Autor Tema: Da li postoje diskovi koji stanu pod 12" kotače za Fiat 4 rupe?  (Posjeta: 3780 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Megatron

  • Veteran member
  • ****
  • Postova: 440
  • Thanked: 15 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Kvarner
  • Vozilo:: Olupina
Pozdrav,

znači kao iz naslova da li je postojao koji Fiat koji je imao disk kočnice pod 12" kotačima bez prerade?

Problem je ako stavljam 13" kotače moram na atest, a htio bih ipak zadržati 12" veličinu kotača.
Sada će se netko javiti da potokarim veće diskove, a to znam i sam i neda mi se svaki puta kada mijenjam potrošene diskove nositi i plaćati tokara, to mi je gubljenje vremena.
 

Offline Žein

Odg: Da li postoje diskovi koji stanu pod 12" kotače za Fiat 4 rupe?
« Odgovori #1 : 14 Lipnja, 2019, 02:32:25 »
Naravno da postoje i to vise njih,ali mene bi vise brinulo dal mi pod felgu stanu celjusti s nosacima.
Mnogi su se opekli igrajući se sa Oldschoolhr forumom ne shvaćajući da oldschoolhr forum nije ''samo neki tamo forum''....By-Frik-Ri
 

Offline Megatron

  • Veteran member
  • ****
  • Postova: 440
  • Thanked: 15 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Kvarner
  • Vozilo:: Olupina
Odg: Da li postoje diskovi koji stanu pod 12" kotače za Fiat 4 rupe?
« Odgovori #2 : 14 Lipnja, 2019, 03:31:18 »
Pa naravno mislim na čeljusti kada se stave, koji bi bio smisao stavljanja diska bez čeljusti!?
 

Offline Žein

Odg: Da li postoje diskovi koji stanu pod 12" kotače za Fiat 4 rupe?
« Odgovori #3 : 14 Lipnja, 2019, 06:25:03 »
Cjuning
Mnogi su se opekli igrajući se sa Oldschoolhr forumom ne shvaćajući da oldschoolhr forum nije ''samo neki tamo forum''....By-Frik-Ri
 

Offline Megatron

  • Veteran member
  • ****
  • Postova: 440
  • Thanked: 15 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Kvarner
  • Vozilo:: Olupina
Odg: Da li postoje diskovi koji stanu pod 12" kotače za Fiat 4 rupe?
« Odgovori #4 : 14 Lipnja, 2019, 13:16:34 »
I još jedno pitanje za poznavaoce Zastavinih i Fiatovih vozila.

Da li su Stojka, Yugo, 850 Special  imali problema sa zapečivanjem pomičnog sedla na čeljustima od korozije, pa da sedlo više nije dobro plivalo na vodilicama cilindra s vremenom?
I da li je bilo problema da je klip ikad zapekao u aluminijskom cilindru ili aluminij ne korodira u tolikoj mjeri kao pocinčani čelik koji kad tad definitivno prohrđa i zaglavi klip nakon 10-15 godina, znači da li je aluminij bio superiorniji u odnosu na čelik ili je isto pravio probleme kod spomenutih Zastavinih i Fiatovih vozila sa aluminijskim cilindrima?

Meni je glavna opcija da ostanem na 12" kotačima i stavljam diskove za Fiat ako takvi postoje koji stanu pod 12" kotač (sa čeljustima naravno).
Druga opcija je ako ne postoje da tokarim na manji promjer puni disk od Yuga ili stojke ili nekog Fiata koji mi pašu na glavčine novije Peglice.
Treća opcija je da idem na 13" kotače i radim atest, ali minus mi je da auto izgleda podignut kao roda, ali na 13" kotačima bih onda stavljao samoventilirajuće diskove od Fiat Uno Turbo i pozitivno je da ne bih trebao raditi nikakva tokarenja diska prilikom običnog servisa kočnica.
 

Offline alfa fun

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 812
  • Thanked: 115 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Dalmacija
  • Vozilo:: neka auta i motori
Odg: Da li postoje diskovi koji stanu pod 12" kotače za Fiat 4 rupe?
« Odgovori #5 : 14 Lipnja, 2019, 13:57:05 »
Meni je glavna opcija da ostanem na 12" kotačima i stavljam diskove za Fiat ako takvi postoje koji stanu pod 12" kotač (sa čeljustima naravno).
Druga opcija je ako ne postoje da tokarim na manji promjer puni disk od Yuga ili stojke ili nekog Fiata koji mi pašu na glavčine novije Peglice.
Treća opcija je da idem na 13" kotače i radim atest, ali minus mi je da auto izgleda podignut kao roda, ali na 13" kotačima bih onda stavljao samoventilirajuće diskove od Fiat Uno Turbo i pozitivno je da ne bih trebao raditi nikakva tokarenja diska prilikom običnog servisa kočnica.

Odabrao bi treću opciju, a razliku u visini bi pokušao (bar djelimično) kompenzirati profilom guma.
Nisam mehaničar, nisam megaextrajednistveninezamjenjivi autoexpert. Samo volim prometala. Običan sam. Vulgaris.
 

Offline Megatron

  • Veteran member
  • ****
  • Postova: 440
  • Thanked: 15 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Kvarner
  • Vozilo:: Olupina
Odg: Da li postoje diskovi koji stanu pod 12" kotače za Fiat 4 rupe?
« Odgovori #6 : 14 Lipnja, 2019, 14:24:07 »
Na kraju bu tako i ispalo da ću ići na 13", a prije neki dan sam nabavio 12" kotače novije peglice. :shootme:
 

Offline dado.gf

  • Senior member
  • ***
  • Postova: 187
  • Thanked: 9 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Umag
  • Vozilo:: Zastava 750 M 1977, Golf 2 1989, Golf 2 1990
Odg: Da li postoje diskovi koji stanu pod 12" kotače za Fiat 4 rupe?
« Odgovori #7 : 14 Lipnja, 2019, 20:14:06 »
Jedno rjesenje ti je da nabavis 12 cmr felge koje stanu pod čeljusti.Ali samo taj jedan model cmr-ki.
A drugo rjesenje: cuo sam da celjusti od ford fieste mk1 stanu pod 12ice.
 

Offline chaos

Odg: Da li postoje diskovi koji stanu pod 12" kotače za Fiat 4 rupe?
« Odgovori #8 : 14 Lipnja, 2019, 20:43:26 »
Citat: dado.gf
A drugo rjesenje: cuo sam da celjusti od ford fieste mk1 stanu pod 12ice.
Definitivno, bar na Miniju....


A ako želiš minimalizam, preciznost i kvalitetu za felge od 10 cola, normalno jedini izbor je japanac, točnije Honda 84-87.
ko' nemoš popraviti ćekičem ... sigurno je problem sa letrikom!
 

Offline Megatron

  • Veteran member
  • ****
  • Postova: 440
  • Thanked: 15 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Kvarner
  • Vozilo:: Olupina
 

Offline Čuvitar

Tema o kojoj znan ponešto.
Moj savjet ako ćeš najjednostavnije, ovo imaš kupit kod nas za naprid.
https://www.njuskalo.hr/oldtimer-dijelovi/fico-diskovi-oglas-26507333
Za nazad ideš na čeljust + disk od una  turba I napraviš ploču sam, mislim da iman nacrt negdi. To ti je za 13 coli felgu. Izkompeziraš visinu profilom gume kako moj prijatelj kaže . I eto.
A ako ćeš 12 coli, za naprid znan da je moguće, ali za nazad nisan siguran.
(Uglavnom diskovi nazad stvarno nisu potrebni , ako ne misliš radit samo stazu  s autom. ) A tu ti ne mogu pomoć.
Eto nadam se da je ovo ozbiljna tema a ne opet neko ... Da ne kažem šta.


Sent from my Armor_X using Tapatalk

Šaka suza , vrića smija , ča je život vengo fantažija
 

Offline Čuvitar

Evo jedna zanimljiva stranica s shemom i nacrtom. Ovo je za fiću, ali mislim da nema velike razlike.
Još jednom napominjem za 13 coli.

Sent from my Armor_X using Tapatalk

Šaka suza , vrića smija , ča je život vengo fantažija
 

Offline Čuvitar

Sorry
https://myfiat600d.wordpress.com/2014/04/03/part-4-brakes/

Sent from my Armor_X using Tapatalk

Šaka suza , vrića smija , ča je život vengo fantažija
 

Offline Megatron

  • Veteran member
  • ****
  • Postova: 440
  • Thanked: 15 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Kvarner
  • Vozilo:: Olupina
Tema o kojoj znan ponešto.
Moj savjet ako ćeš najjednostavnije, ovo imaš kupit kod nas za naprid.
https://www.njuskalo.hr/oldtimer-dijelovi/fico-diskovi-oglas-26507333
Za nazad ideš na čeljust + disk od una  turba I napraviš ploču sam, mislim da iman nacrt negdi. To ti je za 13 coli felgu. Izkompeziraš visinu profilom gume kako moj prijatelj kaže . I eto.
A ako ćeš 12 coli, za naprid znan da je moguće, ali za nazad nisan siguran.
(Uglavnom diskovi nazad stvarno nisu potrebni , ako ne misliš radit samo stazu  s autom. ) A tu ti ne mogu pomoć.
Eto nadam se da je ovo ozbiljna tema a ne opet neko ... Da ne kažem šta.


Sent from my Armor_X using Tapatalk

Ovo na Njuškalu što prodaje lik su ti čeljusti od Fiat Cinquecento tip 170 (kockica), Punto MK1, Panda MK1. Te čeljusti izbjegavam u širokom luku jer je od dviju vodilica druga vodilica sedla nekako jeftino i slabo riješena sa tankom osovinicom, bolje je to imao riješeno Yugo Tempo kasne serije sa masnim vodilicama pod zaštitnim gumenim mijehom, prije bih od tog Yuga stavio. Onaj trokut na koji se šarafe čeljusti ne pašu na Peglicu plastičarku sa tri rupe, drugačija je geometrija rupa na ploči tako da mi taj kit ne odgovara.

 
« Zadnja izmjena: 14 Lipnja, 2019, 23:27:28 Megatron »
 

Offline Čuvitar

Ma sve pet. Samo san ti da primjer.
Da prikratimo, cila priča se vrti oko adapter ploča. Kasnije njih izbušiš za ono šta voliš :plavuše, crnke, velike cike, tanke noge, s gumicom, bez nje itd.
Dakle ili ćeš platit pa kupit gotovo, ili ćeš lagano ka ja: karton i nožice u ruke i gađaj. I na kraju zavida (ti ono šta ti voliš) a ja ono šta san naša prvo pod ruku. Od Yuga 45. I viruj mi sve to vozi ako se redovito održava.
Pozzz. Toliko od mene.

Sent from my Armor_X using Tapatalk

Šaka suza , vrića smija , ča je život vengo fantažija