Autor Tema: jeftina alternativa novom fixiju...  (Posjeta: 20697 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline alien

  • Oldschool member
  • Postova: 7
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
  • Vozilo:: Renault
jeftina alternativa novom fixiju...
« : 23 Siječnja, 2015, 21:29:36 »
nakon 100 godina izbivanja sa foruma da se vratim jednim optimizacijskim pitanjem...

naime proljece je blizu pa će uskoro i bajkiranje ući u modu... trebam neki fixie i ono što gledam po netu najbliže bi bio ovakvom novom bikeu u potrazi... https://brokebik.es/

e sad naravno 400 eura nemam već bih molio za savjete od kuda krenuti (sa kojim dijelovima i bajkovima) da se čim jeftinije prođe... fixi pogon nije toliko bitan bitno je da je bajk minimalističan, da se lako održava i da je dovoljno velik da sa 190 i kusur mogu normalno sjedit na njemu...

što predlažete? od kud krenuti? što uzeti kao osnovu za projekt? gdje naći dijelove? tko najjeftinijeboljefarba/plastificira...? da li je moguće ne potrošiti više od 1kkn?

 :drinks:
 

Offline frik-ri

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 4766
  • Thanked: 10 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Liburnija - Stato di Fiume (Rijeka) Killarney pri Majci Eire
  • Vozilo:: Renjol Kvatrisimus Maksimus Fortius (u srcu i izradi) & Renjol Petardix 1,4 Five
Odg: jeftina alternativa novom fixiju...
« Odgovori #1 : 23 Siječnja, 2015, 22:16:08 »
Saaamo ''moli Boga''  :P :P da vrlouvaženi i mnogocijenjeni kolega Bluesbobica nije ovo zaštitio kao intelektualno vlasništvo.  ;D
Jest da je ''fake fixie'' - ali pogledaj samo kakko ''od dreka napraviti kapelicu'' kako bi se narodski reklo.

http://www.oldschoolhr.com/forum/index.php?topic=18350.msg227192#msg227192

Ćeš da mi dovezeš neki delovi burki? Ajde živ ti maaajka, nemo da si takav, vidi bog. Sad kad vozaš drugi kolica je moraš vozit pijan da kompenzuješ nedostatak ljuljanje?
 

Offline Rusty

  • Senior member
  • ***
  • Postova: 125
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Rijeka
  • Vozilo:: e36, e46
Odg: jeftina alternativa novom fixiju...
« Odgovori #2 : 23 Siječnja, 2015, 22:55:20 »
Probaj nac neki polovan bajk koji ti pase po izgledu a da cijena bude sto manja pitaj i ako vidis koji bajk koji se ne prodaje za kolko bi ga dao pa polako skupi djelove sad neznam dal hoćeš da bude bas fixie pa ti netrebaju kočnice pa imas skroz clean look a za dijelove vidi u rog jomi imaju zanimljivih stvarčica za uređivanje
Inače ako imaš kakvih pitanja u vezi mehanike bajka samo pitaj
A mislim da se da proc ispod 1k kn sve ovisi sta želiš
« Zadnja izmjena: 23 Siječnja, 2015, 23:24:15 Rusty »
 

Offline frik-ri

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 4766
  • Thanked: 10 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Liburnija - Stato di Fiume (Rijeka) Killarney pri Majci Eire
  • Vozilo:: Renjol Kvatrisimus Maksimus Fortius (u srcu i izradi) & Renjol Petardix 1,4 Five
Odg: jeftina alternativa novom fixiju...
« Odgovori #3 : 23 Siječnja, 2015, 23:36:05 »
Ovo mi je jedan od naj naj filmića... Em mjuza, em ''režija'', em su cool kadrovi... Em je - cool sam bajk i sva ta spika.



Inače... Nemoj se naći sada uvrijeđen, ali... Jesi li ikada vozio fixija? Ja jesam i mogu ti reći da je za takav bajk potrebna eeenooormna vještina. Ja sam ga prođirao po Olimpia parku u Muenchenu (želim reći - ''lijepa velika široka površina'') i mogu ti reći da sam se našao u nekoliko triki sitjuejšn kad naletiš na kakvu gužvicu.
Past k'o kruška s njega je vrlolakomoguće i ogu ti reći da sam se u par navrata lijepo natukao.
Naravno - taj bajk bi u Rijeci bio neupotrebljiv.  :dntknw:
U svakom slučaju - želim ti da si složiš bajk po svojim željama.  :drinks:
A ja ću svako malo ''promoliti nos''  :koo-koo: ovdje da vidim ima li što novo?
Meni je recimo singlespeeder puuuno puno napetija brija. Kolega marac-kc ima odličnog singlespeedera. Njegov bajk je - pila i pol.  :thmbup:
Ćeš da mi dovezeš neki delovi burki? Ajde živ ti maaajka, nemo da si takav, vidi bog. Sad kad vozaš drugi kolica je moraš vozit pijan da kompenzuješ nedostatak ljuljanje?
 

Offline Mahatma Gadhni

Odg: jeftina alternativa novom fixiju...
« Odgovori #4 : 24 Siječnja, 2015, 13:31:50 »
Moguće je, ali...

Pošto si napisao da će bajkiranje ući u modu, zaključujem da ne voziš bicikl cijele godine - stoga mani se fiksija i preživjet ćeš do sljedećeg proljeća.

Ako hoćeš kul bicikl i jeftin bicikl, napravi si bicikl koji će sličiti biciklima za bike polo. Takav ja vozim (cijele godine).  :hi:
Zašto bike polo lookalike bicikl?

1) To su jako kratki bicikli, tako da ćeš moć koristiti okvir nekog manjeg bicikla = veći izbor jefinih okvira. Ja imam okvir brdskog hardtail bicikla kojeg sam dobio u sedmom razredu osnovne, a visok sam 193 cm. Visinu sjedala si riješi tako što ćeš uzeti jako dugačku cijev. Ja koristim od Rogovog BMX-a.

2) Ako uzmeš takav stari brdski okvir, odgovarat će ti dijelovi poput vilica, lulica, cijevi upravljača od Rogovih bicikala iz davnina = jeftini dijelovi na Hreliću.
Zadnji lančanik obavezno promijeni u onaj BMX-ov s jednom brzinom.

3) Bike polo bicikli proživljavaju popriličnu torturu, pa je kod njih kul kad izlgedaju izubijano. Ja sam sa svog u potpunosti skinuo boju i ukrasio ga hrđom i naljepnicama.

4) Fiksiji više nisu u modi.

Mislim da nisam dovoljno puta spomenuo riječ bicikl u ovom postu.  :biggrin2:
U dobru i u zlu ili Oldschoolhr Forum novo: Sunčane naočale Ante Gotovca
 

Offline linoleumboy

Odg: jeftina alternativa novom fixiju...
« Odgovori #5 : 24 Siječnja, 2015, 14:00:55 »
po meni fixiji nisu za brdovita podrucja  jer je tesko ga vozit....ali i to ovisi o vozacu....probaj nabavit ramu od rog seniora ili jos bolje od maratona jer on imam alu ramu koja je laksa i stavi pogon kao u ponya....neznam tocan naziv ali ima jednu brzinu i koci se pedalom unazad....ako se nevaram torpedo pogon, nek me neko ispravi ako grijesim

ja sam razmisljao napravit fixie od roga ali bas zbog toga gdje zivim sam odustao....dosta brijegova i tu mi je problem....
If I could get all the money back I ever spent on cars, I'd spend it on cars
 

Offline Žein

Odg: jeftina alternativa novom fixiju...
« Odgovori #6 : 24 Siječnja, 2015, 15:14:42 »
Torpedo je zakon jedino ako se ne spustas niz breg s njim.

Pitaj nekoga kom se torpedo pregrijao pa je zavrsio prednjim kotacem u haubi od ficeka  ;D
Mnogi su se opekli igrajući se sa Oldschoolhr forumom ne shvaćajući da oldschoolhr forum nije ''samo neki tamo forum''....By-Frik-Ri
 

Offline alien

  • Oldschool member
  • Postova: 7
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
  • Vozilo:: Renault
Odg: jeftina alternativa novom fixiju...
« Odgovori #7 : 24 Siječnja, 2015, 17:27:11 »
thnx na prijedlozima... fixija sam kratko vozio i primjetih da bi moglo biti problema zbog toga što je mozak u specijalka modu :) ali sam negdje procitao da se fixi lako "prebaci" u specijalka/torpedo mod... vidim prijedlozi idu prema torpedu a to i meni više paše očito jer nisam baš neka iskusnjara u tim fixie vodama...

ovi rog seniori/maraton modeli? ima li za njih dijelova u maloprodaji ili po sve na hrelić?

p.s. malo "legalizacijskih" pitanja... ima li problema ako se nabavi nekakva rama bez brojeva i slično pa te onda netko zaustavi i pita za porijeklo?

« Zadnja izmjena: 24 Siječnja, 2015, 17:29:39 alien »
 

Offline Hercules

  • Senior member
  • ***
  • Postova: 103
  • Spol: Muški
  • Lokacija: SK
Odg: jeftina alternativa novom fixiju...
« Odgovori #8 : 24 Siječnja, 2015, 18:02:33 »
Zašto svi rade te fixie uopće? Koja je prednost takvog bicikla prema specijalki i torpedu? Bolje uzmi torpedo sa 3 brzine i vozi se, a rama može biti bilo kakva... :cofee:
 

Offline Mahatma Gadhni

Odg: jeftina alternativa novom fixiju...
« Odgovori #9 : 24 Siječnja, 2015, 18:26:46 »
thnx na prijedlozima... fixija sam kratko vozio i primjetih da bi moglo biti problema zbog toga što je mozak u specijalka modu :) ali sam negdje procitao da se fixi lako "prebaci" u specijalka/torpedo mod... vidim prijedlozi idu prema torpedu a to i meni više paše očito jer nisam baš neka iskusnjara u tim fixie vodama...

ovi rog seniori/maraton modeli? ima li za njih dijelova u maloprodaji ili po sve na hrelić?

p.s. malo "legalizacijskih" pitanja... ima li problema ako se nabavi nekakva rama bez brojeva i slično pa te onda netko zaustavi i pita za porijeklo?

Ako pod fixie mod i specijalka mod misliš na "ne mogu zaustavit noge" i "ne moram stalno pedalirati" to se može prebacivati jedino ako imaš glavčinu s lančanikom sa svake strane - jednim fiksiranim i jednim koji dozvoljava hod unatrag. Prebacivanje se radi skidanjem zadnjeg kotača, okretanjem glavčine i zatim ponovnim stavljanjem kotača natrag na bicikl, a to je gnjavaža. Osim toga, takve glavčine nemaju torpedo kočnicu.

Dijelove za njih i nemaš baš po trgovinama. Standardni dijelovi koji se ugrađuju na današnje bicikle imaju puno veće promjere od onog što ti ide na stari Rog.

Inače torpedo kočnica je dobra jedino bakicama koje na tržnicu idu biciklom, pa da obje ruke mogu imat slobodne za cekere.  :biggrin2:

Što se legalizacije tiče, ako si kupiš jeftine dijelove i sastaviš od toga bicikl, neće ga snimit ni policajci ni lopovi.
U dobru i u zlu ili Oldschoolhr Forum novo: Sunčane naočale Ante Gotovca
 

Offline linoleumboy

Odg: jeftina alternativa novom fixiju...
« Odgovori #10 : 24 Siječnja, 2015, 21:30:42 »
za roga sve mos nabavit....lezajeve sam ja u oba kotaca i pogon stavio nova....uglavnom platio bic 400 ulozio jos toliko i na kraju prodavao ga za 600kn i nitko skoro ni zvao nije a super ocuvan sve original...na kraju zamjenio za mtb koji je vlasnica cijenila 1000kn kljuc za kljuc jer njoj je ovaj mtb tezak za vozit po zagrebu
If I could get all the money back I ever spent on cars, I'd spend it on cars
 

Offline Pucko

  • Oldschool member
  • Postova: 1
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
  • Vozilo:: Mercedes glc
Odg: jeftina alternativa novom fixiju...
« Odgovori #11 : 28 Travnja, 2016, 15:12:27 »
Ja sam neko vrijeme razmišljao da svoj bike pretvorim u fixie, ali kako njime idem svugdje, vrlo brzo sam se predomislio jer mislim da i ne bi baš bio dobra ideja za vožnju po brdovitim predjelima. Umjesto toga ugradio sam u njega elektromotor, tako da sam dobio lijepi e- bicikl, koji piči ko lud bez po beda, po meni mnogo bolja solucija.  :good:
 

Offline Žein

Odg: jeftina alternativa novom fixiju...
« Odgovori #12 : 28 Travnja, 2016, 20:45:28 »
Imas padobran za bicikl?
Mnogi su se opekli igrajući se sa Oldschoolhr forumom ne shvaćajući da oldschoolhr forum nije ''samo neki tamo forum''....By-Frik-Ri
 

Offline jonge

  • Veteran member
  • ****
  • Postova: 431
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Kastela - Split - Solin
  • Vozilo:: Fiat 128 sc
Odg: jeftina alternativa novom fixiju...
« Odgovori #13 : 28 Travnja, 2016, 21:57:07 »
ima ima, i to mu stoji u onoj kutijici ispod sica na ponici, i otvara se kad stisnes torpedo