Autor Tema: Crijeva za gorivo  (Posjeta: 6374 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline acer

  • Senior member
  • ***
  • Postova: 137
Crijeva za gorivo
« : 07 Listopada, 2012, 18:18:28 »
Moje pitanje je da li  netko zna gdje u Rijeci kupiti kvalitetna crijeva za goriva (radi se o  dovodu i povratu na karburatoru) da ne moram svaki par mjeseci mjenjati  jer se raspadnu. Cijena nije bitna  
Ako nema u Rijeci moze bilo gdje u HR.

Fala!
Zastava 128 1,1GX
 

Offline OLD WEBER

Crijeva za gorivo
« Odgovori #1 : 07 Listopada, 2012, 20:36:59 »
Neznam u čemu je problem ????U svakoj malo boljoj prodavaoni autodjelova ,  imaš kupit gumene cijevi benzina . Svima te cijevi voze po desetak godina i više . Neznam na koji ti onda benzin voziš , ako ti se cijevi raspadaju !:gosp:
dmdeweber@gmail.com /091 165 18 07 viber , whatsapp
 

DunicM

  • Gost
Crijeva za gorivo
« Odgovori #2 : 07 Listopada, 2012, 21:07:06 »
Na par mista sam kupio crijeva za gorivo i ima isti problem ko kolega. Tražim crijevo za benzin dobijen crijevo i za par miseci tvrdo ko k. da prostite. Zadnji put za brod sam uze u savi i čini mi se dobro sad neznan ima li toka kod tebe.:palac:
 

Offline acer

  • Senior member
  • ***
  • Postova: 137
Crijeva za gorivo
« Odgovori #3 : 07 Listopada, 2012, 21:12:07 »
Upravo kako DunicM kaze parmjeseci itvrdo ko k. :D

Ima ali ove zadnje sto sam imao nisu bas potrajale.
Zastava 128 1,1GX
 

DunicM

  • Gost
Crijeva za gorivo
« Odgovori #4 : 07 Listopada, 2012, 21:22:19 »
Kako san uspi svatiti većina drži crijeva za dizel i ta crijeva se stvrdnu neka me ispravi neko ako san krivo napisa, ovo zadnje što san kupi teta u dućanu me uvjerava da je za benzin i da se neće stisnuti. Živi bili pa vidili:vecernji:
 

Offline acer

  • Senior member
  • ***
  • Postova: 137
Crijeva za gorivo
« Odgovori #5 : 07 Listopada, 2012, 22:51:27 »
Koje marke cu crijeva ako znas mozda i di si kupio koji ducan,mozda ima taj ducan i ovdje u Rijeci.
Zastava 128 1,1GX
 

Offline deda

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 5824
Crijeva za gorivo
« Odgovori #6 : 08 Listopada, 2012, 02:27:34 »
Ja sam kupio kod Šupka u Tip Top, u Čavlima prije nekolko godina i evo još su uvjek dobra,koje su marke neznam.
 

Offline grafit

  • Senior member
  • ***
  • Postova: 169
Crijeva za gorivo
« Odgovori #7 : 08 Listopada, 2012, 12:49:41 »
ista stvar i kod mene na dizelu nakon godinu i pol sva su ispucala,tako da ni ja neznam gdje više kupiti išta da nije govno reciklirano.ista stvar i sa manžetama za poluosovine
 

DunicM

  • Gost
Crijeva za gorivo
« Odgovori #8 : 08 Listopada, 2012, 13:07:00 »
Ovo san prepisa sa crijeva, malo je veći promijer ovoga sto sam uzima ali je bilo i manjega. Danas san ga provijeri i isto je ko i kad san ga stavi a kroz njega je prošlo više goriva u ova dva miseca nego kroz prosinečan auto tu na forumu u godinu dana; Cidat-fuel/oil hose 3/8"-WP 20 BAR-300 PSI-european community (lot 39190). Nekih 300 kuna 6-7 metara criva
 

Offline deda

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 5824
Crijeva za gorivo
« Odgovori #9 : 08 Listopada, 2012, 17:14:57 »
Zato stari citrači imaju plastićna crijeva i ako ih ne diraš trajaće još 100 godina,ali nemreš da ih ne diraš u tom je problem.
 

Offline pajo_patak

  • Veteran member
  • ****
  • Postova: 389
Crijeva za gorivo
« Odgovori #10 : 08 Listopada, 2012, 17:30:25 »
koja marka crijeva, ja isto muku mučim sa tim, ima na 2 mista kraj motora di mi se ta crijeva dosta griju i svako par miseci to ispuca i počne puštat...stavia san akron i još neko smeće do sad, ista stvar, više neznan di da pitam
lancia-klub.com
Život je prekratak da bi ga trošili na ružne žene i aute koji malo troše
 

Offline chaos

Crijeva za gorivo
« Odgovori #11 : 08 Listopada, 2012, 18:59:28 »
A meni se ćaća ruga i smija što će mi te pusta stara gumena criva što ih skupljam sa odbačenih "staraca" (neka su doslovno ka nova).
ko' nemoš popraviti ćekičem ... sigurno je problem sa letrikom!
 

DunicM

  • Gost
Crijeva za gorivo
« Odgovori #12 : 08 Listopada, 2012, 19:28:23 »
Citat: chaos;344558
A meni se ćaća ruga i smija što će mi te pusta stara gumena criva što ih skupljam sa odbačenih "staraca" (neka su doslovno ka nova).

Točno samo što mi ih je ponestalo,a i tribalo mi je desetak metri pa nisan moga spajati po garaži!
 

Offline bozidar

Crijeva za gorivo
« Odgovori #13 : 08 Listopada, 2012, 20:06:50 »
Da se prikljucim malo usporedbe radi ! Kod mene su crijeva Acron DW 73379-1-28 , 7,5x14,5 , pritisak 1 Bar , NBR/CR 02/09 (to je valjda datum proizvodnje) .
Mogu samo reci da je crijevo zrelo za promjenu jer je poprilicno ispucano oko masine blizu karbova (Weber 40). Trebao sam danas ali nisam pa cu sutra napraviti neke promjene okotoga,uglavnom jako lose crijevo ! Cijena je bila oko 20 kn po metru ali razmisljao sam o armiranom (pletenom sa metalnom mrezom) crijevu,pojma nemam,preskupo mozda i kod karbova mozda nepotrebno ! Neznam !
Hocu reci da kod nas u HR dolazi smece koje ne prolazi nigdje u svijetu i onda nama uvaljuju sa svakakvim "DIN oznakama",kao kvalitetna roba a obicno smece. Druge brendirane marke kod nas su opet plagijati nepoznatog porijekla i opet-"pusiona" ! Razmisljao sam o metalnom (bakrenom) lajtungu (crijevu) presjeka 8mm,bar do motornog prostora,a tamo vec moram fleksibilno gumeno crijevo dalje.
Mogu potvrditi samo da isto imam iskustva sa starim crijevima koje su izdrzale 20 pa i vise godina i nikakvih problema,ali ovo danas je kriminal ! Naci dobro crijevo da traje godinama-mislim da su takva vremena prosla,nazalost ! Pozdrav

Offline ivmatic86

Crijeva za gorivo
« Odgovori #14 : 08 Listopada, 2012, 20:10:10 »
U splitu imakupit u "EuroTim" Skupi ka vrag,ali drže već par godina i ništanije ispucalo. Taljanska proizvodnja, armirana guma.
Yugo je više od vozila, to je statusni simbol!