Autor Tema: Ford Sierra MK 1 '85  (Posjeta: 9351 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Online sigmafahrer

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 2033
  • Thanked: 707 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Stuttgart
  • Vozilo:: Citroen CX, Mitsubishi Sigma, Jaguar XJR
Odg: Ford Sierra MK 1 '85
« Odgovori #30 : 10 Listopada, 2017, 13:40:29 »
Odlične slike  :good: :good:
Sierra mi je drag auto, auto koji poslije toliko godina ne izgleda star. I moj stari je imao jednu.
Sretno sa Sierrom !
 

Offline goran16v

Odg: Ford Sierra MK 1 '85
« Odgovori #31 : 10 Listopada, 2017, 13:42:47 »
Meni je Sierra takodjer jako drag auto i asocira ne na neke lijepe stvari.
Meni se moze desiti angazman u koje,m bi se za potrebe filma kupovala 1-2 Sierre i ja nekako imam lude snove da jedna ostane meni! :D
 

Offline EroFord

Odg: Ford Sierra MK 1 '85
« Odgovori #32 : 14 Listopada, 2017, 03:59:54 »
 :thmbup: Sierra ti je odlicna.
Kad se sjetim po kakvom snijegu je to islo ne bi mi nitko vjerovao. Ova je bila '83. 2.0 L
Cudo od auta. Steta sto Ford vise ne proizvodi zadnji pogon.
 

Offline straight

Odg: Ford Sierra MK 1 '85
« Odgovori #33 : 14 Listopada, 2017, 10:25:40 »
Eh, taj zadnji pogon me malo kopka... Nikad nisam vozio nešto sa zadnjim pogonom pa me baš zanima što kad se zaledi cesta i padne snijeg...
Jedni se kunu u zadnji pogon dok drugi kukaju zbog leda... Hoću li morati po zimi voziti vreću pijeska u bunkeru?
Na tehničkom smo gurali auto kad su prednji kotači bili na valjcima, nije tip mogao van (Zadnji pogon? - pita frajer😨). Stražnji kotači su vrtjeli u prazno. Doduše, padala je kiša i sve je bilo mokro...
 

Online sigmafahrer

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 2033
  • Thanked: 707 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Stuttgart
  • Vozilo:: Citroen CX, Mitsubishi Sigma, Jaguar XJR
Odg: Ford Sierra MK 1 '85
« Odgovori #34 : 14 Listopada, 2017, 10:54:52 »
Kad padne snijeg tek je onda uživanje, gledaš cestu kroz bočne prozore  :yes:
 

Offline Gorki

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 3451
  • Thanked: 2 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Split
  • Vozilo:: Taunus GXL Coupe 2000V6
Odg: Ford Sierra MK 1 '85
« Odgovori #35 : 16 Listopada, 2017, 18:48:50 »
Rana sierra ka u tebe izgleda svemirskije nego redizajn koji mi je jedan od ružnijih auta. Još šta ti je od ghie prednja maska sa svitlima :cool:
Ako budeš felge nabavlja nađi njene retro futirističke za zaokružit dojam.
Pinto 1,6 nije neka sreća za drift jer je nejak. Od 2,0i pa nadalje počinje veselje.
I did it my way 😎
 

Offline straight

Odg: Ford Sierra MK 1 '85
« Odgovori #36 : 17 Listopada, 2017, 17:44:28 »
Ma za laganu vožnjicu mi je dobar i 1.6...
Nego, već sam ovdje tražio tu informaciju i netko mi je i odgovorio ali više ne mogu naći tu poruku pa pitam ponovo.
Ako netko ima 1.6 pinto, molio bih da mi izmjeri dužinu šipke za mjerenje razine ulja u motoru i mjere gdje su zacrtani min i max ulja od početka one cijevi gdje se šipka stavlja. Moja nije originalna pa nisam siguran u točnost nivoa ulja.
Da li možda odgovara šipka od 2.0 motora ili nekog drugog fordovog?
 

Offline vedran

Odg: Ford Sierra MK 1 '85
« Odgovori #37 : 17 Listopada, 2017, 17:46:27 »
Ma za laganu vožnjicu mi je dobar i 1.6...
Nego, već sam ovdje tražio tu informaciju i netko mi je i odgovorio ali više ne mogu naći tu poruku pa pitam ponovo.
Ako netko ima 1.6 pinto, molio bih da mi izmjeri dužinu šipke za mjerenje razine ulja u motoru i mjere gdje su zacrtani min i max ulja od početka one cijevi gdje se šipka stavlja. Moja nije originalna pa nisam siguran u točnost nivoa ulja.
Da li možda odgovara šipka od 2.0 motora ili nekog drugog fordovog?
Ja sam ti odgovaral , moram pogledat mislim da imam negdje sipku viska


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Offline straight

Odg: Ford Sierra MK 1 '85
« Odgovori #38 : 04 Veljače, 2018, 17:39:07 »
Pitanjce... Iako je set kvačila novi, kvačilo i dalje spaja dosta visoko, skoro na kraju odnosno auto kreće tek na kraju hoda pedale. Predpostavljam da je to sad u pitanju ono samoštelanje. Da li znate kako onaj polumjesec treba biti podešen i da li je to komplikacija rastavljati?

 

Offline vedran

Odg: Ford Sierra MK 1 '85
« Odgovori #39 : 04 Veljače, 2018, 17:54:56 »
A mozda ti potisna kosara ili lezaj nisu odgovarajuci


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Offline straight

Odg: Ford Sierra MK 1 '85
« Odgovori #40 : 05 Veljače, 2018, 14:26:38 »
Ne znam baš... Isto se je događalo i prije zamjene, sa prijašnjim setom. Zbog toga sam i mijenjao jer sam mislio da je kvačilo na kraju. Međutim, sa novim setom opet isto. Koje su šanse da su dva seta za redom neodgovarajuća? I da, dok je kvačilo stisnuto, u leru se čuje samo motor a kad se pusti čuje se još nekakav zvuk, ne baš zujanje ali kao da se nešto negdje lagano tari. I to je isto bilo i prije zamjene. Koje su šanse da je možda sajla kvačila neodgovarajuća, tj. preduga?
 

Offline YUGOABARTH

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 1489
  • Thanked: 5 times
  • Lokacija: Erkovčići (Hum)
  • Vozilo:: Zastava Yugo, Renault 4 TL
Odg: Ford Sierra MK 1 '85
« Odgovori #41 : 05 Veljače, 2018, 18:45:06 »
Pa šta nemožeš na sajli štelovat visinu papučice?? Neznam kako ima ona napravljeno,na Yugu npr šteluješ na sajli... A to što ti se čuje je potisni ležaj vjerojatno,samo nije mi jasno ako si mjenjao kuplung valda si i njega zamijenio,nebi se smio čutti ako je novi??
 

Offline nikola_abarth

Odg: Ford Sierra MK 1 '85
« Odgovori #42 : 05 Veljače, 2018, 19:26:14 »
ležaj spojničke?
 

Offline vedran

Odg: Ford Sierra MK 1 '85
« Odgovori #43 : 05 Veljače, 2018, 22:54:49 »
Postoje dvije vrste kosare od kvacila i dvije vrste lezaja i naravno dvije vrste poluge od kvacila i vjerojatno u toj kombinaciji nesto nije dobro
Znam da je jedna vrzija kosare ima plica pera a jedna vise izbocena i dvije dubine potisnog lezaja a poluga je jedna ravnija verzija a jedna malo vise zakrenuta prema motoru


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Offline dariov

  • Oldschool member
  • Postova: 2
Odg: Ford Sierra MK 1 '85
« Odgovori #44 : 11 Travnja, 2018, 21:54:53 »
sigurno se cuje lezaj na spojnickoj na mjenjacu,a pedala kvacila se povuce  malo prema prema sjedistu i tada se taj polumjesec moze popustiti tj olabavit sajlu