Autor Tema: oglasi  (Posjeta: 953153 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline BARBA

Odg: oglasi
« Odgovori #6465 : 16 Rujna, 2020, 10:45:20 »
To nije ni bitno, da je ovo auto takvo kako ga je on (vlasnik) opisao onda bi se za njega znalo, ja sam samo želia naglasit da kad se naleti na primjer koji je od prvog dana bez oštečenja i vrhunskoj kondiciji da u tom slučaju kolekcionarima nema realne cijene.
Slažem se u potpunosti,dijelim isto mišljenje!
 

Offline sigmafahrer

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 2034
  • Thanked: 708 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Stuttgart
  • Vozilo:: Citroen CX, Mitsubishi Sigma, Jaguar XJR
Odg: oglasi
« Odgovori #6466 : 16 Rujna, 2020, 10:54:57 »
Koje su cijene u katalozima za auta prvi vlasnik, originalna boja, kein rost, sve original?
To je otprilike stanje ocijenjeno sa 2, onako kako sam napisao.
Emocionalne vrijednosti nisu uračunate. Ocjena 1 je rijetka pa se u mnogim oldtimer katalozima i ne navodi. To je novo, nekorišteno ili bolje od novog.
 

Offline OVERDOSEDSPEEDJUNKIE

Odg: oglasi
« Odgovori #6467 : 16 Rujna, 2020, 11:21:57 »
Bolje od novog?  :scratch_one-s_head: To je nešto još u izradi, nedovršeno?  :biggrin:
NO GANDINI - NO LAMBORGHINI
Ima vozača....ima pilota....ali nema Senne
Nakon Senne? Samo sjene.
 

Offline sigmafahrer

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 2034
  • Thanked: 708 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Stuttgart
  • Vozilo:: Citroen CX, Mitsubishi Sigma, Jaguar XJR
Odg: oglasi
« Odgovori #6468 : 16 Rujna, 2020, 12:30:23 »
A može biti i bolje od onoga što tvornica napravi, npr. u zaštiti prije lakiranja, lakiranju. Zbog materijala koji se danas koriste. Inače tako glasi definicija za stanje 1 :
" Besprijekorno stanje. Bez grešaka, oštećenja ili tragova korištenja na tehnici ili optici. Kompletno i perfektno restaurirano vozilo. Kao novo ili bolje od toga. Vrlo rijetko. "
Pitanje je koliko će te definicije još potrajati jer se sve više cijeni patina nego restauracije.
 
The following users thanked this post: Adam.

Offline Bellof

Odg: oglasi
« Odgovori #6469 : 16 Rujna, 2020, 13:05:58 »
A može biti i bolje od onoga što tvornica napravi, npr. u zaštiti prije lakiranja, lakiranju. Zbog materijala koji se danas koriste. Inače tako glasi definicija za stanje 1 :
" Besprijekorno stanje. Bez grešaka, oštećenja ili tragova korištenja na tehnici ili optici. Kompletno i perfektno restaurirano vozilo. Kao novo ili bolje od toga. Vrlo rijetko. "
Pitanje je koliko će te definicije još potrajati jer se sve više cijeni patina nego restauracije.

Eeeee baš to Marko kako si napisa, pojam restauracije koja je uvriježena vani i u nas su dva različita svijeta.
Doduše i u nas ima ljudi koji restauriraju ali to je u jako malom postotku tako da je i zanemariv, to je šta se tiće prvog dijela tvog teksta a šta se tiće drugog, konkretni oglas da je istinit i da se radi o autu koji na sebi ima originalno sve uz patinu koja je tu zbog godina korištenja bi bez obzira na cijenu prominia vlasnika.
Poznajem par kolekcionara kojima "agenti" traže takva vozila.
 

Offline Zvonimir1985

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 1545
  • Thanked: 75 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb, Črnomerec
  • Vozilo:: švabe i talijan te pokoji japanezer
Odg: oglasi
« Odgovori #6470 : 16 Rujna, 2020, 18:30:19 »
Bolje od novog?  :scratch_one-s_head: To je nešto još u izradi, nedovršeno?  :biggrin:

 

Offline RI1960VW

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 554
  • Thanked: 33 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Il golfo di Quarnero
  • Vozilo:: narodno
Odg: oglasi
« Odgovori #6471 : 16 Rujna, 2020, 22:57:32 »
Koje su cijene u katalozima za auta prvi vlasnik, originalna boja, kein rost, sve original?

"Katalozima" malo vjerujem, svako vozilo potencijalnom kupcu vrijedi drugačije.

Svaki put kad se "zapalim" za neko, prvo se "ohladim" usporedbom na Evropskim tržištima (Njemačka, Italija) gdje se nalaze pravi primjerci originalnog stanja, s malo km i poznatom poviješću vozila.

Zatim, tu je Catawiki, aukcijski site, gdje se realno potvrdi vrijednost vozila - jer tržište  prodanih je jedino mjerodavno.

I na kraju, sve to zajedno malo igra ulogu ako je srce ispred pameti, a kod mene je upravo tako..

p.s. za "restaurirana" vozila ne marim
« Zadnja izmjena: 16 Rujna, 2020, 22:59:55 RI1960VW »
Better to remain silent and be thought a fool than to speak and to remove all doubt.
 

Offline veky

Odg: oglasi
« Odgovori #6472 : 20 Rujna, 2020, 21:32:12 »
ma to su sve gluposti, ja znam za Bmw e30 320i coupe sa navlakama na sjedalima i cca 2000-3000 km. Najveća ponuda iz njemačke je bila svega 12 000 eura.
Pomozi podjeli sredi : )
 

Offline Bellof

Odg: oglasi
« Odgovori #6473 : 21 Rujna, 2020, 08:36:57 »
Ja znam tko bi takvo auto platia puno više i šta sad?
 

Offline RI1960VW

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 554
  • Thanked: 33 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Il golfo di Quarnero
  • Vozilo:: narodno
Odg: oglasi
« Odgovori #6474 : 21 Rujna, 2020, 09:06:41 »
I ne vrijedi više.
Better to remain silent and be thought a fool than to speak and to remove all doubt.
 

Offline OVERDOSEDSPEEDJUNKIE

Odg: oglasi
« Odgovori #6475 : 21 Rujna, 2020, 09:11:34 »
Tu nastupaju ljubitelji oldija, kupe ga za 12000 pa prodaju za više....ili ne prodaju pa završi u preši  :meeting:
NO GANDINI - NO LAMBORGHINI
Ima vozača....ima pilota....ali nema Senne
Nakon Senne? Samo sjene.
 

Offline veky

Odg: oglasi
« Odgovori #6476 : 21 Rujna, 2020, 12:41:37 »
Ja znam tko bi takvo auto platia puno više i šta sad?


 :)) :))

Da da bi bi... dok nebi morao brojati lovu za nju onda ne bi ...
Pomozi podjeli sredi : )
 

Online jeep frik

 
The following users thanked this post: OVERDOSEDSPEEDJUNKIE

Offline krntija

Odg: oglasi
« Odgovori #6478 : 21 Rujna, 2020, 22:12:02 »
Jedan Abartizirani Fica na Ebayu, od 1 EUR , pa kolko bude, bude!! Bez rezervne cijene! Jos jedan dan pa cemo vidit kolko ce donest gazdi u novcanik!!

https://www.ebay.de/itm/fiat-abarth-1000-tcr-replica/363108493613?hash=item548af3e92d%3Ag%3AW7gAAOSwW5dfUqm8&LH_Auction=1
++++ PRODAJEM TVORNICKE PROSPEKTE ZA SVE MARKE AUTOMOBILA kao i KATALOGE GODISNJAKE ; POGLEDATI U Ponuda/Potraznja http://oldschoolhr.com.hr/forum/index.php?topic=15429.825
 

Offline RI1960VW

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 554
  • Thanked: 33 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Il golfo di Quarnero
  • Vozilo:: narodno
Odg: oglasi
« Odgovori #6479 : 22 Rujna, 2020, 12:41:15 »
Jebeno "abartiziran"..
Zastava 750 s motorom od Fiat 127, sa par naljepnica i pogrešnom kolor šemom..
Trenutnih 5000 Eur je izvrstan uspjeh..

Za usporedbu..
https://suchen.mobile.de/auto-inserat/abarth-695-abarth-850-tc-milano/300915788.html
« Zadnja izmjena: 22 Rujna, 2020, 12:57:38 RI1960VW »
Better to remain silent and be thought a fool than to speak and to remove all doubt.