Autor Tema: Sjedala - pitanje za znalce...  (Posjeta: 1713 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline goran16v

Sjedala - pitanje za znalce...
« : 16 Rujna, 2020, 22:18:08 »
Nadam se da poneko čita ovu rubriku?!  :read:
Prijatelj me pita, a ja se s tim do sad nisam sretao i pojma nemam pa da ovdje priupitam.
On završava auto i pretapacirali su mu sjedala, ali mu je kroz teksti počeo "izbijati" punjenje sjedala, ona neka kao slama, on to zove "žima" pa nas sad obojicu interesuje na koji način to da rješi, šta eventualno ubaciti ispod tekstila?
 

Offline studentt

Odg: Sjedala - pitanje za znalce...
« Odgovori #1 : 17 Rujna, 2020, 07:09:58 »
To je kod starijih auta i siceva, danas obično na sve to stavljaju spuzvu.
Ako je to probilo.... Jako los materijal..
 

Offline goran16v

Odg: Sjedala - pitanje za znalce...
« Odgovori #2 : 17 Rujna, 2020, 14:59:45 »
Pitao sam ga šta je ispod, kaže nema ništa samo ta slama i tkanina od presvlaka, nema spužve.
 

Offline ivmatic86

Odg: Sjedala - pitanje za znalce...
« Odgovori #3 : 17 Rujna, 2020, 15:56:32 »
Tu i je problem, trebala je poviše bit bar nekakva spužva. Inače odlična je stvar pjena za siceve- može se kidat skalperom i oblikovat brušenjem brus papirom. Prodaje se u rolama različitih debljina. Odlična je stvar i stavit ispod neopren od 5 mm ili čak 10 ako se uspije pronač.  :read:
Yugo je više od vozila, to je statusni simbol!
 

Offline dejanR

Odg: Sjedala - pitanje za znalce...
« Odgovori #4 : 17 Rujna, 2020, 16:46:53 »
Eto sve je rečeno...
 

Offline goran16v

Odg: Sjedala - pitanje za znalce...
« Odgovori #5 : 18 Rujna, 2020, 09:14:49 »
Danke, bio je CTRL C - CTRL V pa nek se zabavlja!
« Zadnja izmjena: 22 Rujna, 2020, 15:19:37 goran16v »
 

Offline goran16v

Odg: Sjedala - pitanje za znalce...
« Odgovori #6 : 25 Rujna, 2020, 07:52:48 »
Samo da javim da je operacija uspjela (bar se tako čini), a pacijent podlegao i da se zahvalim još jednom na savjetima...
Pošto je i mene živo interesovalo javio sam se kao ispomoć.
Fakat, ispod tkanine je bila samo neka presovana slama, koja se na sjedalici vozača počela kruniti i prolaziti tkaninu. On je kupio neku taknu spužvu možda 5 mm i nekakav filc (bijeli materijal meni lići na debelu vatu). Na slamu smo stavili spužvu, a preko toga taj filc i djeluje ok. Ja sam bio skeptik oko tog tapetarskog dijela, ubaciti to dodatno punjenje, nategnuti tkaninu nazad itd, ali je najveći posao bio rastaviti sjedala.