Autor Tema: Miškov stojadin  (Posjeta: 27384 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline frik-ri

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 4766
  • Thanked: 10 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Liburnija - Stato di Fiume (Rijeka) Killarney pri Majci Eire
  • Vozilo:: Renjol Kvatrisimus Maksimus Fortius (u srcu i izradi) & Renjol Petardix 1,4 Five
Miškov stojadin
« : 29 Kolovoza, 2009, 00:11:17 »
Citat: zmajri
hehe iznenadili bi se sta se vozi po rijeci
crna w123 sa prednjim krajem od w211
crno-narandzasti golf1 sa prednjim krajem od clk ako se nevaram :D ps sad vidio vt tablice

http://autorijeka.com/index.php?option=com_ezautos&task=detail&id=185&Itemid=2


Zmaju-Ri... Molit' cu lijepo...  :stop:  :D  :D   U povijesti rijeckih prometala ostat ce zapamcena i zlatnim slovima upisana dva legendarna prometala:

MISKOV STOJADIN!!!   :haha:  :haha:  :haha:  Auto sa, doslovce, pas bio ako lazem, stotinjak raznoraznih rasvjetnih tijela - dodatnih maglenki, upasiranih farova, raznoraznih zmigavaca, rasvjeta ovjesa, pragova i ''gradela'' ispod motora. Na prednjoj haubi su bila navigacijska crveno/zelena svjetla sa barke i kao vrhunac, na krovu, uz petmetarsku antenu (jedna od njih par, da se razumijemo     :haha:  ) koja je na vrhu imala crvenu lampu  :haha:  praaavi pravcati drveni, uredno lakirani jarbol visine cca 60-ak cml (sa pripadajucim navigacijskim svjetlima, naravno) opet sa neke barke.
Sto je najtuznije... To je vozio neki tip sa kojih 50-ak godina i sa kojim si mu god autom stao uz bok - tip je spremno PRIHVATIO TRKU!!!   :haha:  :haha: A motor mu dimio kao Wartburg...  :haha:

ZUTA LADA - 3.MAJ!!!  :haha:  :haha:  :haha:  Eeee, to je bila pila. Ne znam koja je to oznaka lade; to je ona modernija, novija, kockasta sa velikim sirokim stopovima od iza. Auto je bio ofarban doslovce rodulom (valjkom za piture/molere - kako to vec zovete!!!) ali najjaca stvar su na tom autu bili ''plemeniti'' luksuznih dodaci od ''plemenitog'' drva.
Prednji spojler, ako se to moze tako zvati - doslovce komad daske - ofarban istom tehnikom u boju auta - zlatno-svjetlo zuta limun metalik. Taj komad daske, uredno ''zakantanih'' rubova i ''pofrezanih ivica'' je bio pricvrscen bakrenom (ili pobakrenom) zicom promjera cca 8 mm sa onog TIG - automata za spajanje brodskih panela u hali 16 predmontaze.
U istoj maniri su bile ''iskrojene'' i na isti nacin ucvrscene i lakirane letve na pragovima - isto spojleri.
Dolazimo do zadnje haube koju je krasio istom tehnikom lakiran i ubraden komad tavalona (DOSLOVCE - pas bio ako lazem!!!) koji je bio velik kao Cosworthovo krilo. Znam da mi ne vjerujete, ali to je doslovce bio tako veliki komad drveta na zadnjoj haubi.  :shock:  :shock:  :shock:
Kotace su krasile unikatne ratkape od sperploce u boji karoserije pricvrscene sa spomenutom bakrenom zicom za varenje.
Zao mije sto je to bilo u doba dok nije bilo digitalne tehnike da ovjekovjecim ta dva auta. da je to danas u diru - ma ne bi mi izmaklo onih 500Kuna sto daje RTL za ''Vase vijesti''.

Oprostite na poduzem postu - ali morao sam. Evo - frend je pokraj mene i on umire od smijeha samo na spomen i sjecanje ta dva auta.   :haha:  :haha:
Ćeš da mi dovezeš neki delovi burki? Ajde živ ti maaajka, nemo da si takav, vidi bog. Sad kad vozaš drugi kolica je moraš vozit pijan da kompenzuješ nedostatak ljuljanje?
 

Offline romyo

Miškov stojadin
« Odgovori #1 : 29 Kolovoza, 2009, 02:23:47 »
hehehe,miskov stojadin je najjace prometalo u povijesti Ri !!!!
nema ga , vec 3-4 godine... govori mi buraz da su na 'jo tjubeu'
bile njegove slike.
trazim ,trazim ali nista. Ako ih slucajno ko ima ili pronadje - nek ih stavi, bit ce smijeha.
 

Offline frik-ri

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 4766
  • Thanked: 10 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Liburnija - Stato di Fiume (Rijeka) Killarney pri Majci Eire
  • Vozilo:: Renjol Kvatrisimus Maksimus Fortius (u srcu i izradi) & Renjol Petardix 1,4 Five
Miškov stojadin
« Odgovori #2 : 29 Kolovoza, 2009, 17:32:05 »
Citat: romyo
hehehe,miskov stojadin je najjace prometalo u povijesti Ri !!!!
nema ga , vec 3-4 godine... govori mi buraz da su na 'jo tjubeu'
bile njegove slike.
trazim ,trazim ali nista. Ako ih slucajno ko ima ili pronadje - nek ih stavi, bit ce smijeha.


 :D  :D   :haha:  :haha:  Vauuu... Nisam sam, znaci...  :yah:  :yah:  Bila je stranica u diru ''rijecke.legende.com'' ili tako nesto. na njoj su bili izmedu ostalog baba kuna, kung-fu brothers, Miro Lampica, ali i Miškov Stojadin.
Nazalost - nema vise te stranice. Da... kad bi to netko postavio na forum - platio bih mu gajbu pive bez beda!  :piva:

Znaci, romyo, sjecas se Miškovog Stojadina.  :haha:  :haha:  :haha:  Evo, ja se opet cijepam od smijeha.  :haha:  Tip je uistinu bio legenda.

Sto se tice ovoga Golfcedesa... Ima jedan limar u Rjeci kojemu su brat i zena od tog limara iz sale i zaj...PIIIP..cije kupili dva kadeta ''jajeta''. Jedan razbijen sprijeda - drugi, pogadate straga. Tip ih je spojio tako da nitko nije vjerovao da su to dva auta. On ga je dosta dugo vozio, pa ga je prodao i na kraju ga je uzeo neki poznanik moga dobrog frenda. Kad sam mu rekao da je taj auto sastavljen od dva - nije mi vjerovao.
Tako da... Sto se tice ove prerade - svaka cast na slaganju. Da je umjetnicko klizanje u diru ocjene bi bile:

Tehnical merit: ten, ten, nine point eight, nine point nine, ten...
Style: two, two, two point one...

Ali ako ga je slozio ''iz inata'' e to je onda ''žešæi pacijent'' kojemu treba skinuti kapu. :palac:  :perfeto:
Ćeš da mi dovezeš neki delovi burki? Ajde živ ti maaajka, nemo da si takav, vidi bog. Sad kad vozaš drugi kolica je moraš vozit pijan da kompenzuješ nedostatak ljuljanje?
 

Offline frik-ri

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 4766
  • Thanked: 10 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Liburnija - Stato di Fiume (Rijeka) Killarney pri Majci Eire
  • Vozilo:: Renjol Kvatrisimus Maksimus Fortius (u srcu i izradi) & Renjol Petardix 1,4 Five
Miškov stojadin
« Odgovori #3 : 29 Kolovoza, 2009, 22:23:24 »
[quote="romyo"
frik ri- tocno! nije 'you tube',vec 'rijecke legende'. kako da dodjemo do toga?   ;)[/quote]


Nazalost ta stranica vise nije u diru vec dulje vrijeme. Moj ti je savjet da ne googlas jer je to poprilicno opasno. Evo na sta sam ja naletio. :shock:  :shock:  :shock:  :shock:





  :haha:  :haha:  :haha:  Fuuujjjj... Iiijuuuuuu... :strah:  :strah:  :strah:

Inace, najblize na sto sam naisao tragajuci za ''Rijeckim legendama'' je ovaj link:

http://www.croportal.net/forum/rijeka/daj-babi-kunu-23227/

Nazalost... Nema Miskovog stojadina. A ni drvene Lade. :?  :?

Pas mater... Neke sam rijecke legende i zaboravio... Vjerujem da svaki grad ima svog redikula, ali mislim da ih u Rijeci ima, ako ne najvise, a ono bar pri vrhu ljestvice...

Uzivaj romyo... Ao naletis na ista od ove tematike - javi. Hladna gajba ne gine.  :piva:
Ćeš da mi dovezeš neki delovi burki? Ajde živ ti maaajka, nemo da si takav, vidi bog. Sad kad vozaš drugi kolica je moraš vozit pijan da kompenzuješ nedostatak ljuljanje?
 

Offline frik-ri

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 4766
  • Thanked: 10 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Liburnija - Stato di Fiume (Rijeka) Killarney pri Majci Eire
  • Vozilo:: Renjol Kvatrisimus Maksimus Fortius (u srcu i izradi) & Renjol Petardix 1,4 Five
Miškov stojadin
« Odgovori #4 : 29 Kolovoza, 2009, 22:44:33 »
TTTTOOOO CAAAAREEEEE!!!! TOOO!!!! :piva:  :piva:  :piva:

 Mozes javno, mozes na PP... Daj podatke za pivo i stize gajba FedExom...    :D  :D  :haha:  :haha:

Izvinjavam se sto nisam opisao unutrasnjost... Imas li one slike sa duplim branicima, svim mogucim svjetlima i jarbolom??  :to:  :to:

Izgleda da je ovo sa pocetka faze uredenja...  :D  :haha:  :haha:
Ćeš da mi dovezeš neki delovi burki? Ajde živ ti maaajka, nemo da si takav, vidi bog. Sad kad vozaš drugi kolica je moraš vozit pijan da kompenzuješ nedostatak ljuljanje?
 

Offline frik-ri

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 4766
  • Thanked: 10 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Liburnija - Stato di Fiume (Rijeka) Killarney pri Majci Eire
  • Vozilo:: Renjol Kvatrisimus Maksimus Fortius (u srcu i izradi) & Renjol Petardix 1,4 Five
Miškov stojadin
« Odgovori #5 : 29 Kolovoza, 2009, 23:51:47 »
Citat: mate123
ovaj je golfmercedes vrlo dobar mos stavit u njega skele koliko os i 100 kubika betona


Znam da nije pristojno odgovarati samo smalicima, ali...  :haha:  :haha:  :haha:  :haha:  Ne mogu si pomoci... Buaha-haha-haha

da ''skele koliko os''  buaha-ha-ha-ha

da ''100 kubika betona'' Buahaha-ha-ha  :haha:  :haha:

Sto je najbolje od svega - znam nekoliko majstora zidara koji bas voze Golfa jedinicu. I naravno - stavljaju ruku u vatru za njega tipa: ''Kol'ko je ovaj kuca sazið'o to niko viš' ne more izbrojat' ''

 mate ajnc,cvaj,draj svaka ti cast... Nasmijao sam se do suza.  :D  :haha:

Da romyo... Nevjerojatno, ali istinito...  :shock:  :shock:  :shock:  SVE, ali SVE je radilo. Svi ti zvucnici, sve te lampice, sve te urice i pokazivaci su radili. I neka onda netko zakenja kako su Zastave losi auti.. Tipa struja, masa i slicno.  :D  :D  :P

Miškov stole... A mislio sam da ga vise nikada necu vidjeti.  :D  :D
Ćeš da mi dovezeš neki delovi burki? Ajde živ ti maaajka, nemo da si takav, vidi bog. Sad kad vozaš drugi kolica je moraš vozit pijan da kompenzuješ nedostatak ljuljanje?
 

mate123

  • Gost
Miškov stojadin
« Odgovori #6 : 30 Kolovoza, 2009, 00:27:59 »
a ova plava 101ica izgleda ko cigansko naselje ...bez uvrede
 

Offline frik-ri

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 4766
  • Thanked: 10 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Liburnija - Stato di Fiume (Rijeka) Killarney pri Majci Eire
  • Vozilo:: Renjol Kvatrisimus Maksimus Fortius (u srcu i izradi) & Renjol Petardix 1,4 Five
Miškov stojadin
« Odgovori #7 : 30 Kolovoza, 2009, 01:42:43 »
M-hhhhm... Da... A sta bi tek rekao da ga vidis u full sredenom izdanju...   :D  :haha:  :D  :haha:  :haha:   Ja ti kazem.. Samo zamisli antenu, odnosno ANTENÈINU od kojih 3metra sa crvenom zaruljom na samom vrhu. I jarbol.  :haha:  :haha:
I zamisli samo mnostvo rasvjetnih tijela po autu nacickanih kao ova ''elektronicka pomagala''.  :haha:  :haha:  :haha:

I onda ga snimis u gradu... Stanes do njega... Uputite si opasne poglede... malo naturiras... Pa on prihvati... Pa ti nabijes gas i malo cimnes sa kvacilom... Pa on poludi i prihvati ''trku''... Turiras i cekas zeleno na semaforu...  :haha:  :haha:  :haha:
I tip uvijek hrabro prihvati ''izazov''. Makar ti bio u Porscheu, M3, nije bed... Pa ga prvi put pustis do semafora... Ili ga prvi put ''dobijes'' a drugi put te on ''odere''...  :haha:  :haha: Jos ako je to kroz sam centar pa to vidi rulja na autobusnoj stanici... Onda ide ''pocasni krug'' po gradu... Lagano... sa rukom kroz prozor... Muzika tresti iz 67 zvucnika...  :haha:  :haha:

To je to... Miskov stojadin.  :D  :yah:
Ćeš da mi dovezeš neki delovi burki? Ajde živ ti maaajka, nemo da si takav, vidi bog. Sad kad vozaš drugi kolica je moraš vozit pijan da kompenzuješ nedostatak ljuljanje?
 

Offline stipe

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 983
Miškov stojadin
« Odgovori #8 : 30 Kolovoza, 2009, 02:03:34 »
Citat: Darjan
ništa fedex, javi se stoli abarthu ovo su nejgove slike a on ti je ionako u rijwci :D


Ovo su moje slike.  ;) Slikano 1 dan iza "Buzeta" prosle godine.
 

Offline romyo

Miškov stojadin
« Odgovori #9 : 30 Kolovoza, 2009, 02:26:09 »
a slike,cije jesu da jesu,hvala mu...unijele su malo zivosti veceras ovdje. :D
pred par godina kad sam ga zadnji put vidio,imao je otprilike 10 maglenki na krovu. dvije maglenke su bile ala 'Paris-Dakar' ,monstruozne,takvo sto nisam vidio nikad. A po svim staklima je stavio full crnu foliju,neznam na koju foru je vidio vanka,kroz to. masivni branici su bili kulminacija svega,
od cega je to bilo? R trafic, C jumper ....
netko mi je rekao da je cak mu stavio retrovizore na struju, sa neke Lancie...

tko ga je jednom vidio ,pamtit ce to ,definitvno !
jos jednom - hvala za slike.
 

Offline stipe

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 983
Miškov stojadin
« Odgovori #10 : 30 Kolovoza, 2009, 02:43:20 »

















 

Offline mk1

  • Veteran member
  • ****
  • Postova: 345
Miškov stojadin
« Odgovori #11 : 30 Kolovoza, 2009, 02:45:12 »
a decki jel taj stojadin jos na zivotu?jel vozi?.... a one cukice i ostale sitnicarije,kaj je sve to radilo? :D  svasta sam vidio a ovo jos ne,.... svaka cast.... ovo je seljo beljo tuning,....
 

Offline stipe

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 983
Miškov stojadin
« Odgovori #12 : 30 Kolovoza, 2009, 02:46:18 »
Sve radi i vozi se, 1.5 je unutra!  :jak:

 :haha:
 

Offline frik-ri

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 4766
  • Thanked: 10 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Liburnija - Stato di Fiume (Rijeka) Killarney pri Majci Eire
  • Vozilo:: Renjol Kvatrisimus Maksimus Fortius (u srcu i izradi) & Renjol Petardix 1,4 Five
Miškov stojadin
« Odgovori #13 : 30 Kolovoza, 2009, 02:47:16 »
Ma o tome i ja pricam... Bas sam se nasmijao - ne iz ruganja ili cega drugoga, nego nekako... ne znam objasniti kao sto si rekao:
''Tko ga je jedamput vidio...''  :D  :evil:
Branici su bili spajani od dva neka-bog-te-pitaj-cega i to doslovce jedan na drugi sa poliesterom (ma tip je sigurno imao neku barku, dajem ruku u vatru!!!) i sve uredno zakeljano sa onom crnom bojom na pinel (penzl kak vi velite gore na kontinentu  :roll  )
A to sa maglenkama... Opis ti stoji definitivno: ''monstruozne,takvo sto nisam vidio nikad''  :-o  :-o
Prodes pokraj njega, malo mu blicnes, malo potrubis... Onako, olfa pozdrav... A on kad pocne zmigati i blicati sa svim svojim lampama...  :-o  :D  :D  Betlehem i Las Vegas zajedno su teeeeska kmica usred najdubljeg groba naspram njega.  :haha:  :haha:
I sve to kuzim (uvjetno receno...) Maglenke, reflektori, zvucnici, raznorazne urice... Ali koga Boga je stavio jarbol... Drveni, lakirani sa navigacijskim svjetlima...  :shock:  :shock:  :-o  Taj mi detalj nikada nije bio jasan.  :D  :D
Jos jednom i od mene: HVALA NA SLIKAMA!!!  :to:  :to:  :to:
Ćeš da mi dovezeš neki delovi burki? Ajde živ ti maaajka, nemo da si takav, vidi bog. Sad kad vozaš drugi kolica je moraš vozit pijan da kompenzuješ nedostatak ljuljanje?
 

Offline mk1

  • Veteran member
  • ****
  • Postova: 345
Miškov stojadin
« Odgovori #14 : 30 Kolovoza, 2009, 02:47:31 »
obrtaljka od lade,... i vidio sam da je neko spomenil crne folije za sajbe,.... nebi reko,mislim da su sajbe sa penzlom pofarbane u crno.........