Autor Tema: Volvo 740 GL swedish brick  (Posjeta: 10353 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline krntija

Odg: Volvo 740 GL swedish brick
« Odgovori #15 : 16 Rujna, 2019, 23:38:46 »
 :shok: jesu li se malisani izlegli?? :biggrin:
++++ PRODAJEM TVORNICKE PROSPEKTE ZA SVE MARKE AUTOMOBILA kao i KATALOGE GODISNJAKE ; POGLEDATI U Ponuda/Potraznja http://oldschoolhr.com.hr/forum/index.php?topic=15429.825
 

Offline dumb_o

  • Oldschool rookie
  • Postova: 46
  • Thanked: 5 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
  • Vozilo:: Volvo 740
Odg: Volvo 740 GL swedish brick
« Odgovori #16 : 25 Rujna, 2019, 17:16:24 »
Hehe, nisu na sreću

Sad mi je jasno odakle su sve te ose bile u autu
 

Offline dumb_o

  • Oldschool rookie
  • Postova: 46
  • Thanked: 5 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
  • Vozilo:: Volvo 740
Odg: Volvo 740 GL swedish brick
« Odgovori #17 : 10 Listopada, 2019, 16:12:28 »
Prebacio sam auto na beton gdje će provesti zimu na klocnama ispod cerade. Bilo bi idealno da imam natkrivenu garažu, ali neki nemaju niti dvorište... ;D

Došla je hrpa dijelova, od bitnih stvari došli su nosači motora i mjenjača, dijelovi za veliki servis (zupčasti, pumpa, prednji semerinzi i ostali dihtunzi i filteri) i hrpa sitnica.

Zasad sam promjenio samo nosače. veliki servis ću odraditi na prolijeće, radije ću tada promjeniti sve tekućine, remenje, semeringe i ostalo jer nema smisla da to sve novo stoji na autu 5-6 mjeseci dok se auto ne vozi, bar si ja tak nekak mislim.

Stari nosači



Stari VS novi



Nosač mjenjača


Na svim nosačima je pisalo Volvo (logično) tako da postoji mogučnost da su originalni...


Dok je auto na klocnama, dao sam si truda i oprao sam kotače sa APC-om i stvarno su dobro ispali, obzirom da nisu vjerovatno nikad čišćeni.

Slijedeće na redu je skidanje ovjesa...
Bilo bi idealno kad bi dao ovjes pjeskariti, cinčati pa lakirati kao što je napravio kolega iceman na svojoj 940-ki, ali mislim da to nije opcija.

Zanima me je li dovoljna zastita da to pobrusim, prelakiram temeljnom pa u crnu? bojim se da ne krene za godinu dana hrđat. Ima li tko kakav savjet?

Dakle skidao bi vilice, stupove amortizera/glavčine
Odozada sve šipke, osovinu, zadnje vilice itd...kardan nebi dirao, izgleda ko nov...
Nakon lakiranja bi isprešao stare selene i uprešao nove.

Zasad toliko
 

Offline Ice Man

Odg: Volvo 740 GL swedish brick
« Odgovori #18 : 28 Listopada, 2019, 11:17:49 »
Pozdrav.

Ne diraj prednji kraj jer je to orginal tak ko i na devetkama. To je redizajn... Ova slika koju si stavio je neki ajmo reč među redizajn meni osobno najružniji.

Na ovijesu ti preporučam da selene uprešaš prije farbanja.

 
The following users thanked this post: bubuleja

Offline dumb_o

  • Oldschool rookie
  • Postova: 46
  • Thanked: 5 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
  • Vozilo:: Volvo 740
Odg: Volvo 740 GL swedish brick
« Odgovori #19 : 31 Listopada, 2019, 14:38:54 »
Vidim po internetu dosta sedmica sa prednjim krajem od devetke, tako da ostavljam :) hvala na savjetu.

Selene nisam dirao (osim šeširastih) jer su stvarno okej, tako da zasada ostaju i prelakirao sam ih.

Još čekam gedoru 36mm da mi stigne iz Engleske da mogu skinut maticu sa glavčine da napokon i stupove polakiram. 
 
The following users thanked this post: lukaRS

Offline boresky

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 1296
  • Thanked: 25 times
  • Lokacija: Križevci
  • Vozilo:: | SAAB 900 1981 |
Odg: Volvo 740 GL swedish brick
« Odgovori #20 : 01 Studenoga, 2019, 09:05:13 »
Cestitam na pronalasku auta koji nije groblje!
Svedski klasik iz Volva, to je to.
Spominjao si Veljka, pa mi reci, jel to famozni Velja sa SAAB i Volvo deponijem?
Ja sam o tipu cuo svasta, ali nista dobro tako da je prekrizen iako bih trebao par stvari iz tog otpada....
Uglavnom, uzivaj u limuzini i predstavljaj radove!
-Pretpostavka je majka pogreške-
 

Offline wecomakina

Odg: Volvo 740 GL swedish brick
« Odgovori #21 : 01 Studenoga, 2019, 16:18:56 »
Cestitam na pronalasku auta koji nije groblje!
Svedski klasik iz Volva, to je to.
Spominjao si Veljka, pa mi reci, jel to famozni Velja sa SAAB i Volvo deponijem?
Ja sam o tipu cuo svasta, ali nista dobro tako da je prekrizen iako bih trebao par stvari iz tog otpada....
Uglavnom, uzivaj u limuzini i predstavljaj radove!
I dalje neka ostane prekrizen

Poslano sa mog HUAWEI NXT-L29 koristeći Tapatalk

 

Offline trajkeša

Odg: Volvo 740 GL swedish brick
« Odgovori #22 : 02 Studenoga, 2019, 07:33:08 »
Jba te led, jel ima u hrvatskoj iti jedan normalan vlasnik otpada ??  :focus:
 

Offline bubuleja

Odg: Volvo 740 GL swedish brick
« Odgovori #23 : 02 Studenoga, 2019, 09:09:43 »
Ne
Adio mare
 

Offline dumb_o

  • Oldschool rookie
  • Postova: 46
  • Thanked: 5 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
  • Vozilo:: Volvo 740
Odg: Volvo 740 GL swedish brick
« Odgovori #24 : 02 Studenoga, 2019, 19:17:14 »
Cestitam na pronalasku auta koji nije groblje!
Svedski klasik iz Volva, to je to.
Spominjao si Veljka, pa mi reci, jel to famozni Velja sa SAAB i Volvo deponijem?
Ja sam o tipu cuo svasta, ali nista dobro tako da je prekrizen iako bih trebao par stvari iz tog otpada....
Uglavnom, uzivaj u limuzini i predstavljaj radove!

Hvala!

Je, to je taj Veljko...obzirom na njegove cijene, radije narucujem sa skandixa i dobim nove dijelove  ;D
 

Offline meshgrid

Odg: Volvo 740 GL swedish brick
« Odgovori #25 : 05 Studenoga, 2019, 16:28:54 »
Jba te led, jel ima u hrvatskoj iti jedan normalan vlasnik otpada ??  :focus:

sec na žitnjaku mi je bio uvijek korektan...
....i to je kraj liste.  :dntknw:

lijep auto.
« Zadnja izmjena: 05 Studenoga, 2019, 16:31:32 meshgrid »
 

Offline OVERDOSEDSPEEDJUNKIE

Odg: Volvo 740 GL swedish brick
« Odgovori #26 : 06 Studenoga, 2019, 15:22:47 »
sec na žitnjaku mi je bio uvijek korektan...
....i to je kraj liste.  :dntknw:
Slažem se, mada ima i on loših dana
NO GANDINI - NO LAMBORGHINI
Ima vozača....ima pilota....ali nema Senne
Nakon Senne? Samo sjene.
 

Offline dumb_o

  • Oldschool rookie
  • Postova: 46
  • Thanked: 5 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
  • Vozilo:: Volvo 740
Odg: Volvo 740 GL swedish brick
« Odgovori #27 : 17 Prosinca, 2019, 18:56:46 »
Bok svima,

Evo i mene nakon puno vremena. Slijedi jedan duži post sa puuno slika.
Radilo se na prednjem ovjesu i zapravo sam htio sve završiti prije nego napišem post.

Onako, iz vedra neba me jedan dan iza posla uhvatilo skidanje kompletnog prednjeg ovjesa, iako nisam imao problema s njime, ali svejedno mi je drago da sam to napravio jer se svašta našlo.. Ipak je 30 godina star.







Cijeli ovjes je bio pošprican bitumenom tako da je stvarno bila muka sve to očistit sa žičanom četkom na bušilici.
Prednji amortizeri su bili kompletno mrtvi. Seleni na vilicama su bili promjenjeni, ali sam ja svejedno stavio nove

Kočnice su također skinute


Lajtunzi mrtvi ;D



Nakon rastavljanja, sve je pobrušeno i polakirano - temelj, lak, bezbojni...iako neznam zašto sam bezbojni stavljao ali dobro.






Nove štangice balans štange


Čelusti i nosači pobrušeni i prefarbani bojom za visoke temperature, sve gumice promjenjene. Jedino klipove nisam mjenjao i to me malo brine, ali ako bude problema sa kočnicama, uzeti ću nove čeljusti i bok. Klipovi su bili po 20€ sa Skandixa a kompletna nova čeljust je 100€, pa sam mislio da ako već dajem 60 eura za kočnice (40€ za nove klipove jer su dvokline čeljusti + 20 € set za reparaciju) onda ću radije dat 100€ za novu čeljust pa znam što imam... tako da sam na kraju dana kupio samo reparacijski set.





Nakon toga sam sve sastavio i vratio na auto.

Na prednjem ovjesu su novi Bilstein Touring amortizeri, opruge sam odrezao, zasad jedan kolut pa ću vdjet kako to ide (znam da je rezanje opruga škakljiva tema za neke i da su neki izrazito protiv toga ali obzirom da provodim nebrojene sate na internetu guglajući sve moguće detaje, stvarno mislim da neće biti nikakvih problema. Opruga stoji naj normalnije, i dalje ima i više nego dovoljno napetosti da neće izletiti van), nove kugle, novi krajnici i novi ležajevi kotača.





Eto toliko zasada, trenutno sam u procesu nabavljanja novih felgi. Nakon toga se bacam na zadnji dio koji će dobiti isti tretman kao i prednji. Osovina ide dole, planiram je kompletnu rastaviti, zamjeniti sve semeringe i sve prešpricat u crnu. Otvorit diferencijal i vidjet što je sa njime i tak, malo po malo i 1.4.2020 ide na regu.

Također imam set za predihtavanje motora (usis, ispuh, poklopac ventila itd..glavu zasad neću skidati), sva nova ulja (motor, mjenjac, diff, kocnice, servo letva), sve nove semeringe itd ali to čeka proljeće jer mi je nekako žao da sva ta nova ulja stoje u motoru cijelu zimu. Možda sam u krivu.



Do slijedećeg tipkanja  ;D ;D ;D
 

Offline petak

Odg: Volvo 740 GL swedish brick
« Odgovori #28 : 18 Prosinca, 2019, 10:14:04 »
Jako mi se sviđa posao koji odrađuješ.

Redovito, neukima koji se pale na stare aute s malo kilometara, govorim kako kupnja takvog auta i dalje traži dosta velika ulaganja jer su svi gumeni dijelovi stari i propali od vremena bez obzira što nisu napravili puno kilometara.
Ovaj tvoj stroj je odličan primjer.

Samo hrabro naprijed i biti će to zmaj od auta.

P.S. Ovaj vikend u Splitu vidio bijeli 224 karavan vrlo uredan i ušminkan na PV tablicama. Nisam stigao slikati jer je bilo u vožnji, ali se baš istaknuo u masi.
R5 GTE 1.7i 69kW C409 F3N-702 JB3-033   R4 GTL 1.1  25kW 1128 688D7/12   Laguna II 1.6 16V 79kW KG0A K4M-710 JH3-005   Espace IV 2.0 dci 127kW JK03 M9R-760 PK4-005   NO LOGO je najpoželjniji logo jer sugerira da prave vrijednosti prepoznaju samo oni najupučeniji
 

Offline dumb_o

  • Oldschool rookie
  • Postova: 46
  • Thanked: 5 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
  • Vozilo:: Volvo 740
Odg: Volvo 740 GL swedish brick
« Odgovori #29 : 18 Prosinca, 2019, 11:51:38 »
Jako mi se sviđa posao koji odrađuješ.

Redovito, neukima koji se pale na stare aute s malo kilometara, govorim kako kupnja takvog auta i dalje traži dosta velika ulaganja jer su svi gumeni dijelovi stari i propali od vremena bez obzira što nisu napravili puno kilometara.
Ovaj tvoj stroj je odličan primjer.

Samo hrabro naprijed i biti će to zmaj od auta.

P.S. Ovaj vikend u Splitu vidio bijeli 224 karavan vrlo uredan i ušminkan na PV tablicama. Nisam stigao slikati jer je bilo u vožnji, ali se baš istaknuo u masi.

Hvala  :drinks: očuh slaže Alfu GTV6 a ja a kolegom s foruma slažem Volvo 244 iz 78' tako da znam da je manje više sve mrtvo nakon tolikih godina.

Taj bijeli 245 je u oglasu i prodaje se već dosta dugo. Lijepo je sređen.