Nisi skužio,dok je pod naponom,stalno je otvoren,zašto bi gasio.Lupiš po gasu da brže preskoči zubac sa federom koji koči da otvori čok.Tako radi svaki automatski čok.Isti je princip i na vodenom čoku,dok je antifriz vruć,čok je otvoren(u ovom slučaju napon),jer grije bimetal.Prednost električnog je da ne moraš čekati da se antifriz ugrije,tj brže reagira.Nevjerni Toma

,gledao sam ne jedan put da li je stalni napon na čoku,jer mi je jedan put pregorio osigurač,pa mi nije gasio čok.