Autor Tema: Barn Find ("auti iz štale") i kolekcije (zbirke) [masovni pronalsaci]  (Posjeta: 94124 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline frik-ri

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 4766
  • Thanked: 10 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Liburnija - Stato di Fiume (Rijeka) Killarney pri Majci Eire
  • Vozilo:: Renjol Kvatrisimus Maksimus Fortius (u srcu i izradi) & Renjol Petardix 1,4 Five
Odg: Barn Find ("auti iz štale") i kolekcije (zbirke) [masovni pronalsaci]
« Odgovori #30 : 16 Listopada, 2014, 12:24:47 »
Zbog koje pič...PIIIIIP!!!...e mile materine Ford ne radi više aute sa ovakvim linijama je...PIIIP!!!...li si oca u vr' gu'jce.  :aggressive: :aggressive: :aggressive:
U biti - ZAŠTOOOOO više nitko ne radi ovako ''jak'' auto, a ne one ku...PIIIP!!!...eve hot wheels need-for-spojler-speed-jugoplastika'' aute.  :glavauzid: :glavauzid: :glavauzid:
A ova Manturina  :shok: ako je ''riđi điđi nale'' daaaam ruku u vatru da su se oko nje grabali sedam Švaba sa ''fucka-fudbalerka'' frizurama.  :yes2: :yes2:
Ćeš da mi dovezeš neki delovi burki? Ajde živ ti maaajka, nemo da si takav, vidi bog. Sad kad vozaš drugi kolica je moraš vozit pijan da kompenzuješ nedostatak ljuljanje?
 

Offline crna ovca

Odg: Barn Find ("auti iz štale") i kolekcije (zbirke) [masovni pronalsaci]
« Odgovori #31 : 16 Listopada, 2014, 20:38:29 »
nije baš "barn find", al nije ni daleko  :blush2:





 

Offline mpavluk

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 1705
Odg: Barn Find ("auti iz štale") i kolekcije (zbirke) [masovni pronalsaci]
« Odgovori #32 : 16 Listopada, 2014, 22:19:53 »
Toliko mogu pomoći da je ono na bubi otraga sigurno rikverc svjetlo od tristaća i pretpostavljam da je sa tom namjenom i tamo "nakeljeno" jer nebih rekao da je to upotrebljeno kao žmigavac! M.
NK Bačka 1901 Subotica - Majstori s ravnice!
Out with the new and in with the old!
Scirocco mark I and Polo mark I WANTED! M.
 

Offline trajkeša

Odg: Barn Find ("auti iz štale") i kolekcije (zbirke) [masovni pronalsaci]
« Odgovori #33 : 17 Listopada, 2014, 07:57:51 »
Tešk o da je ono rikverc svitlo, a ako i je onda ga je palia na prekidač iz kabine...
 

Offline Motohod

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 633
  • Lokacija: Szenth Gyorgy
  • Vozilo:: O-peel
Odg: Barn Find ("auti iz štale") i kolekcije (zbirke) [masovni pronalsaci]
« Odgovori #34 : 17 Listopada, 2014, 10:46:52 »
Bubin mjenjač ima prekidač rikverc svjetla blizu štangice birača brzina... ili je na tom mjestu čep koji se skine i stavi šalter.
 

Online krntija

Odg: Barn Find ("auti iz štale") i kolekcije (zbirke) [masovni pronalsaci]
« Odgovori #35 : 17 Listopada, 2014, 11:46:56 »
Te "pastete" su zmigavci, a to je bilo dodavano zbog promjene zakona , tj. 1963. su sva vozila morala imat zmigavce , a winkeri su izbacivani iz upotrebe.  :read:

 In der Bundesrepublik Deutschland wurde gesetzlich vorgeschrieben, dass bis zum 1. Juli 1963 alle Kfz über 4 Metern Länge und 1,6 Metern Breite mit Blinkleuchten an Vorder- und Rückseite versehen sind. Dafür wurden zahlreiche Umrüstsätze angeboten, wobei oft die nicht mehr benötigten Winker ausgebaut und die Öffnungen mit passenden Abdeckungen verschlossen wurden. Im österreichischen und bayrischen Raum wird der Winker als „Reidndeita“ bezeichnet, wobei Reidn eine Dialektbezeichnung für Kurve ist und Deita von Deuter abgeleitet ist.

Heutzutage ist der Gebrauch des Winkers in Deutschland nicht verboten; es muss jedoch zuerst der „normale“ Fahrtrichtungsanzeiger, eben der Blinker, betätigt werden. Erlaubt ist, dessen Funktion zusätzlich mit dem Ausklappen des Winkers zu unterstützen. Zu der heute noch gelegentlich sichtbaren Winkerbetätigung, meist an Oldtimern, wie dem VW Käfer oder dem VW Transporter. Es gibt ein Relais für den Einbau in die Fahrzeug-Elektrik, das beides in einem verbindet: den Blinker setzen; zusätzlich fährt aus seinem jeweiligen Schacht der Winker hoch und blinkt in der oberen Stellung.

++++ PRODAJEM TVORNICKE PROSPEKTE ZA SVE MARKE AUTOMOBILA kao i KATALOGE GODISNJAKE ; POGLEDATI U Ponuda/Potraznja http://oldschoolhr.com.hr/forum/index.php?topic=15429.825
 

Offline wecomakina

Rekoh ja zmigavac ;),bravo krtijo...
 

Offline LUXY

  • Junior member
  • **
  • Postova: 82
 

Offline jady

  • Veteran member
  • ****
  • Postova: 337
    • http://www.autobusnja.hrl
 

Online krntija

Odg: Barn Find ("auti iz štale") i kolekcije (zbirke) [masovni pronalsaci]
« Odgovori #39 : 20 Listopada, 2014, 19:58:42 »
 :drinks: ova dva Loyda karavana su mi vrh vrhova!! Vjerujem da ih je malo tko prepoznal, ovak od iza pa jos karavani!
U Zagrebu je jedan takav u istom stanju, tj. bio je 90-tih, ne znam dal je jos na zivotu!! :umnik2:
++++ PRODAJEM TVORNICKE PROSPEKTE ZA SVE MARKE AUTOMOBILA kao i KATALOGE GODISNJAKE ; POGLEDATI U Ponuda/Potraznja http://oldschoolhr.com.hr/forum/index.php?topic=15429.825
 

Offline Doktor

Odg: Barn Find ("auti iz štale") i kolekcije (zbirke) [masovni pronalsaci]
« Odgovori #40 : 20 Listopada, 2014, 21:32:46 »
914-6 ?
Ili me moje oči varaju ?  :cool:
 

Offline dmj

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 3781
  • Spol: Muški
Odg: Barn Find ("auti iz štale") i kolekcije (zbirke) [masovni pronalsaci]
« Odgovori #41 : 21 Listopada, 2014, 13:22:36 »
:drinks: ova dva Loyda karavana su mi vrh vrhova!! Vjerujem da ih je malo tko prepoznal, ovak od iza pa jos karavani!
U Zagrebu je jedan takav u istom stanju, tj. bio je 90-tih, ne znam dal je jos na zivotu!! :umnik2:

Lloyd karavan u Zagrebu? Znam samo za onaj narančasti Alexander, limuzinski. Nisam već nekoliko godina prošao ulicom gdje je bio zavučen u nekoj trošnoj drvenoj nadstrešnici-garaži, ali nije baš lokacija ulijevala povjerenje da će blagotvorno djelovati na očuvanje auta...

Krntijo, znaš li ti štogod o predratnom Lloydu (je li Hansa ili engleski, ne znam), koji je navodno devedesetih bio zbuksan u nekoj garaži u Zapruđu ili Utrinama? O tome sam slušao priče, ali od strane ljudi koji o autima nemaju pojma, a nikad ga nisam uspio vidjeti, jer je netko umislio kako bi to moglo vrijediti milijune...
Via Ciro Menotti 322
 

Offline dmj

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 3781
  • Spol: Muški
Odg: Barn Find ("auti iz štale") i kolekcije (zbirke) [masovni pronalsaci]
« Odgovori #42 : 21 Listopada, 2014, 13:23:34 »
914-6 ?
Ili me moje oči varaju ?  :cool:

Oči te ne varaju, no je li original ili prerada, tko će ga znati...
Via Ciro Menotti 322
 

Offline Igor V.

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 3877
  • Thanked: 53 times
  • Spol: Muški
    • OTK Ivanić
  • Lokacija: Kl. Ivanić
  • Vozilo:: AR Giulia 1300 TI ; Fiat 128 Sport Coupe ; Autobianchi A112 ELITE
Odg: Barn Find ("auti iz štale") i kolekcije (zbirke) [masovni pronalsaci]
« Odgovori #43 : 21 Listopada, 2014, 13:33:47 »
Mislim da kolega u klubu ima loyda.
Neznam koji model.
AR Giulia 1300 TI ; Fiat 128 Sport Coupe ; Autobianchi A112 ELITE
 

Offline Bayanero

  • Veteran member
  • ****
  • Postova: 496
Odg: Barn Find ("auti iz štale") i kolekcije (zbirke) [masovni pronalsaci]
« Odgovori #44 : 21 Listopada, 2014, 13:41:15 »
Slinim na 914 godinama.....

Ovo je moj Barn find.

Me & Mr Weber