Autor Tema: Jetta MK2 (2 door limo)  (Posjeta: 21156 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Adam.

Odg: Jetta MK2
« Odgovori #30 : 20 Kolovoza, 2018, 18:14:32 »
Zanimljiva ideja, samo treba prvo naći donatora koji će donirat stotinjak eura za poklopac haha

Na Jetti napokon složen sat sa okretajima, prvi puta kad sam spojio sat nisu radili okretaji, provjerio žice, sat, sve radi, alternator ima izvod W (koji na njima označava taj izvod za sat sa okretajima), uglavnom u alternatoru se odlemi spoj tog izvoda i onda ne baca struju i sat ne pokazuje okretaje, ja sam to jednostavno rješio što sam skinuo alternator i odnio električaru koji ga je rastavio i zalemio taj spoj, pa eto čisto ako netko bude imao sličnih problema, dosta se jednostavno rješi (kaže majstor da je to na dujama dosta česta pojava)

U početku je to izgledalo ovako, kad sam uspio rješit okretaje, sat me zezao i nije pokazivao koliko ide, tako da sam se 2 dana vozio bez sata haha



Na kraju sam rastavio sat i to rješio, sada pokazuje i brzinu i okretaje
Složio još i led svjetlo koje je trenutno malo prejako, ali rješit ću i to s vremenom (na slici se ne vidi dobro, ali meni je uživo super)



 

Offline goran16v

Odg: Jetta MK2
« Odgovori #31 : 21 Kolovoza, 2018, 09:10:58 »
Jos duboki branici i to je to!

Joj, ne idu duboki branici na ovo godiste, paket opreme pa ni na boju.
 

Offline goran16v

Odg: Jetta MK2
« Odgovori #32 : 21 Kolovoza, 2018, 09:13:38 »

Složio još i led svjetlo koje je trenutno malo prejako, ali rješit ću i to s vremenom (na slici se ne vidi dobro, ali meni je uživo super)

NHF ali sa LED osvjetljenjem definitivno ides u pogresnom pravcu. Bolje rastavi tablu, ocisti sjenila oko sijalica, ubaci nove sijalice sa cistijim staklom i imaces sta treba.
 

Offline Adam.

Odg: Jetta MK2
« Odgovori #33 : 21 Kolovoza, 2018, 19:42:52 »
Goran, idem na pomlađivanje, tj. stavit ću dosta dijelova od novije tipe, pa tako i duboke branike i široke lajsne, boja također neće ostat ova

A sat mi se sviđa ovako, nema uvrede, radim za sebe auto i kako se meni sviđa...

P.S. A i paket opreme mjenjam  :smile:
 

Offline tommyb

  • Senior member
  • ***
  • Postova: 131
  • Thanked: 8 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: gornja stubica
  • Vozilo:: golf mk1
Odg: Jetta MK2
« Odgovori #34 : 24 Kolovoza, 2018, 08:20:58 »
Slazem se sa goranom...Definitivno pogresan smjer...scena je prepuna jetti sa dubokim branicima i sirokim lajsnama...
Iskreno jako dugo nisam vidio jettu stari tip a pogotovo tzv kupejku...
Moj savjet...ostavi ju u ovakvom stanju,jos pogotovo jer imas branike sa chromom, nabaci dobru boju i felge, pikni je u pod i imat ces jeben auto...
A i s vremenom ce mu vrijednost rasti jer su vec sad su rijetke u originalnom stanju
 

Offline goran16v

Odg: Jetta MK2
« Odgovori #35 : 24 Kolovoza, 2018, 14:36:50 »
Ja sam vec napisao, zbog godiste i opreme (leptir stakla, hrom branici itd), ovaj auto trebaa vratiti koliko je moguce u tvornickom stanju, ispolirati krom, malo ga spustiti i neke alu felge 15". Nista vise tom autu ne treba. Nesto na ovom trago, s tim sto bi za mene u tvojoj boji bio jos i ljepsi.







Pronadji temu kolege Spokya (mislim da se tako zove), koji je obicnu zutu Jettu Mk1, koja je tad bila u statusu sto je tvoja danas, od obicnog postanskog auta pretvorio u pravi eye catcher.

Nijedan od pokusaja "podmladjivanja" koje sam vidio nikad nije postogao zeljeni efekat jer je zbog kolicine posla i razlika jednostavno neisplativo da se posao dovede do kraja, a sve sto ostane napola je za mene vise ruzno nego lijepo. Nisu to samo lajsne i branici, tu idu prednja vrata, maska, zadnji vezni lim, cak i kad se to rjesi ostaje krom  po kederima, pa komplet unutrasnjost u boji koja nije bila u FL modelu, razlike u prekidacima i komandama, itd isl.
U svakom slucaju auto je tvoj i tvoja odluka je neupitna, sretno!
 

Offline jeep frik

Odg: Jetta MK2
« Odgovori #36 : 24 Kolovoza, 2018, 18:35:09 »
Sam ti sibni duboke branike gore. Fali ga pogotovo naprijed.. :yes:

Offline cona

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 770
  • Thanked: 72 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Pitomača
  • Vozilo:: Volvo 240 turbo
Odg: Jetta MK2
« Odgovori #37 : 24 Kolovoza, 2018, 21:05:22 »
Meni je isto lijepši stariji model.Bolje bi bilo ići u tom smijeru, ali auto je tvoj i o ukusu se ne raspravlja.
 

Offline Adam.

Odg: Jetta MK2
« Odgovori #38 : 25 Kolovoza, 2018, 16:58:07 »
Svatko ima svoje mišljenje naravno, nekom se nešto sviđa
Kao što sam već rekao, meni jednostavno nisu zanimljive i "upečatljive" dvojke sa leptir staklima i uskim branicima (mislim i na Golf i Jette)
Spookyevu temu sam cijelu prelistao još davno, i uvijek se divim tom autu, iako znam da ja svoj nikada neću moći dovest do tog "savršenog" stanja, također po meni sve na toj njegovoj Jetti je onako kako treba biti, baš zato što je jedinica, tj. po mom mišljenju na jedinice mi više idu uski branici, krom, leptir stakla i ostalo

A ovo mi nikako nije jasno, tj. je zato što imam usran mobitel pa se očito dobro ne vide slike, ali na mom autu nema trunke kroma, osim felgi (koje ni nisu moje i nisu kromirane nego polirane) i vanjskih kvaki vrata, znači obična plastičnjača

Imam svoju ideju i sliku u glavi, i takav će auto biti, to sigurno  :hi:
 

Offline tommyb

  • Senior member
  • ***
  • Postova: 131
  • Thanked: 8 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: gornja stubica
  • Vozilo:: golf mk1
Odg: Jetta MK2
« Odgovori #39 : 26 Kolovoza, 2018, 09:07:46 »
????
Pa imas na branicima krom lajsne...tj mozda vise nisu najsjajnije jer je plastika ispucala...ali su tu...mogu se narucit druge i zamjene se...to je dosta rijetki detalj..
U ostalom sam slazes auto i tvoja mora biti zadnja..ovo su samo sugestije
 

Offline Adam.

Odg: Jetta MK2
« Odgovori #40 : 26 Kolovoza, 2018, 12:55:16 »
Sve jasno
Samo kažem to nije krom, obična plastika i to još ima neku boju na sebi, kao uzorak neki, znači nije ona boja srebrna, siva kao krom...
 

Offline goran16v

Odg: Jetta MK2
« Odgovori #41 : 26 Kolovoza, 2018, 20:36:55 »
To je plastificiranna krom lajsna.a plasticna folija zna puci da se vlaga zavuce u nju i poprimi "saru".
 

Offline Adam.

Odg: Jetta MK2
« Odgovori #42 : 01 Rujna, 2018, 17:10:55 »
Iskoristio neradnu subotu da Jettu malo bolje očistim iznutra













« Zadnja izmjena: 01 Rujna, 2018, 17:12:49 Adam. »
 

Offline Adam.

Odg: Jetta MK2
« Odgovori #43 : 19 Rujna, 2018, 20:06:14 »
Malo novih zgoda, pukla posuda antifriza, to odmah zamjenio

Onda nabavio tepihe bočne gepeka, ostali dijelovi se polako skupljaju, malo po malo



I evo jedna noćna  ;D

 

Offline Adam.

Odg: Jetta MK2
« Odgovori #44 : 18 Listopada, 2018, 18:19:27 »
Stavio BBSice za probu, pa se malo điram na njima dok ne vratim zimski set (čelične)
Dijelovi se gomilaju i gomilaju, ali se ništa ne radi haha
Zasad kako ide ide, nagodinu planiramo s većim i ozbiljnijim zahvatima
Evo par slikica kako sad zgleda







Zaboravih, radio sam malo unutrašnje osvjetljenje, pa evo slika

« Zadnja izmjena: 18 Listopada, 2018, 18:23:09 Adam. »