Autor Tema: astra f (1.6 16v)  (Posjeta: 1439 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline askonaš

  • Oldschool rookie
  • Postova: 32
  • Thanked: 1 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
  • Vozilo:: ascona b 1,9N
astra f (1.6 16v)
« : 16 Travnja, 2019, 20:40:27 »
U želji da malo sudjelujem na forumu predstavljam svoje buduće dnevno vozilo... pošto je duže vrijeme služio u obitelji kao 2. auto dosta zanemarivan zadnjih godina, nakon neuspješnog oglašavanja odlucio sam ga dovesti u doneke pristojno stanje... Dakle rijec je u astri f 96.god sa 100ks i klimom meni dosta  ;D. Auto je u obitelji od kada je imao 60tkm i prakticki sam odrastao u njemu naucio voziti i prozivio sve mladenacke price i gluposti te ima neku sentimentalnu vrijednost. U želji da bude pouzdan na malo dužim relacijama i svakodnevna vozilica do posla i nazad napravljeno je sljedeće: reparatura klime, alternatora, zamjenjen zupcasti, brtva glave, semering radilice, krajnici, lamela, tapeciranje krova i manžete mjenjaca. Time sam sredio neke malo jače boljke i malo unutrašnjosti. Idući potez srediti jos neke sitnice (razbijen zadnji far, antena...) i lagano ga ispolirati. Za ubuduce nabaviti prednja 2 sica po mogucnosti iz astre gsi i zamjeniti ove trokrake felge. Ne planiram se previse bacati u troskove jer ipak treba i damu na 2. slici srediti  :cool:

<br /><br /><br /><br />
« Zadnja izmjena: 16 Travnja, 2019, 20:42:43 askonaš »
 

Offline askonaš

  • Oldschool rookie
  • Postova: 32
  • Thanked: 1 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
  • Vozilo:: ascona b 1,9N
Odg: astra f (1.6 16v)
« Odgovori #1 : 16 Travnja, 2019, 20:45:24 »
Tek sada vidim da sam u krivoj temi te bih molio admina da ju prebaci na pravo mjesto  :nea:
 

Offline baho

Odg: astra f (1.6 16v)
« Odgovori #2 : 17 Travnja, 2019, 14:54:26 »
Dobra je astra, samo da je neke druge felge  :hi:
da je bar svaki dan nedjelja ujutro...
 

Offline gruđo

Odg: astra f (1.6 16v)
« Odgovori #3 : 17 Travnja, 2019, 15:49:09 »
Imao sam nekada ovakvu sa 100 KS u obitelji. Puno mekše i udobnije auto od konkurenta Golfa 3.
 

Online jeep frik

Odg: astra f (1.6 16v)
« Odgovori #4 : 17 Travnja, 2019, 17:51:47 »
Imao ju prijatelj uz Corrado. Isto obiteljski 1.vlasnici, 1.6, 93 god. Drugi poznanik Gsi 16v svojedobno je bočno udario u parkiranu katricu i prevrnuo na bok.  :lol:
Felge Alesio?
« Zadnja izmjena: 17 Travnja, 2019, 19:53:34 jeep frik »
 

Offline stojo

  • Junior member
  • **
  • Postova: 97
Odg: astra f (1.6 16v)
« Odgovori #5 : 17 Travnja, 2019, 17:54:13 »
Odlična Astrica!
Super za svaki dan :thmbup:
 

Offline Adam.

Odg: astra f (1.6 16v)
« Odgovori #6 : 17 Travnja, 2019, 19:50:41 »
Zanimljiva Astra zbog motora, ako se ne varam nema ih baš više puno sa 16v, većinom su sve obični 8v
Imam ti nešto dijelove za te Astre, pa ako šta trebaš javi se u PM
 
The following users thanked this post: askonaš

Offline askonaš

  • Oldschool rookie
  • Postova: 32
  • Thanked: 1 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
  • Vozilo:: ascona b 1,9N
Odg: astra f (1.6 16v)
« Odgovori #7 : 17 Travnja, 2019, 21:01:14 »
Imao ju prijatelj uz Corrado. Isto obiteljski 1.vlasnici, 1.6, 93 god. Drugi poznanik Gsi 16v svojedobno je bočno udario u parkiranu katricu i prevrnuo na bok.  :lol:
Felge Alesio?

felge su MAK, osobno nisam fan... a ni nemam previse ideja sta bi joj sjelo a da nije seljo tjuning  :dntknw:
 

Offline askonaš

  • Oldschool rookie
  • Postova: 32
  • Thanked: 1 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
  • Vozilo:: ascona b 1,9N
Odg: astra f (1.6 16v)
« Odgovori #8 : 17 Travnja, 2019, 21:17:54 »
Zanimljiva Astra zbog motora, ako se ne varam nema ih baš više puno sa 16v, većinom su sve obični 8v
Imam ti nešto dijelove za te Astre, pa ako šta trebaš javi se u PM

Da uglavnom su 1,4,1,6 8v i 1,7D... citajuci neke forume ljudi su ih izbjegavali jer je taj motor "osjetljiv" kao i njegov zupcasti... cak za zupcasti msm da je bilo neke ranije izmjene nego sto je potrebno... ovaj vikend je bila na dizalici zacudo hrđe nema, nesto sitno povrsinski to cemo sanirat uskoro i klasicna njihova boljka hrđa ispod cepa od rezervoara koji je vec krpan... trenutno na satu 238tkm do ovog vikenda jos original lamela, mogu rec da se auto pokazao stvarno pouzdanim jedini problem je bila bobina... unutra nema cvrčaka stvarno solidan auto i dosta udoban a i ima snage... jos sredit slomljeni retrovizor,razbijen zadnji far,gume, špur i neki sumnjivi zvuk u kabini vezan za struju kak moj frend kaze netko ti pece kokice ispod volana  :lol:, sumnjam u senzor za temp posto mi cukica od temp ne radi a laganim udacem na njega sljaka, a pocelo nakon zamjene kilera...valjda ce onda i "kokice" nestat  :biggrin:... i hvala kolegi na ponudenoj pomoci oko dijelova ako kaj treba javljam.
« Zadnja izmjena: 17 Travnja, 2019, 21:39:33 askonaš »