Autor Tema: Krokodilka koja diže 80-100cm  (Posjeta: 4847 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline chaos

Odg: Krokodilka koja diže 80-100cm
« Odgovori #15 : 09 Svibnja, 2020, 18:34:02 »
Da ne otvaran novu temu, pitati ću ovde.

Što je po vama najbitnije kod tzv. krokodil dizalice?
- Težina koju može dignuti (1T, 2T, 3T, 4T,...)
-- Minimalna visina od koje može podizati (70, 80, 90, 100, 120, 130, 140, 150 mm)
--- Maksimalna visina do koje može podizati (360, 380, 400, 460, 500, 520 mm)
---- Dimenzije same dizalice (zbog manerviranja i mobilnosti)
----- Masa dizalice (zbog manerviranja i mobilnosti)
------ Funkcioniranje preko poluge ili preko pedale (zbog potrebe veličine radnog prostora)
------- Jednoklipna ili dvoklipna (sporije ili brže podizanje)
-------- Možda nešto što ja nisan napomenija?




ko' nemoš popraviti ćekičem ... sigurno je problem sa letrikom!
 

Offline old dog

Odg: Krokodilka koja diže 80-100cm
« Odgovori #16 : 09 Svibnja, 2020, 20:09:30 »
A sve od navedenog  :cool:
Opet, ovisi za šta ti treba.
 Da li je u pitanju hobi ili svakodnevno korištenje.
Ako su najviše u pitanju niski auti onda neku plitku a opet dovoljno dugu da može odlijepiti kotače od poda. Opet tu istu nećeš moći za kombije ili đipove koristiti.
Bilo bi dobro sa uz polugu ima mogućnost i nožnog pumpanja i da ima dobar omjer pumpanje/dizanje.
Ako je za normalna vozila i kombije onda bi možda bolja opcija bila na zrak, sa jastukom. Opet, kazem ako je za neku svakodnevnu upotrebu u protivnom je preskupa.
Ako je za hob tj 2 puta godišnje promjeniti gume ljeto/zima na 2-3-4 auta onda je dovoljna i mala od 200njak kn koja se da naći u većini trg lanaca.


Za šta ti uopće teba?
///// uno 1.9 TD
 

Offline jeep frik

Odg: Krokodilka koja diže 80-100cm
« Odgovori #17 : 09 Svibnja, 2020, 20:39:09 »
Hobi 2t kupljena u Metrou pred 20 god. Bas sam popodne Jeep dizao. Neznam koliko cm se otvara, sto kaze stari pas cist dovoljno!



Offline linoleumboy

Odg: Krokodilka koja diže 80-100cm
« Odgovori #18 : 09 Svibnja, 2020, 20:52:18 »
i ja koristim ovu iz tipa kauflanda, i mogu reci da sluzi odlicno, ali posto mi je daily malo nizi razmisljam o nekoj niskopodnoj jer ovu iz kauflanda ne mogu stavit ispod alfe, mada treba mi samo kad mjenjam kotace zima ljeto ili nesto po ovjesu kad radim, tako da nije mi neophodna, ali volio bi ju imat
If I could get all the money back I ever spent on cars, I'd spend it on cars
 

Offline old dog

Odg: Krokodilka koja diže 80-100cm
« Odgovori #19 : 09 Svibnja, 2020, 21:22:47 »
I to lako riješiš sa recimo dva komada tavalona(daska,fosna kako se već kaže gdje) od 5cm debljine pa navezes prednje kotače i dobio si dovoljnu visinu za dizalicu
///// uno 1.9 TD
 

Offline linoleumboy

Odg: Krokodilka koja diže 80-100cm
« Odgovori #20 : 09 Svibnja, 2020, 22:22:18 »
to i radim, ali to sa daskama mi je samo izgovor samom sebi da si kupim niskopodnu
If I could get all the money back I ever spent on cars, I'd spend it on cars
 

Offline chaos

Odg: Krokodilka koja diže 80-100cm
« Odgovori #21 : 09 Svibnja, 2020, 22:25:42 »
Citat: old dog
Za šta ti uopće teba?

Nisan profi, ali hobi je obično kad mi triba 2 dana u tjednu.
Bar kod mene (a mislin da je tako i u većine običnih smrtnika) u garaži je sa bokova uvik svega i svačega, tako da se prostor za manevriranje smanjuje.
Dva auta su doslovno visina upaljača, pa je recimo na onom sa uzdužnim motorom i osovinom nazad, opcija sa puntima (debljim daskama) prihvatljiva i izvediva kad je auto pokretno, ali i zamorna jer svaki put triba pogoditi i namistiti daske.
Kod drugog kojem je motor poprečno, to nije baš riješenje, jer ni ona duga niskoprofilna ne ulazi do točke di bi triba podići (jedino ako je auto dignuto kotačima na cokete od 10 centi.
Na kraju ispada da mi je najjednostavnije prvo dizanje sa dvi modificirane (otkinute su in glave) trapez dizalice, a onda sa krokodilkom dalje da se i debeli mogu podvući.
ko' nemoš popraviti ćekičem ... sigurno je problem sa letrikom!
 

Offline Adam.

Odg: Krokodilka koja diže 80-100cm
« Odgovori #22 : 10 Svibnja, 2020, 08:22:08 »
Ja sam sebi isto uzeo za prvu ruku onu malu jeftinu i mogu reći da stvarno puno posluži
Za moje aute mi odlično, ako fali visine, uvijek mogu pod nju još podbaciti dasku ili na nju pa da diže više
A također i za ove manje stvari mehanike isto jako dobro dođe, s obzirom da sam s njom i vadio par motora

Opet ovo što kolege kažu, sve zavisi za šta treba i čim se baviš
 

Offline šarafko

Odg: Krokodilka koja diže 80-100cm
« Odgovori #23 : 10 Svibnja, 2020, 17:25:51 »
Ako koristite ove male dizalice iz Metroa, Peveca i sl., tada ih nemojte podizati do krajnje visine jer prelivni kanal ošteti manžetu klipa. Nakon nekoliko podizanja na gmt dizalica počinje popuštati teret.
Prodaja krokodil dizalica, ručnih viličara paletara, autolimarske ručne hidraulike, pumpi i cilindara te hidrauličnih automehaničarskih preša. 091/1680611 instagram: zb_stroj
 
The following users thanked this post: Adam., sigmafahrer

Offline chaos

Odg: Krokodilka koja diže 80-100cm
« Odgovori #24 : 10 Svibnja, 2020, 18:43:21 »
Fala na savjetu!  :thmbup:

Mada nikad ne ostavljam da teret "visi" na dizalici. Nakon podizanja uvik nekakav podupirač.
Čak i sa spoznajom da pri proračunu dizalica npr. atestirana za 2T bez problema digne i 3T.
ko' nemoš popraviti ćekičem ... sigurno je problem sa letrikom!