Autor Tema: repariranje kočnica zagreb  (Posjeta: 27291 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline PrX

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 836
  • Spol: Muški
    • http://www.ak-retro.com
Odg: repariranje kočnica zagreb
« Odgovori #30 : 19 Prosinca, 2014, 22:20:50 »
Ma daj fi 48 je i kod opela .. ima tih gumuca gde hoces ,ipak povadi klipove vidi sta je unutra mozda su klipovi oke samo gumuce pojedene.. ja bi tako uradio... a ti kakoces seeya ;)
 

Offline kile

Odg: repariranje kočnica zagreb
« Odgovori #31 : 20 Prosinca, 2014, 17:52:54 »
Imam ja za prodat gumice za 48 klipove. Vidi u oglasnik. Tamo je i link za provjeru na koje sve aute pasu.
 

Offline Yellow bird

  • Junior member
  • **
  • Postova: 92
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Rijeka
  • Vozilo:: Opel Kadett B coupe
Odg: repariranje kočnica zagreb
« Odgovori #32 : 28 Veljače, 2016, 10:44:31 »
Dali mi netko može savjetovati gdje dati reparirati glavni kočioni cilindar od Kadetta B? Vidim da svatko ima svoje mišljenje.
 

Offline tom-127

Odg: repariranje kočnica zagreb
« Odgovori #33 : 28 Ožujka, 2016, 12:28:07 »
kaj si napravil sa kočnicama na kraju, kupio nove? dao reparirat? kome? jesi zadovoljan?
moram svoje srediti da se mogu voziti, lagano su mi zapekle od stajanja...
 

Offline crna ovca

Odg: repariranje kočnica zagreb
« Odgovori #34 : 30 Ožujka, 2016, 21:26:08 »
kupio sam nove, to mi je bilo najbezbolnije
još uvijek ne znam da li sam zadovoljan, kad bude u pogonu znat ću...
 

Offline tom-127

Odg: repariranje kočnica zagreb
« Odgovori #35 : 30 Ožujka, 2016, 22:30:53 »
ok, hvala!
 

Offline dabar

  • Veteran member
  • ****
  • Postova: 455
  • Thanked: 20 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Rijeka
  • Vozilo:: BMW E21
Odg: repariranje kočnica zagreb
« Odgovori #36 : 08 Lipnja, 2016, 18:00:51 »
Dečki,
molim pomoć.

Na BMW 315 E21 kod jačeg kočenja primijetim da se jače grije prednja lijeva i stražnja desna kočnica.

To bi ukazivalo na neispravan kočioni cilindar? Diskovi su (skoro) novi, pločice nove, gumeni lajtunzi i ulje novo.

Ukoliko je do kočionog cilindra, postoji li nekakav reparacijski kit ili slično? Mehaničar će mi vjerojatno ustanoviti kvar, ali ću se za dijelove morati sam snalaziti, pa da znam što očekivati...

Hvala
 

Offline Žein

Odg: repariranje kočnica zagreb
« Odgovori #37 : 08 Lipnja, 2016, 18:05:34 »
Novi glavni kocioni ti je 700kn i to od bog te pitaj kojeg proizvodaca(pitao za svojeg slican problem).

Ima firmi koje se bave reparacijom i u vecini slucajeva radi se samo o dotrajalim gumicama(meni je pocela propadat papucica nakon izmjene kocionog ulja) i taj sport je nekih 150-200kn sa garancijom 2.g.
Mnogi su se opekli igrajući se sa Oldschoolhr forumom ne shvaćajući da oldschoolhr forum nije ''samo neki tamo forum''....By-Frik-Ri
 

Offline dabar

  • Veteran member
  • ****
  • Postova: 455
  • Thanked: 20 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Rijeka
  • Vozilo:: BMW E21
Odg: repariranje kočnica zagreb
« Odgovori #38 : 08 Lipnja, 2016, 20:35:16 »
Novi glavni kocioni ti je 700kn i to od bog te pitaj kojeg proizvodaca(pitao za svojeg slican problem).

Ima firmi koje se bave reparacijom i u vecini slucajeva radi se samo o dotrajalim gumicama(meni je pocela propadat papucica nakon izmjene kocionog ulja) i taj sport je nekih 150-200kn sa garancijom 2.g.

700 kn je još i ok cijena, budući da sam gledao na webu neke i od parsto eura.

Meni ništa ne propada, ali kažem, jedan krug očito jače koči. 150-200 kuna plaćam isti tren, još kada bi netko znao nekoga tko se time bavi na širem riječkom području, bilo bi odlično.

Nego, reci mi - da li su te gumice donekle standarne za više tipova vozila? Ako jesu, biti će puno lakše nabavljivo.

Hvala ti

 

Offline Žein

Odg: repariranje kočnica zagreb
« Odgovori #39 : 08 Lipnja, 2016, 22:21:27 »
A cuj mislim da su te gumice manje-vise standardizirane,ali ovo kocenje mi vise smrdi na lajtunge nego na gl. kocioni.

Mnogi su se opekli igrajući se sa Oldschoolhr forumom ne shvaćajući da oldschoolhr forum nije ''samo neki tamo forum''....By-Frik-Ri
 

Offline issigonis

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 505
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Novi Zagreb (Travno)
  • Vozilo:: inno mini cooper 1300 export x2...imv mini 1000...mini 1330
Odg: repariranje kočnica zagreb
« Odgovori #40 : 08 Lipnja, 2016, 22:36:40 »
Ako ipak ustanoviš da je do cilindra i ako nemaš kako i di,izvadi cilindar i pošalji ga meni u ZG.
Ja sam za miniče delal hrpu puta u Gumametalu (ulica B.Šuleka).Odlicno rade,ispoliraju urede,nemam zamjerke.
uzmu od 30-50kn po gumici (za mini).

Ak trebaš pošaljem ti mob na p.m. pa se čujemo.
 :hi:
Svi su ovde ludi,a samo ja imam papire..
 

Offline Žein

Odg: repariranje kočnica zagreb
« Odgovori #41 : 08 Lipnja, 2016, 22:43:42 »
Nisam htio reklamirat,ali eto meni su u Sulekovoj rekli 150-200kn za reparaciju sa 2.g garancije.
Mnogi su se opekli igrajući se sa Oldschoolhr forumom ne shvaćajući da oldschoolhr forum nije ''samo neki tamo forum''....By-Frik-Ri
 

Offline deda

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 5826
Odg: repariranje kočnica zagreb
« Odgovori #42 : 08 Lipnja, 2016, 22:48:48 »
Dobro delaju i nisu skupi,čak i neke prilagodbe su spremni napraviti.
 

Offline dabar

  • Veteran member
  • ****
  • Postova: 455
  • Thanked: 20 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Rijeka
  • Vozilo:: BMW E21
Odg: repariranje kočnica zagreb
« Odgovori #43 : 09 Lipnja, 2016, 08:19:04 »
A cuj mislim da su te gumice manje-vise standardizirane,ali ovo kocenje mi vise smrdi na lajtunge nego na gl. kocioni.

Ako misliš na ovo:
https://www.wallothnesch.com/bremsschlauch-vorn-fuer-alle-modelle-und-baujahre-passend-wird-2x-pro-auto-benoetigt-34-04-01.html

To je novo i ista stvar.

@issi, puno hvala. Ispitati ću situaciju klokalno, pa se javim. Najviše me jebe što mi nitko ne može reći što ne valja. Sad kad sam skužio da nije samo prednji lijevi, možda budu uspješniji..
 

Offline Mihajlo

  • Veteran member
  • ****
  • Postova: 488
  • Thanked: 3 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Rijeka
  • Vozilo:: BMW E21, P205, P106
Odg: repariranje kočnica zagreb
« Odgovori #44 : 09 Lipnja, 2016, 08:37:32 »
ja sam pred mjesec dana mjenjao glavni kočioni na peugeotu jer je blokirao prednji desni i zadnji lijevi.

sad je sve OK.
Understeer is when you hit the wall with the front of the car and oversteer is when you hit the wall with the rear of the car. Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you take the wall with you.