Autor Tema: Volvo 740 GL swedish brick  (Posjeta: 10354 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline jeep frik

Odg: Volvo 740 GL swedish brick
« Odgovori #45 : 29 Siječnja, 2020, 21:30:48 »
Vosak i prasi gdje god ima supljina! Nabavio bas od Forcha nisam ga jos proucio, visoka viskoznost. Moze i wurth ili neki drugi! I naravno zaustavlja sirenje korozije! :good:




 
The following users thanked this post: dumb_o

Offline dumb_o

  • Oldschool rookie
  • Postova: 46
  • Thanked: 5 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
  • Vozilo:: Volvo 740
Odg: Volvo 740 GL swedish brick
« Odgovori #46 : 30 Ožujka, 2020, 16:52:46 »
Bok svima  :cool:

Evo i mene nakon duže stanke.
Nešto malo se radilo po Volvu u ovih mjesec dva, ali glavna vijest je da je auto REGAN!

Bilo je nekih manjih problema na tehničkom sa brisačima na farovima, tj sa nedostatkom istih, al okej, riješilo se.

Napravio sam veliki servis, klasika, zupčasti, natezač, vodena pumpa, prednji semerinzi, uz to sam stavio sva nova crijeva vode, pofarbao ispušnu granu, promjenio dihtinge na usisu i ispuhu, svi novi vakuumi osim brake booster-a, novi dihtunzi na injektorima, ulje, filteri itd itd.

Jedna slika kad je sve bilo rastavljeno, lijepo bi sjeo V8 hehe   :scratch_one-s_head:




Također sam uspio iščupat stari PCV sistem (iberlauf na bloku motora) i stavio sam novi...


Stari iberlauf bio je barem 3x teži od novog! Unutra je bila hrpa skorenog ulja u ko zna čega. Sada više nigdje nebi trebao slinit sa novim semerinzima i novim iberlaufom.

Također, iz iberlaufa ide vakuumska cijev natrag u usis, u sredini te vakuum cijevi je tzv "flame trap" (neznam kak se kod nas kaže). Taj flame trap je bio skroz zaštopan.

Stari vs novi "flame trap"


I za kraj evo pokoja slika sa ceste :)



Slijedeći na redu je diferencijal, čuje se dosta jaki "klonk" kad pustim ili dam gas, jučer sam digao auto i vidio da kardan ima "prazan hod" kad ga rukom okrećem lijevo-desno. Vjerovatno je samo zazor u banani al možda nebi bila loša ideja promjeniti odmah semeringe i lagere. Uz to, guma od centralnog ležaja kardana je mrtva.

Da li netko zna nekog pouzdanog za reparaciju diferencijala?

Hvala ;D

 

Offline straight

Odg: Volvo 740 GL swedish brick
« Odgovori #47 : 02 Travnja, 2020, 21:23:54 »
Super auto i radovi. S guštom pratim.
 

Offline dumb_o

  • Oldschool rookie
  • Postova: 46
  • Thanked: 5 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
  • Vozilo:: Volvo 740
Odg: Volvo 740 GL swedish brick
« Odgovori #48 : 06 Travnja, 2020, 16:07:13 »
Super auto i radovi. S guštom pratim.

Hvala  :drinks:
 

Offline dumb_o

  • Oldschool rookie
  • Postova: 46
  • Thanked: 5 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
  • Vozilo:: Volvo 740
Odg: Volvo 740 GL swedish brick
« Odgovori #49 : 06 Travnja, 2020, 16:45:07 »
Sva sreća da imam dvorište u ovim karantenoidnim vremenima i da imam gušt kojeg mogu slagat.
Obično kad čitam postove volim da ima i puno slika tako da će u ovome biti puno slika :)

Žica od senzora brzine na diferencijalu je bila totalno raspadnuta tako da je to bio prvi zadatak ovaj vikend.
Očistio sam staru izolaciju i koroziju sa žice

Jednom davno sam kupio paket ovih "toplinskih" bužira  :)) (bužiri koji se stisnu kada ih se grije) na ebayu za dolar-dva tako da sam im napokon našao primjenu. Od kada sam to izolirao, više nema skakanja igle brzinomjera, ko bi rekao.


Onda je pala vožnja po Sljemenu





Vozačevo sjedalo se raspalo, osim tkanine koja je popucala na mjestima, cijela donja spužva se odvojila od okvira sjedala. Nije ni čudo, originalne ušice su popucale tako da sam ja probušio nove i iskoristio originalne kopče i tu i tamo koju vezicu.




Ovdje se vide moji stručni popravci hehe, ali držat će dok ne odem do tapicera.




Napokon je palo i detaljno pranje motora, ovaj puta sa puno volje, četkiom za zube i dobrim odmaščivaćem. Zadovoljan sam kak je ispalo.


Nakon toga sam išao vidjeti zašto truba ne radi. Nakon rastavljanja prekidača na volanu sam bio prilično siguran da je tu problem.


Kontakti potpuno zmazani i korodirali
Nakon čišćenja:


Eh ali nije to bilo to, i dalje nije trubio pa sam skinuo volan da vidim je li tamo probem
Kad sam skinuo volan, na prvi pogled je sve bilo okej, no nakon čišćenja i tih kontakata, truba je proradila  :drinks: :drinks:



Uvijek me mučio ovaj relej i "kondenzator" ili što god ovo drugo bilo ovako na "divlje" spojeni samo na akumulator.
Nakon malo guglanja imena i serijskog broja tog "kondenzatora", otkrio sam da je to zapravo truba koja ničemu nije služila. tj, nekoć je vjerovatno radila ;D



S guštom sam sve to izvadio van



I za kraj sam išao malo poravnati pragove koji su bili spigani godinama dizanja auta na mjestima gdje nije namjenjeno da se auto diže...

Prije:


Poslije:


Zaštita:


Pozdrav svima!!


 
The following users thanked this post: sigmafahrer

Offline ADRO3

  • Olschool apprentice
  • *
  • Postova: 24
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
  • Vozilo:: Volvo 244 GL
Odg: Volvo 740 GL swedish brick
« Odgovori #50 : 06 Travnja, 2020, 16:58:12 »
Vrhunski!  :perfeto:
 

Offline petak

Odg: Volvo 740 GL swedish brick
« Odgovori #51 : 06 Travnja, 2020, 18:12:31 »
Dobar ti je taj volvo!
Nakupi se prašine u godinama korištenja koja jako zna zezati.


A sviđa mi se i taj susjed kojeg imaš lijevo od sebe na zadnjoj slici....nije klasik, ali mi je fin.....imam jednog takvog obiteljskog. ;D
R5 GTE 1.7i 69kW C409 F3N-702 JB3-033   R4 GTL 1.1  25kW 1128 688D7/12   Laguna II 1.6 16V 79kW KG0A K4M-710 JH3-005   Espace IV 2.0 dci 127kW JK03 M9R-760 PK4-005   NO LOGO je najpoželjniji logo jer sugerira da prave vrijednosti prepoznaju samo oni najupučeniji
 

Offline Števa 071

Odg: Volvo 740 GL swedish brick
« Odgovori #52 : 07 Travnja, 2020, 12:15:38 »
Odlično si oprao motor i okolni prostor kao novi je,ovo mi liči na kompresor od zračnih truba,al bi odozgora trebao imati izvod ,donji kraj je isti kakave imam ja trube samo mi malo motor šteka pa vise ne sviraju kak bi trebale,ne znam dal bi mi taj tvoj pasao,ako je ispravan i naravno ako želiš ga prodati?
elektrika i mehanika ,Ex Volvo servis.   http://www.autoklima-hrastinski.hr
 

Offline dumb_o

  • Oldschool rookie
  • Postova: 46
  • Thanked: 5 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
  • Vozilo:: Volvo 740
Odg: Volvo 740 GL swedish brick
« Odgovori #53 : 07 Travnja, 2020, 12:21:29 »
Dobar ti je taj volvo!
Nakupi se prašine u godinama korištenja koja jako zna zezati.


A sviđa mi se i taj susjed kojeg imaš lijevo od sebe na zadnjoj slici....nije klasik, ali mi je fin.....imam jednog takvog obiteljskog. ;D

Heheh, poznajem još jednog čovjeka koji se slaže aute, gušta u njima a vozi espace-a za obitelj :) velik, udoban i praktičan kad imaš puno djece, kolica i ostalo  :thmbup:

Odlično si oprao motor i okolni prostor kao novi je,ovo mi liči na kompresor od zračnih truba,al bi odozgora trebao imati izvod ,donji kraj je isti kakave imam ja trube samo mi malo motor šteka pa vise ne sviraju kak bi trebale,ne znam dal bi mi taj tvoj pasao,ako je ispravan i naravno ako želiš ga prodati?

Je je, truba je. Gore na poklopcu piše "stebel serie g".
Prodam ti, ako je ispravan i ako radi, zašto ne ;D
 

Offline Števa 071

Odg: Volvo 740 GL swedish brick
« Odgovori #54 : 07 Travnja, 2020, 12:34:10 »
Je vidim da je Stebel,al mi nije jasno na koju foru to radi
elektrika i mehanika ,Ex Volvo servis.   http://www.autoklima-hrastinski.hr
 

Offline petak

Odg: Volvo 740 GL swedish brick
« Odgovori #55 : 07 Travnja, 2020, 13:14:14 »
Heheh, poznajem još jednog čovjeka koji se slaže aute, gušta u njima a vozi espace-a za obitelj :) velik, udoban i praktičan kad imaš puno djece, kolica i ostalo  :thmbup:


Tako je počelo, hrpa djece, dječjih autosjedalica, kolica, putni krevetići, hranilice i ostali drlog. Sad su djeca malo veća pa ne treba opreme, ali zato mjesta za sjedenje ima na pretek.


Ipak, nekako im se čini da im je draže kad odemo na plaču u "ljuljavom šporetu"  ;D
R5 GTE 1.7i 69kW C409 F3N-702 JB3-033   R4 GTL 1.1  25kW 1128 688D7/12   Laguna II 1.6 16V 79kW KG0A K4M-710 JH3-005   Espace IV 2.0 dci 127kW JK03 M9R-760 PK4-005   NO LOGO je najpoželjniji logo jer sugerira da prave vrijednosti prepoznaju samo oni najupučeniji
 

Offline dumb_o

  • Oldschool rookie
  • Postova: 46
  • Thanked: 5 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
  • Vozilo:: Volvo 740
Odg: Volvo 740 GL swedish brick
« Odgovori #56 : 07 Travnja, 2020, 14:13:21 »
Je vidim da je Stebel,al mi nije jasno na koju foru to radi

Neznam iskreno, fali joj ovaj plastični dio (rezonator?)


Tako je počelo, hrpa djece, dječjih autosjedalica, kolica, putni krevetići, hranilice i ostali drlog. Sad su djeca malo veća pa ne treba opreme, ali zato mjesta za sjedenje ima na pretek.


Ipak, nekako im se čini da im je draže kad odemo na plaču u "ljuljavom šporetu"  ;D

Heheh, razvija se ljubav prema katricama od malih nogu  ;D
 
The following users thanked this post: Števa 071

Offline dumb_o

  • Oldschool rookie
  • Postova: 46
  • Thanked: 5 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
  • Vozilo:: Volvo 740
Odg: Volvo 740 GL swedish brick
« Odgovori #57 : 12 Kolovoza, 2020, 21:29:04 »
Pozdrav svima.

Evo da malo dignem temu.
Auto se vozi redovito, barem jednom tjedno odradimo malo dužu vožnjicu.

Evo i par slika
Jedna sa Sljemena nedavno

Negdje kod Varaždina

I jedna od doma. U pozadini se vidi novi "projekt", stari Kawasaki ER5 kojeg sam dobio za stvarno smješne novce, nije vožen niti upaljen zadnje 3-4 godine, ima 70+ tisuća km al bitno da se šerafa :)


Trenutno sam u iščekivanju novog ležaja i gume kardana tako da je će i to uskoro gore.

Do tipkanja :)