Autor Tema: Ford Sierra MK 1 '85  (Posjeta: 9349 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline straight

Ford Sierra MK 1 '85
« : 26 Ožujka, 2016, 21:28:51 »
Znam, znam, nije to poimanje oldtimera ovdje, pa ni meni samom. Premoderan je. Neću se gurati s njim po susretima oldimera i držati se k'o pijan plota godišta i onih famoznih 30 + godina...
Eto, da odmah izbjegnemo rasprave bez kraja i konca "što je, što nije i nikad neće biti i zašto" kakvih smo se već načitali.
Meni su samo bitne činjenice da je auto definitivno retro, da ih baš i nema više na cesti (ne sječam se kad sam zadni put vidio MK 1 a nije da ne obračam pažnju na aute) i da me veseli i vraća u neprežaljene 80e kad sam prvu seriju Sierre (sa širokim svjetlima) prvi put, kao klinac od 7-8 godina, ugledao na cesti.
Nije da ne bih radije imao kakvog Taunusa, Cortinu ili Granadu bar 10ak godina starije ali što je tu je. Teško ih je naći u dobrom stanju a ako se i nađu - nisu jeftini.
Na Sierru sam naletio slučajno pa rekoh, zašto ne?
Želja mi je malo porediti auto i regati ga za gušt (svakodnevni auto imam) no buduči da vremenski (mala djeca) i financijski (legalizacija) stojim kako stojim ne znam kad ću to ostvariti no evo bar da malo predstavim auto pa mi možda i to da malo motivacije.
Dakle, limarijski auto djeluje super, samo sam ne jedno dva mjesta vidio malo lagane površinske hrđe, boje je, rekao bih, originalna jedino je na prednjem desnom blatobranu nešto popravljano.
Motor je druga priča i više ću znati kad ga majstor pogleda ali na motor ionako nisam računao. Sretan sam da sam ubo dobru limariju za onu lovu.
Evo nekoliko slikica.

 

Offline straight

Odg: Ford Sierra MK 1 '85
« Odgovori #1 : 26 Ožujka, 2016, 21:35:58 »



Sve ove slike su iz oglasnika i koje mi je poslao bivši vlasnik...
 

Offline straight

Odg: Ford Sierra MK 1 '85
« Odgovori #2 : 26 Ožujka, 2016, 21:40:28 »
I kad je auto stigao doma, nakon pranja.
 

Offline goran16v

Odg: Ford Sierra MK 1 '85
« Odgovori #3 : 26 Ožujka, 2016, 21:45:17 »
Meni je Sierra iz licnih razloga jako drag auto i to upravo ove prve serije i volio bih naici na jedan dobar primjerak. BTW prvih Sierri kod nas bas i nema, njih se da prepoznati po vanjskim retrovizorima okacenim naopako!
 

Offline ZDRAVKO

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 1165
Odg: Ford Sierra MK 1 '85
« Odgovori #4 : 27 Ožujka, 2016, 07:21:28 »
cestitke na ulovu!!!bratic mi je pred 15-ak godinaimao istu ,pravi tenk,isla je ko luda a i po snjegu bez obzira na straznji pogon....ugl drago mi je da ih jos ima sacuvanih!!
 

Offline Žein

Odg: Ford Sierra MK 1 '85
« Odgovori #5 : 27 Ožujka, 2016, 14:02:39 »
Jebena kolica.

Po meni pravi oldschool.Imao je frend 2.0 mk2.Boze dragi sta smo s tim autom radili to su cuda.

Imas veliki like za kolica.
Mnogi su se opekli igrajući se sa Oldschoolhr forumom ne shvaćajući da oldschoolhr forum nije ''samo neki tamo forum''....By-Frik-Ri
 

Offline romyo

Odg: Ford Sierra MK 1 '85
« Odgovori #6 : 27 Ožujka, 2016, 15:03:16 »
Ovo je mila majka autić....  :thmbup:

Rane Sierre su gotovo pa izumrle, pogotovo 2V i karavan modeli.
Lijepo je da netko se ulovi i tog auta...  :hi:


 

Offline straight

Odg: Ford Sierra MK 1 '85
« Odgovori #7 : 18 Srpnja, 2016, 10:02:48 »
Eto, hvala Bogu, krenulo je nešto. Stigao je set za reparaciju i karb je na servisu. Da ne bi sve išlo glatko, pobrinula se je membrana čoka koja nije u kompletu za reparaciju koji sam kupio.
Eh, sad. Ima i to za nabaviti ali nisam siguran da li će pasati. Da li netko zna više o tome?
Evo par slikica...
Ova je sad gore



A ova bi trebalo pasati umjesto stare


Meni izgleda da je to to ali svaka informacija je dobrodošla... Ajmo fordaši! Motor je (valjda) pinto 1.6, karb je 28 30 DFTH
 

Offline straight

Odg: Ford Sierra MK 1 '85
« Odgovori #8 : 18 Srpnja, 2016, 10:07:02 »
Fali mi jedna lampica za osvjetljenje reg. pločice koja ide u stražnji branik. Da li paše od novije sierre ili baš mora biti ova za stari branik?

Nabavio sam i malo literature. Stvarno za svaku preporuku ako netko želi sam petljati po autu.
 

Offline igor kribl

  • Veteran member
  • ****
  • Postova: 409
  • Spol: Muški
Odg: Ford Sierra MK 1 '85
« Odgovori #9 : 18 Srpnja, 2016, 10:55:40 »
Uf dobra siera mi smo imali jednu službenu Hv. Zapljenjenu u bosni tamno plava 4x4 što je to bilo auto. Nažalost negdje 2001 završila u preši. Jer Hv nisu imalelicitacije nego sve pod prešu. Kad se sjetim kolko je pincova tako završilo kampanjola fapova iz 60 i neke. Sječam se i jedne alfe 166  iz ranih 90g. E to je bila lađa.
 

Offline frik-ri

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 4766
  • Thanked: 10 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Liburnija - Stato di Fiume (Rijeka) Killarney pri Majci Eire
  • Vozilo:: Renjol Kvatrisimus Maksimus Fortius (u srcu i izradi) & Renjol Petardix 1,4 Five
Odg: Ford Sierra MK 1 '85
« Odgovori #10 : 18 Srpnja, 2016, 12:04:24 »
Imaš kolegu tu na forumu koji isto brije na Sierru.  :thmbup:

Evo ga... ;)

http://www.oldschoolhr.com/forum/index.php?topic=31240.msg471523#msg471523

Ove godine nije objavio ''Milenijsku Striko-Ujko-man'' fotografiju ''Ja na prednjoj haubi''.  :dntknw:
Nadam se da je samo zaboravio.  :koo-koo:
« Zadnja izmjena: 18 Srpnja, 2016, 12:07:02 frik-ri »
Ćeš da mi dovezeš neki delovi burki? Ajde živ ti maaajka, nemo da si takav, vidi bog. Sad kad vozaš drugi kolica je moraš vozit pijan da kompenzuješ nedostatak ljuljanje?
 

Offline straight

Odg: Ford Sierra MK 1 '85
« Odgovori #11 : 18 Srpnja, 2016, 13:46:07 »
Znam za njega... Ili je zaboravio ili ga nije imao tko okinuti na haubi  ;D
 

Offline frik-ri

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 4766
  • Thanked: 10 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Liburnija - Stato di Fiume (Rijeka) Killarney pri Majci Eire
  • Vozilo:: Renjol Kvatrisimus Maksimus Fortius (u srcu i izradi) & Renjol Petardix 1,4 Five
Odg: Ford Sierra MK 1 '85
« Odgovori #12 : 18 Srpnja, 2016, 15:26:16 »
I ja se nadam da ga nije im'o tko ''okinut''...  ;D  :rofl:
Ćeš da mi dovezeš neki delovi burki? Ajde živ ti maaajka, nemo da si takav, vidi bog. Sad kad vozaš drugi kolica je moraš vozit pijan da kompenzuješ nedostatak ljuljanje?
 

Offline werdas

Odg: Ford Sierra MK 1 '85
« Odgovori #13 : 18 Srpnja, 2016, 16:00:38 »
Meni izgleda da je to to ali svaka informacija je dobrodošla... Ajmo fordaši! Motor je (valjda) pinto 1.6, karb je 28 30 DFTH

Mislim da je Gorki tu na forumu al dečko zbilja zna te stare fordove
i možda da kontaktiraš Autolektriku Sporiš u Podusedu jer on radi frge pa valjda ima i dijelove za sve to...


pa čak i Autohrvatsku il Grand auto pa možda nađu sve to
mene su par puta iznenadili i našli dio za forda mojega...
 

Offline straight

Odg: Ford Sierra MK 1 '85
« Odgovori #14 : 01 Studenoga, 2016, 14:28:53 »
Dakle, na autu nije bilo (skinut je iz nekog razloga) regulatora tlaka goriva... To je stavljeno, karb je repariran, stavio sam nove svječice i kablove i, gle, čudo... auto pali na zub i više ne dimi.
Sad treba to još fino uštelati, sam karb, paljenje... Problem mi je jer ne mogu auto još nikud odvesti ali budem i to valjda nekako riješio.

Od ispod podovi izgledaju super ali me je kopkalo stanje ispod tepiha. Evo što sam zatekao kad sam skinuo tepih i izolaciju.







Ugodno iznenađenje, podovi kao novi osim što je odnekud ušla vlaga, i to samo straga pod nogama. Lijeva strana izolacije je bila doslovno mokra i napijena a buduči da je tepih impregniran, odozgo je bio suh.
Zato se je valjda i osjetio miris u autu, nadam se da sad bude malo ublažio. Izolacija se je osušila na ovom jesenskom suncu.



Tepih je vrlo dobar samo ga treba temeljitije ususati i mislio sam ga očistiti nekakvim sredstvom za tepihe, više da se osvježi nego radi prljavosti. Ima tko kakav savjet s čim bi bilo najbolje a da se totalno ne smoči?