJUNKIE

Odg: Registracija auta na PV registracijskum pločicama
« Odgovori #37 : 19 Prosinca, 2017, 08:35:26 »
Misliš kad se rvati vrate na Mars? Mi smo najpametniji u svemiru zato nas svi obožavaju i na sastanke zovu srbe (koji da podsjetim nisu u EU). Kod nas je sve naopako, najviše se cijene kriminalci i kreteni.
NO GANDINI - NO LAMBORGHINI
Ima vozača....ima pilota....ali nema Senne
Nakon Senne? Samo sjene.
 

Offline The Best F1 Driver

  • Oldschool member
  • Postova: 5
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Ivanić-Grad
  • Vozilo:: VW T3
Odg: Registracija auta na PV registracijskum pločicama
« Odgovori #38 : 08 Rujna, 2018, 08:30:28 »

Službenik koji ti je izdao prometnu dozvolu na tvoje ime postupio je protivno zakonu.
Novi vlasnik vozila s PV registracijama ako ih želi zadržati treba iznova obaviti vrednovanje vozila, te prilikom izdavanja prometne dozvole pokazati Identifikacijsku Ispravu na svoje ime. (sad i ovdje ne ulazim u to koliko je to opravdano ili ne )
Druga mogućnost je da se vozilo registrira na obične tablice. (samo ako je od ranije HR vozilo, a ako je uvezeno kao starodobno, mora ostati na PV reg.)

Tko želi registrirati vozilo na PV tablice, najjednostavniji i najjeftiniji put je učlaniti se u klub koji je članica HROSa, te kontaktirati najbližeg tehničkog povjerenika HROSa.

Koliko je ovo točno i di provjeriti tu informaciju ?

Planiram kupiti Mercedesa Miniku, našao sam jednog ali na PV tablicama...
E sad ono što me lagano brine je to da će se taj auto redovito voziti, a ovo sa PV tablicama mi je lagano zbunjujuće i nisam baš uvjeren da je potpuno legalno da se auto vozi po cesti, te koji problemi mogu nastati zbog toga sa policijom/osiguranjem kod nedo bog prometne...

Dakle puno rađe bi ga registrirao na normalne HR tablice, pa me zanima koliko je komplicirana ta procedura i što trebam provjeriti prije same kupovine.
Ono da se ne zeznem pa kasnije lupam po glavi...

Pitao sam na tehničkom, no oni ni sami nemaju pojma što i kako, pa su mi počeli mudrovat o homologaciji, kak je pitanje hoću li ga uopće moć registrirat i bla-bla...
Uglavnom stekao sam dojam da nemaju pojma i da im je to doslovce špansko selo...
 

Offline Igor V.

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 3877
  • Thanked: 53 times
  • Spol: Muški
    • OTK Ivanić
  • Lokacija: Kl. Ivanić
  • Vozilo:: AR Giulia 1300 TI ; Fiat 128 Sport Coupe ; Autobianchi A112 ELITE
Odg: Registracija auta na PV registracijskum pločicama
« Odgovori #39 : 08 Rujna, 2018, 14:40:31 »
Tocno je sve.
Mozes se voziti koliko hoces sa PV tablama.
AR Giulia 1300 TI ; Fiat 128 Sport Coupe ; Autobianchi A112 ELITE
 

Offline The Best F1 Driver

  • Oldschool member
  • Postova: 5
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Ivanić-Grad
  • Vozilo:: VW T3
Odg: Registracija auta na PV registracijskum pločicama
« Odgovori #40 : 27 Rujna, 2018, 05:31:09 »
Siguran si da to sa vožnjom na PV tablicama ne povlači baš nikakve potencijalne probleme oko osiguranja, kod murije i tak to ?

Čuo sam svakakvih mudrolija po tom pitanju i više ni sam nemam pojma kaj je točno, ovi u stanici za tehnički pregled drobe svašta i imam filing da nemaju pojma kaj i kak...

Iako mi je ta minika u međuvremenu prodana, pa više ni nije tak jako bitno  :resent:
No možda naletim na neki drugi, pa je bolje da bum ziher...
 

Offline tomtom

Odg: Registracija auta na PV registracijskum pločicama
« Odgovori #41 : 27 Rujna, 2018, 05:49:29 »
Siguran si da to sa vožnjom na PV tablicama ne povlači baš nikakve potencijalne probleme oko osiguranja, kod murije i tak to ?

Čuo sam svakakvih mudrolija po tom pitanju i više ni sam nemam pojma kaj je točno, ovi u stanici za tehnički pregled drobe svašta i imam filing da nemaju pojma kaj i kak...

Iako mi je ta minika u međuvremenu prodana, pa više ni nije tak jako bitno  :resent:
No možda naletim na neki drugi, pa je bolje da bum ziher...

Kako misliš probleme, ja nisam imao nikakvih, ''problemi'' su nastali kad sam krenuo produžit registraciju. Sve sam se na vrijeme informirao i želio nastavit ''PV'' priču, al financijski zalogaj mi je bio previše. Na kraju regao auto redovno i guštam svaku vožnju. U policiji odjavio auto, obavio tehnički, dobio tablice, vratio se u policiju po prometnu i to je to. Ovi iz HROS-a nek si PV zabiju u pakšu - debili.

Kolega forumaš Alfa ZD je napisao sve točno po pitanju kupnje/prenosa vlasništva i to je doista tako. Moja sreća je bila ta da se nitko u mom gradu nije susreo sa ovime pa nisu znali što i kako pa sam u PV statusu uživao više od pola godine nesmetano od ikog.
« Zadnja izmjena: 27 Rujna, 2018, 05:52:40 tomtom »
Kad popijem pet gemišta, fićek ide kao ništa, nema brda nema zavoja, policija neka maše.....
 

Offline Sepra

Odg: Registracija auta na PV registracijskum pločicama
« Odgovori #42 : 27 Rujna, 2018, 12:25:59 »
ima li PV godišnji limit na prijeđene km?
Nerast
 

Offline tomtom

Odg: Registracija auta na PV registracijskum pločicama
« Odgovori #43 : 27 Rujna, 2018, 12:41:54 »
5tkm, i uvjet da na svoje ime imaš registriran još jedan auto.
Kad popijem pet gemišta, fićek ide kao ništa, nema brda nema zavoja, policija neka maše.....
 

Offline asconaextreme

Odg: Registracija auta na PV registracijskum pločicama
« Odgovori #44 : 27 Rujna, 2018, 15:00:36 »
NEMA limita na kilometre :big_boss: