Autor Tema: ALPINA  (Posjeta: 21569 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline sigmafahrer

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 2054
  • Thanked: 725 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Stuttgart
  • Vozilo:: Citroen CX, Mitsubishi Sigma, Jaguar XJR
Odg: ALPINA
« Odgovori #75 : 17 Svibnja, 2019, 09:39:10 »
Posto ste svi veliki strucnjaci onda i znate kak je Zagrebacka E34 Alpina zavrsila...........

Kolega, ja se ne smatram nekim stručnjakom,.Ponešto sam pročitao, vidio pa našao rubriku gdje bi to sa vama podijelio. Oprosti ako sam te uvrijedio nečim, nemoj se ljutiti.I napisao sam da nemam iskustva sa Alpinama pa me ispravite, dopunite i napišite ako je tko imao koju ili je vozio. 
:hi:
 

Offline Žein

Odg: ALPINA
« Odgovori #76 : 17 Svibnja, 2019, 10:08:01 »
Kakve ljutnje,kakve uvrede  ;D

Nego rekoh ak se netko sjeca Zagrebacke E34 koju su navodno kupili neki klinci koji su zaklali motor i zamjenili ga sa obicnim m30b35.

PS kolega Sigma stivo sam procitao u dahu.........3 puta
Mnogi su se opekli igrajući se sa Oldschoolhr forumom ne shvaćajući da oldschoolhr forum nije ''samo neki tamo forum''....By-Frik-Ri
 

Offline Soksi

Odg: ALPINA
« Odgovori #77 : 17 Svibnja, 2019, 10:50:58 »
Jedan ljubitelj bmwa i oldtimera općenito u zgu ima e34 Schnitzer, imam možda slike negde, probal bum iskopat.
Dupli Weberi sa trubicama, dve bregaste i nardi u rukama = savršenstvo!
 

Offline jeep frik

Odg: ALPINA
« Odgovori #78 : 17 Svibnja, 2019, 11:00:11 »
Posto ste svi veliki strucnjaci onda i znate kak je Zagrebacka E34 Alpina zavrsila...........
To je to kad nejde uzivo pa se napisano moze krivo tumacit. A i ne poznamo se neki od nas jbg. :hi:

Offline Žein

Odg: ALPINA
« Odgovori #79 : 17 Svibnja, 2019, 11:05:52 »
To je to kad nejde uzivo pa se napisano moze krivo tumacit. A i ne poznamo se neki od nas jbg. :hi:

Taj se dio uvjek da rijesiti uz dva-tri gemista na susretima  :kokice:
Mnogi su se opekli igrajući se sa Oldschoolhr forumom ne shvaćajući da oldschoolhr forum nije ''samo neki tamo forum''....By-Frik-Ri
 
The following users thanked this post: Nero, Adam., sigmafahrer, jeep frik

Offline Bellof

Odg: ALPINA
« Odgovori #80 : 17 Svibnja, 2019, 19:16:36 »
Kakve ljutnje,kakve uvrede  ;D

Nego rekoh ak se netko sjeca Zagrebacke E34 koju su navodno kupili neki klinci koji su zaklali motor i zamjenili ga sa obicnim m30b35.

PS kolega Sigma stivo sam procitao u dahu.........3 puta

Ako je crvena pred 15-tak godina je kupia jedan moj prijatelj, plan je bia taj motor od 535 napravit po Alpininim specifikacijama, dijelovima.
Ima je dućan moto opreme ali kako to nije išlo kako je zamislia pa je dućan zatvoria, ne znam šta je na kraju sa autom ispalo.
 

Offline Žein

Odg: ALPINA
« Odgovori #81 : 17 Svibnja, 2019, 21:00:14 »
Ako je crvena pred 15-tak godina je kupia jedan moj prijatelj, plan je bia taj motor od 535 napravit po Alpininim specifikacijama, dijelovima.
Ima je dućan moto opreme ali kako to nije išlo kako je zamislia pa je dućan zatvoria, ne znam šta je na kraju sa autom ispalo.

Ova je bila neka tamna sa bordo unutrasnjosti.

Mislim da je cak bila smeda
Mnogi su se opekli igrajući se sa Oldschoolhr forumom ne shvaćajući da oldschoolhr forum nije ''samo neki tamo forum''....By-Frik-Ri
 

Offline Bellof

Odg: ALPINA
« Odgovori #82 : 18 Svibnja, 2019, 10:26:51 »
Ova je bila neka tamna sa bordo unutrasnjosti.

Mislim da je cak bila smeda

Ta je završila kod sinjske brače Zvone i Ivana, prodavala se takva kakvu si je opisa ali mislim da nije našla kupca, kako su oni uvik u kombinacijama može lako bit da je auto završilo u dijelove.
 

Offline Žein

Odg: ALPINA
« Odgovori #83 : 18 Svibnja, 2019, 15:19:21 »
Ta je završila kod sinjske brače Zvone i Ivana, prodavala se takva kakvu si je opisa ali mislim da nije našla kupca, kako su oni uvik u kombinacijama može lako bit da je auto završilo u dijelove.

Metalik smeda ili crna B10 E34-ka??
Mnogi su se opekli igrajući se sa Oldschoolhr forumom ne shvaćajući da oldschoolhr forum nije ''samo neki tamo forum''....By-Frik-Ri
 

Offline Bellof

Odg: ALPINA
« Odgovori #84 : 18 Svibnja, 2019, 17:30:16 »
Mislim da je bila crna a siguran sam da je imala bordo siceve.
 

Offline Bellof

Odg: ALPINA
« Odgovori #85 : 18 Svibnja, 2019, 17:36:45 »
Nego da se vratimo da i drugi "razumiju" o ćemu se radi, evo slike, cijene i podataka o motoru polovinom 70-tih šta se moglo dobit od Alpine.


Sigma ovakve "valjke" prednje je Katić vozia na zadnjoj osovini 2800 cs-u, posli su završili u mene.































« Zadnja izmjena: 18 Svibnja, 2019, 17:40:15 Bellof »
 

Offline sigmafahrer

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 2054
  • Thanked: 725 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Stuttgart
  • Vozilo:: Citroen CX, Mitsubishi Sigma, Jaguar XJR
Odg: ALPINA
« Odgovori #86 : 18 Svibnja, 2019, 19:12:34 »
 :shok: u jbt, alu-magnezijske trkaće Alpina felge  :shok:
Nastale su zajedno sa njihovim prvim cestovnim felgama, to je povijest ! Šta je pisalo na njima, F.S.P. ili ZF ? Imaš ih još?
Jako rijetke, mnoge su uništene na utrkama.Evo ih na jednoj B7 turbo
« Zadnja izmjena: 18 Svibnja, 2019, 19:27:48 sigmafahrer »
 

Offline Bellof

Odg: ALPINA
« Odgovori #87 : 19 Svibnja, 2019, 11:02:00 »
Ne znam stvarno koju od ovih oznaka šta si navea su imale, felge nisu više u mene, minja sam se sa jednim švabom Michael Cashel specijalist za BMW, Alpinu, Schnitzera 2002 za neke dijelove koji su mi bili potrebni za mog tii-a.
On je tražia takve felge da može napravit repliku Alpinine 02-ke kakve su bile pred kraj, ima je 13 a tražia je i 15.






Kako smo se dogovarali i dopisivali on mi je reka da su mu najnapetije prva generacija u 13 cola i pošalje mi sliku da vidim šta traži.




Nisam mu ima srca napisat da su takve felge istaljene i pretvorene u bitvu na brodu.





Imali smo solidnu suradnju i komunikaciju ( dijelovi, a zamalo i auta) ali se počea ciganit pa sam ga odjeba, čak me priko njega kontaktira jedan lik iz Hamburga s kojim sam triba završit kupovinu njegove Alpine ali na žalost tip se više nije javlja.

 

Offline Bellof

Odg: ALPINA
« Odgovori #88 : 19 Svibnja, 2019, 11:07:22 »
Jebe me ova moderna tehnologija, stisnem šta ne triba i eto ti ga đavle.
Ovo sam tia završit, evo je Sigma, to je ta iz Hamburga, auto na oko ne pari ništa posebno ali je napravljeno da kida i traje.































 

Offline el classico

Odg: ALPINA
« Odgovori #89 : 19 Svibnja, 2019, 16:59:42 »

A disi to upra zaboga milega....


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro