Autor Tema: BMW garaza  (Posjeta: 19457 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Pjerosaky

BMW garaza
« : 31 Listopada, 2018, 01:44:42 »
Pozdrav svima, posto vozim ne dovoljno star, stari auto predstavit cu ga ovdje

Od nedavno je u mom vlasnistvu bmw e34 518i iz 1993. s m40b18 motorom, malo mi se zurilo s kupovinom (sto nikad nije dobro) jer sam isao taman taj vikend u svatove i htio sam siber, a na e39 530d ga nemam

Kupljen od drugog vlasnika, prvi vlasnik navodno sogor od drugog vlasnika, pokazivao mi je covjek (50+g) nekakve papire al ga nisam skuzio previse, takodjer je tvrdio da auto ima 198kkm, na satu je 324kkm sada, ali je sat od 6cyl, ispis kilometara s tehnickog je boze sacuvaj, sa 32kkm na 120, pa na 60 pa 300 i tako.. dao mi je 3 kilometar sata uz auto, mozda je do toga boja je brokatrot metallic, ne bas cesta boja (ako sam dobro guglao)

auto u jako dobrom stanju sto se tice hrdje, bilo posla na zadnjem lijevom blatobranu i malo na pragu, gepek zdrav, malo ima i na podu hrdje sto ce se rijesiti u sijecnju, ostalo vise manje okej osim losijeg stanja laka, ima na par mjesta po autu ispucanog laka, ali sve ce se rijesiti

Mehanicki auto bio vrhunski za te novce, malo slinio ulje sto je ocekivano (barem bilo meni), ovjes stvarno dobar, nakon prvih parsto kilometara se otkrio luft na zadnjem kraju koji ce bit rijesen kroz par dana nadam se

Posto sam odustao od nekog ozbiljnijeg projekta zbog novog posla, drugi grad (rovinj), nema poznanstava, nema mjesta za sarafanje, odlucio sam registrirat auto i vozit se, problem je jedino bio eko test koji sam rijesio stavljanjem novog motorica ler gasa, mafa i nove lambde

Unutrasnjost relativno dobra, nema sad nesto posebno pokidanih dijelova, auto treba kemijsko, vozacev sic poderan, zadnja klupa dobra, nebo okej, cak ni ne visi puno.. kroz par dana idem pogledati siceve s naslonima za ruku u super stanju pa cemo kreniti sredjivati tu unutrasnjost, cisto da uredna bude, nista posebno

Auto od neke dodatne opreme ima siber na struju koji radi i ne curi i to bi bilo to

Prvi problem - prije 2-3 tjedna su mi u voznji pootpadali neki sarafi oko zupcastog zbog nepaznje prilikom montaze (veliki servis kod proslog vlasnika) pokidali zupcasti i na kraju kaos, pomotani ventili, na jednom mjestu maaalo ostecena glava navodno itd. Trenutno je auto kod majstora koji ce rijesiti obradu glave, prebrtvit, novi remen, ventili... Sve se stavlja novo, svi ventili i popratno.

Planovi za auto su: lakiranje u sijecnju, novi sicevi u sto boljem stanju, sredit sve sto treba na ovjesu, rijesiti kocnice (vec su gore nove cijevi itd) u smislu diskova i pakni, nabavka jos dvije ili tri style 32 u 16 cola (dvije imam) i tad bi auto trebao bit stvarno dobar za vozit, vjerojatno ce tad i u prodaju zbog kupovine drugog vozila koje sam si nasao, a nije JOS na prodaju

Ako uspije stavit cu par slika, nadam se da vam se svidja bar malo, stavit cu i jednu mladjeg e39, jako rijetka boja, jako zanimljiv autic :)

U slucaju da netko ima viska dijelova za e34 (moze i za e39) slobodno se javite, lagano skupljam sta mogu naci za starije bmwe, uvijek zatreba za nesto :)

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

 

Offline Sepra

Odg: BMW garaza
« Odgovori #1 : 31 Listopada, 2018, 13:29:10 »
odlična je kamatarka, nadam se da ćeš ju dovesti u red potpuno i da će odraditi još puno sretnih km  :good:
Nerast
 

Online jeep frik

Odg: BMW garaza
« Odgovori #2 : 31 Listopada, 2018, 13:58:53 »
Lijepa boja kao i auto. Imao je moj stari novu.Samo sipaj-toči dobro ulje nikakvo jeftino jer odu hidropodizaci pa klackalica. Takodjer gledaj nivo ulja, jer kad se upali lampica kod 518 onda je kasno. Inace slab motor za karoseriju pa nije za neka natjeravanja u iber, pa ga treba normalno vozit kao i do sada.
« Zadnja izmjena: 31 Listopada, 2018, 14:39:40 jeep frik »
 

Offline Adam.

Odg: BMW garaza
« Odgovori #3 : 01 Studenoga, 2018, 15:58:31 »
Nije loša kamatarka, nažalost kao što kolega kaže motor dosta slab za nju, sad čitam i razmišljam kad si već imao to sranje s motorom, ja da sam na tvom mjestu ubacio bi 6cil, bar 2.0 ili već 2.5, dosta ekipe je to radilo već, a i nije nešto previše skupo jer npr. 2.0 ima stvarno puno, iako treba naći dobar...

Uglavnom dobar BMW, nabacit neku dobru alu felgu, možda ga malo spustit i to je to  :smile:
 

Offline Pjerosaky

Odg: BMW garaza
« Odgovori #4 : 01 Studenoga, 2018, 16:08:39 »
Hvala ekipa

Da slab je motor, prvo sto mi je palo na pamet je i bilo ubacivanje m50b25, ali... Majstor kojeg ne znam mi radi auto jer mi je riknio u pm, pa sam se morao snac da ga maknem s ceste, a za cijenu slepe sam vec imao dijelove sto treba zamijeniti, nadodat za ruke i vozim se dalje.. jbg.. ako se ne uspijem dogovorit za auto koji zelim kupit, qko ovu prodam, onda cu traziti neku 525, najjednostavnije :) a ak ova ostane duze vremena, onda cemo ubacivat

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

 

Online jeep frik

Odg: BMW garaza
« Odgovori #5 : 01 Studenoga, 2018, 16:36:13 »
 Lijepa je, treba je vozit takvu kakva je netreba nista ubacivat.

Offline Boxer

  • Administrator
  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 3115
  • Thanked: 144 times
  • Spol: Muški
    • http://alfa-corse.com
  • Lokacija: Čakovec
  • Vozilo:: Ponovo Alfa Romeo Sprint QV
Odg: BMW garaza
« Odgovori #6 : 01 Studenoga, 2018, 18:08:12 »
Teško ćeš naći dobro 525 za razumne pare, radije ovog ili vozit tako kako je ili ubaciti jači motor
Hrđa bez granica
 

Offline Pjerosaky

Odg: BMW garaza
« Odgovori #7 : 14 Studenoga, 2018, 20:22:31 »
Ma doci ce 525 kad tad, ni ne racunam da ce uletiti za neku sicu, barem nisam imao toliko srece do sad a sad nastavak, danas pokupio autic, par slikica i to je to :) iduce na red dolazi ovjes.. i zadnja slika je saraf krivac za sve :)

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

 

Offline M L A D E N

Odg: BMW garaza
« Odgovori #8 : 04 Prosinca, 2018, 18:00:41 »
Kolega za e39 već znaš i sam da je odličan.
E34 ćeš dovesti u red, uopče ne sumnjam u tebe.
Boja nije crna kakva kamatarka treba biti, ali lijepa je. Samo ga dobro napolirati da ubija sjajem.
 

Offline Pjerosaky

Odg: BMW garaza
« Odgovori #9 : 10 Prosinca, 2018, 06:24:03 »
Kolega za e39 već znaš i sam da je odličan.
E34 ćeš dovesti u red, uopče ne sumnjam u tebe.
Boja nije crna kakva kamatarka treba biti, ali lijepa je. Samo ga dobro napolirati da ubija sjajem.
Ici ce u original boju, napolirana do boga, bit ce zgodna ak se dovoljno dugo zadrzi :)

Ovaj tjedan se napokon sarafa malo, uzeo slobodno tjedan dana, peglam za nasice pa ce bit malo radova :)

Da nebi bilo da se bas nista nije radilo, zamijenio prekidac od maglenki za citavi, sad mi jos sam fale prednje maglenke

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

 

Offline Pjerosaky

Odg: BMW garaza
« Odgovori #10 : 13 Prosinca, 2018, 08:20:39 »
Nesto stiglo, nesto se jos ceka, krenili smo

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

 

Offline Pjerosaky

Odg: BMW garaza
« Odgovori #11 : 31 Prosinca, 2018, 06:50:33 »
Druzenje :)

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

 

Offline M L A D E N

Odg: BMW garaza
« Odgovori #12 : 31 Prosinca, 2018, 13:23:23 »
Kako je nekad bmw bio prekrasan auto!
 

Offline Adam.

Odg: BMW garaza
« Odgovori #13 : 31 Prosinca, 2018, 16:29:38 »
Samo neka dobra felga i ništa mu drugo više ni ne treba  :thmbup:
Odlične su i kockice ove  :thmbup:
 

Offline Pjerosaky

Odg: BMW garaza
« Odgovori #14 : 31 Prosinca, 2018, 21:12:13 »
Samo neka dobra felga i ništa mu drugo više ni ne treba  :thmbup:
Odlične su i kockice ove  :thmbup:
Vjerojatno nece ni felgu stic dobit, ici ce na oglas da ode dalje za dobrobit m52b28 i nekog m21 dizla planovi su se promijenili na naglo steta sto je auto koliko toliko utegnut sad, al jbg

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk