Autor Tema: z 101 zrak u kočnicama  (Posjeta: 24369 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Kelle_mediteran

  • Veteran member
  • ****
  • Postova: 329
  • Spol: Muški
z 101 zrak u kočnicama
« : 14 Lipnja, 2015, 12:21:29 »
imam jedan problem,a nadam se da vi imate odgovor
znači događa mi se iduće,imam nova kočiona crijeva,nove cijevi,sve ispravno,nigdje ne curi,niti slini,ali kad odzračim kočnice,tjedan dana bude dobra kočnica i onda se opet pojavi zrak i pojavljuje se sve više i više dok više ne mogu kočiti kako treba i onda opet odzračim i opet radi tjeda,dva max
ja više neznam šta da radim,nadam se da vi imate nekih ideja
hvala unaprijed
 

Offline Žein

Odg: z 101 zrak u kočnicama
« Odgovori #1 : 15 Lipnja, 2015, 08:03:47 »
Glavni kocioni
Mnogi su se opekli igrajući se sa Oldschoolhr forumom ne shvaćajući da oldschoolhr forum nije ''samo neki tamo forum''....By-Frik-Ri
 

Offline Kelle_mediteran

  • Veteran member
  • ****
  • Postova: 329
  • Spol: Muški
Odg: z 101 zrak u kočnicama
« Odgovori #2 : 15 Lipnja, 2015, 21:38:38 »
stavio novi,ista stvar,ostalo mi za promjeniti još korektor kocenja koji mi nekad zna blokirati zadnji desni prije ostaqlih,al nekako sam skeptican
 

Offline dalibor-sk

  • Junior member
  • **
  • Postova: 59
  • Spol: Muški
Odg: z 101 zrak u kočnicama
« Odgovori #3 : 15 Lipnja, 2015, 22:31:28 »
Odšarafi sva 4 odzračnika i ostavi da ulje curi slobodnim padom na sva 4 odjednom. Pazi samo da imaš ulja u posudi da ne povuče zrak. I naravno postavi neke  čiste posude pod odzračnike da ne curi posvuda i da možeš ponovo koristiti to ulje. Ali bar litru kupi novog da imaš za dosipavanje. Odvoji bar sat vremena za to. Znači bez ikakvog pumpanja samo slobodni pad. Ako ovo ne pomogne onda negdje vuče zrak nema druge.
 

Offline frik-ri

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 4766
  • Thanked: 10 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Liburnija - Stato di Fiume (Rijeka) Killarney pri Majci Eire
  • Vozilo:: Renjol Kvatrisimus Maksimus Fortius (u srcu i izradi) & Renjol Petardix 1,4 Five
Odg: z 101 zrak u kočnicama
« Odgovori #4 : 16 Lipnja, 2015, 08:36:49 »
Na koja kočiona crijeva misliš pod ''Imam Nova kočiona''? Fleksibilna ili glavne Magistrale ulja? Ako si radio nove bakrene cijevi - bakar zna biti jako problematičan (točnije - bakar NIJE za to!!! A i ako se koristi eventualno negdje - ta bakrena cijev nije ''bilo koja cijev'') pogotovo ako se koristi bakrena cijev po sistemu ''fi puta nokat - ma to je to''.
Kolega je na Četvorci isto napravio novi cjevovod od bakrenih cijevi i imao je sličan Problem plus što su mu fleksibilna crijeva Made in Trinidad i Tobago iako su bila Nova - radila ''nepovratni ventil''.
I njemu je kočnica svako malo trebala biti ozračivana s tim da Katra ima specifičan slučaj sa onim svojim ''žvaka ovjesom'' i prilikom ozračivanja treba opteretiti zadnji kraj da Regulator sile kočnice bude otvoren.
Njemu je Problem sa zrakom bio u puknuću bakrene cijevi na jednom ''zavoju'' - doslovce rupica kao vlas kose. NIje skužio curenja jer je sve bilo novo - od cijevi do limarije pa do - novog ''prozirnog'' ulja. Tek kad se nalovilo prašine na masnu mrlju skužio je da mu je cijev probušena.
A za odzračivanje - upravo kako je kolega rekao. S tim da... Moj ti je savjet da na ''cice''  ;D staviš cjevčice i cjevčice sprovedeš u neke male bočice poput ''Fruteka''.  ;D
Na taj način em nećeš isproljevati ulje, em ćeš ga moći kasnije opet iskoristiti. Ostatak ulja spremi u staklenu bocu i napuni ju ''do čepa'' bez zraka. Boca mora imati, naravno ''jak čep'' - one ''boca konjaka čep'' i slično zaboravi.
« Zadnja izmjena: 16 Lipnja, 2015, 08:43:28 frik-ri »
Ćeš da mi dovezeš neki delovi burki? Ajde živ ti maaajka, nemo da si takav, vidi bog. Sad kad vozaš drugi kolica je moraš vozit pijan da kompenzuješ nedostatak ljuljanje?
 

Offline ivmatic86

Odg: z 101 zrak u kočnicama
« Odgovori #5 : 17 Lipnja, 2015, 19:50:03 »
Sluična glupost mi se jednon dogodila na Yužini, minja glavni kočioni i počeja se pojavljivat zrak. Vuka mi je zrak na spoju posudice i glavnog kočionog. to san rješija tako da san posudicu pritega jakin plastičnin vezicama za kočioni da se one gumice na njoj bolje stisnu. drži već 3 godine. (naravno prije san provjerija da posudica nije pukla di) iako mi nije jasno kako je moga povlačit zrak tu, a nije pušta ulje  :confused:
Yugo je više od vozila, to je statusni simbol!
 

Offline Kelle_mediteran

  • Veteran member
  • ****
  • Postova: 329
  • Spol: Muški
Odg: z 101 zrak u kočnicama
« Odgovori #6 : 17 Lipnja, 2015, 20:23:50 »
hvala na savjetima,a što se tiće zracenja,ja sam potrosio vec 2 litre ulja probao i na slobodni pad i na pumpanje i uvijek isti k*,kupit cu novi korektor samo mi je jos on ostao pa cu vidjeti šta ce onda reci
 

Offline bubuleja

Odg: z 101 zrak u kočnicama
« Odgovori #7 : 18 Lipnja, 2015, 12:12:22 »
kako misliš potrošio? pa ne bacaš ga valda?...
Adio mare
 

Offline Kelle_mediteran

  • Veteran member
  • ****
  • Postova: 329
  • Spol: Muški
Odg: z 101 zrak u kočnicama
« Odgovori #8 : 02 Srpnja, 2015, 00:49:31 »
pa pola sam iskoristio,al mi se sje**** ona bocica pa mi se nije dalo pravit neg sam samo pustio ovako,vec sam mracio pa bas briga za ulje  :suicide:
 

Offline linoleumboy

Odg: z 101 zrak u kočnicama
« Odgovori #9 : 31 Kolovoza, 2015, 21:45:47 »
da ne otvaram novu temu....

koji sistem je pravilan sto se tice redoslijeda odzracivanja....majstor koji mi je prije slagao kocnice mi je rekao prvo da se odzracuje kotac najblizi glavnom kocionom pa prema najudaljenijem...znaci prednjii lijevi pa prednji desni, zadnji lijevi zadnji desni....e sad bezveze gledao po netu i naisao na podatak da ljudi odzracuju u x....pa sad ti budi pametan
If I could get all the money back I ever spent on cars, I'd spend it on cars
 

Offline deda

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 5826
Odg: z 101 zrak u kočnicama
« Odgovori #10 : 31 Kolovoza, 2015, 21:50:33 »
Svejedno odakle kreneš,pumpaš i ispuštat po redu kak kreneš.Zrak se ionako nabija u cilindrima kako ga ulje tjera.
 

Offline e28

  • Junior member
  • **
  • Postova: 75
  • Thanked: 3 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
  • Vozilo:: Redni šestak
Odg: z 101 zrak u kočnicama
« Odgovori #11 : 01 Rujna, 2015, 09:57:12 »
Prvo ide kotać najudaljeniji od glavnog koćionog,znaći zadnji desni,pa onda zadnji lijevi,pr. desni pa pr. ljevi i onda eventualno ja volim još jednom sve ponovit.
 

Offline Igor V.

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 3877
  • Thanked: 53 times
  • Spol: Muški
    • OTK Ivanić
  • Lokacija: Kl. Ivanić
  • Vozilo:: AR Giulia 1300 TI ; Fiat 128 Sport Coupe ; Autobianchi A112 ELITE
Odg: z 101 zrak u kočnicama
« Odgovori #12 : 01 Rujna, 2015, 10:47:44 »
Ja ne gledam na red nego da nema zraka
AR Giulia 1300 TI ; Fiat 128 Sport Coupe ; Autobianchi A112 ELITE
 

Offline linoleumboy

Odg: z 101 zrak u kočnicama
« Odgovori #13 : 01 Rujna, 2015, 17:38:53 »
eto javi se i treci sistem odzracivanja...glavno je da nema zraka sto sam uvijek i radio....jos ce se netko javit da se krece sistemom eci peci pec
If I could get all the money back I ever spent on cars, I'd spend it on cars
 

Offline slanac

Odg: z 101 zrak u kočnicama
« Odgovori #14 : 15 Siječnja, 2016, 12:57:39 »
Ja na anlihtere nataknem prozirno gumeno crijevo od infuzije.
Ulje ne curi nigdje osim u flašicu / posudu gdje završava rijevo, a kako je crijevo prozirno vide se mjehurići zraka ako ih ima. Mislim da ne postoji bolji način provjere odzračenosti i spremanja uka ulja, a da ne spominjem da ulje ne curi po kočnicama, ovjesu....
Dobra truba daleko se cuje! FIAT 125P 2.0 , 131 2.0   091/2121-787