Autor Tema: Spuštanje Fiće  (Posjeta: 4252 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline tomtom

Spuštanje Fiće
« : 03 Srpnja, 2017, 12:13:38 »
Molim pomoć kroz savjet, ideju...
Naime želim spustiti Fiću, kako prednji tako i zadnji kraj. Za sada ostaje na original 12'' felgama, a u budučnosti, tko zna!
Zanima me nešto za prvu ruku, što jednostavnije i lakše.
Hvala unaprijed  :hi:
Kad popijem pet gemišta, fićek ide kao ništa, nema brda nema zavoja, policija neka maše.....
 

Offline Mi$ki

  • Veteran member
  • ****
  • Postova: 488
  • Lokacija: Grad koji teče
  • Vozilo:: P-205 cabrio roland garros
Odg: Spuštanje Fiće
« Odgovori #1 : 03 Srpnja, 2017, 19:50:27 »
Okreneš jedan ili dva lista lisnate naprid otraga otpiliš jedan krug na šustama ili ako se tko sjeća da li su od peglice malo niže.
 

Offline tomtom

Odg: Spuštanje Fiće
« Odgovori #2 : 04 Srpnja, 2017, 05:49:06 »
od peglice su niži, več čuo to.
Ovo za okretanje lisnate. Okreće se samo raspored ili se ona baš fizički okrene?
Dal' se ova najduža samo stavi u ''sredinu'', a dvije kraće ispod nje i na taj način presloži, il' se te dvije baš fizički zakrenu za 180 stupnjeva i na taj način još ''poguraju'' ovu najdužu prema gore?
Kad popijem pet gemišta, fićek ide kao ništa, nema brda nema zavoja, policija neka maše.....
 

Offline ivmatic86

Odg: Spuštanje Fiće
« Odgovori #3 : 05 Srpnja, 2017, 10:20:39 »
Od peglice su puno niže, to bi ti moglo bit prenisko i pretvrdo. Lisnata opruga se rastavlja (može bit zajebano), List koji je gore, mora ostat gore, koji je doli, mora ostat doli. Ali se listovi okrenu za 180 stupljeva.
Yugo je više od vozila, to je statusni simbol!
 

Offline maximinimax

  • Senior member
  • ***
  • Postova: 116
Odg: Spuštanje Fiće
« Odgovori #4 : 05 Srpnja, 2017, 11:00:44 »
Nadam se da si svjestan da si tehnički neispravan s tim.
 

Offline Gogo9

  • Senior member
  • ***
  • Postova: 159
  • Thanked: 7 times
  • Spol: Muški
  • Vozilo:: trenutno bez oldschool vozila
Odg: Spuštanje Fiće
« Odgovori #5 : 05 Srpnja, 2017, 11:59:57 »
Baš me zanima koliko ih zna na tehničkom kako izgleda originalni ovjes na fićeku? Ja dođem sa Felicijom 1,3 1997 pa likovi ne znaju jel ima katalizator ili nema,dignu haubu i traže neku naljepnicu koja je otpala valjda 2000. Ako je uopće bila naljepnica. Da su imalo tehnički potkovani pogledali bi u rezervoar da vidi jel ima onu redukciju ili nema i odmah bi shvatili sve u vezi katalizatora .A da se imalo kuže vidli bi da ima AC pumpu i frgazer i da nema kompjuter za ubrizgavanje. I onda kaže meni lik da mi eko test ne valja,da su sve kolone u crvenom. Prvo se čudim ...malo ga zavlačim ...ja mu kažem da sam jučer bio podignuti auto kod mehaničara i pokažem mu račun i imam zalijepljene vrijednosti eko testa koje su sve u granicama dopuštenih,i onda tip pročita da auto nema katalizator.
A fićo je ipak stariji od većine ispitivača na tehničkom. Ne kažem da su svi takvi.
Gogo
 

Offline tomtom

Odg: Spuštanje Fiće
« Odgovori #6 : 05 Srpnja, 2017, 12:39:42 »
Nadam se da si svjestan da si tehnički neispravan s tim.
Znam, naravno da znam!
Figuar je trenutno registriran, a nakon isteka registracije ide u garažu i čeka da se skupe novci za limariju..... do tad bi se pomalo izguštao. To mi je trenutno na pameti, ništa više od tog. Ovako mi nije oku ugodan i ništa više.
Večina onih koje vidim na cesti je dorađena u ovom pogledu barem malo, to malo želim i sam.
Kad popijem pet gemišta, fićek ide kao ništa, nema brda nema zavoja, policija neka maše.....
 

Offline tomtom

Odg: Spuštanje Fiće
« Odgovori #7 : 05 Srpnja, 2017, 12:50:13 »
Od peglice su puno niže, to bi ti moglo bit prenisko i pretvrdo. Lisnata opruga se rastavlja (može bit zajebano), List koji je gore, mora ostat gore, koji je doli, mora ostat doli. Ali se listovi okrenu za 180 stupljeva.
znači sve listove okrenut za 180!? neće li tad bit cijela plata na onim gumenim osloncima, graničniku. Tad je i potpuno u podu, guma djelomično pod blatobranom, il sam u krivu?
Iz jednog izvora sam čuo, kako je i ovdje jedan forumaš napisao, samo dvije plate okrenut. To bi dalo da je kotač, guma taman mrvu van ruba blatobrana. I to je ono što me zanima. Otraga su novi federi i auto je trenutno ravan, zadnji kraj ne ''sjedi'' u odnosu na prednji zato bih i otraga išao nešto dolje.
Sad mi je zadnji kotač/guma poravnat sa rubom rubnjaka, a prednji dobrih 8-9 cm ispod ruba blatobrana. naprijed bih volio doć 5-6 cm bliže rubu.
Kad popijem pet gemišta, fićek ide kao ništa, nema brda nema zavoja, policija neka maše.....
 

Offline Mi$ki

  • Veteran member
  • ****
  • Postova: 488
  • Lokacija: Grad koji teče
  • Vozilo:: P-205 cabrio roland garros
Odg: Spuštanje Fiće
« Odgovori #8 : 05 Srpnja, 2017, 20:39:58 »
Skineš lisnatu rastaviš kao što ie već netko napisao vanjske moraju ostati kako sada stoje a s nutarnjim se poigraj oko visine nije neki veliki posao, zadnje stavi od pegle i vozi.