Autor Tema: Nije svaka kanta povijesno vozilo  (Posjeta: 31873 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline deda

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 5824
Odg: Nije svaka kanta povijesno vozilo
« Odgovori #30 : 14 Veljače, 2014, 15:37:13 »
Čovjek se mjenja sa godinama,kao što se mjenjaju prioriteti,potrebe,shvaćanja, i mogućnosti,prema tome u ćem je problem.Nekad sam samo gledao da kupim novi ili što noviji auto i da ima što više konja(makar sad kada se osvrnem,ne mogu vidjet svrsishodnost toga),sad mi auto nikakav,uopće ne treba,a imam ih 5 komada i neznam što ću snjima.
 

Offline Vjeko46

  • Senior member
  • ***
  • Postova: 197
  • Spol: Muški
Odg: Nije svaka kanta povijesno vozilo
« Odgovori #31 : 14 Veljače, 2014, 17:51:38 »
Pazi ovako. Ako ženi lijepo objasniš da je puno jeftinije imati oldy 1,2 ili 3  nego ljubavnicu, ona će to shvatiti, i na kraju uvijek zna gdje će te naći -  u garaži. Kada to shvati sama će te podsticati na tu rabotu.
 

Offline deda

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 5824
Odg: Nije svaka kanta povijesno vozilo
« Odgovori #32 : 14 Veljače, 2014, 18:28:15 »
A,jel,kod mene nije baš tak,od kad vozim oldije,žena je već nekoliko puta skoro ostala bez mene.
 

Offline Mi$ki

  • Veteran member
  • ****
  • Postova: 488
  • Lokacija: Grad koji teče
  • Vozilo:: P-205 cabrio roland garros
Odg: Nije svaka kanta povijesno vozilo
« Odgovori #33 : 14 Veljače, 2014, 18:32:02 »
Pazi ovako. Ako ženi lijepo objasniš da je puno jeftinije imati oldy 1,2 ili 3  nego ljubavnicu, ona će to shvatiti, i na kraju uvijek zna gdje će te naći -  u garaži. Kada to shvati sama će te podsticati na tu rabotu.
Lipi moj čovik za" onu stvar" ja Ti dam sve oldije svita.
 

Offline krntija

Odg: Nije svaka kanta povijesno vozilo
« Odgovori #34 : 14 Veljače, 2014, 19:12:53 »
Jednostavno nema formule za taj slucaj; znam ljude koji su zanemarili i zenu i decu da bi mogli uzivat u svojim oldijima! Znam, reci cete da nisu normalni da su deca najvaznija itd. ali eto ja bas znam i takve kojima su bas hrjavi i truli auti najvazniji , al su , naravno u manjini takvi old-frikovi!  :umnik2:
++++ PRODAJEM TVORNICKE PROSPEKTE ZA SVE MARKE AUTOMOBILA kao i KATALOGE GODISNJAKE ; POGLEDATI U Ponuda/Potraznja http://oldschoolhr.com.hr/forum/index.php?topic=15429.825
 

Offline ernesto (CHE)

  • Veteran member
  • ****
  • Postova: 421
Odg: Nije svaka kanta povijesno vozilo
« Odgovori #35 : 15 Veljače, 2014, 00:07:09 »
Naravno da postoje prioriteti i ak vec napravis neko dijete onda se treba brinuti za njega. Ali opet mozda ne treba biti tako crno-bijela situacija i postoje neke nijanse.

Da, ima onih koji ce radi sigurnosti i dobrobiti prodati staro vozilo i kupiti novo. Ali neki od njih ce i dalje posjecivati sajmove, kupovati literaturu, traziti filmove... ostati ce u tom svijetu na bilo koji nacin dok ce drugi posve zaboraviti ono sto su velicali do prije kratko vrijeme i "Scenic" ce im biti nova opsesija i nesto najbolje na svijetu. To je razlika o kojoj Gear govori.

Ponoviti cu od prilike nesto sta sam rekao na jednom forumu, a vezano je uz te musko-zenske odnose.

Naime ja vec sto godina zivim u ovome svijetu starih krama i naravno to mi pricinja veliko zadovoljstvo ako ne i ovisnost. S tim zivim godinama i taj moj svijet me na neki nacin formirao. I ti si me zavolila takvog kakav jesam. Bez tih mojih krama ja vise nisam ja, a ti si me zavolila zato jer sam takav kakav jesam i jer sam ja ja.

Prodajom krama ja vise nisam ja i ti tog drugog covjeka (drugog mene) ne mozes i neces voljeti jer to vise nisam ja, znaci prodavanjem krama ja postajem netko drugi koga neces voljeti i onda ces me ostaviti. Znaci za nase dobro i dobrobit nase vjecne i romanticne ljubavi „to“ treba ostati ovdje.

S druge strane...
... zasto i zasto onda uvijek na kraju ispadne prica: pa evo kad si to sve skupljao i govorio da to vrijedi, ajde onda to prodaj i plati rezije.
DA NEBI!!!!
Dok sam ja ovo kupovao ti si ceketala i ja sam to trebao trpiti, ali ja nisam smio prigovoriti za tvoje glupe torbice i cipele. Pa ajmo prodati njih!!
E, ali ona ce na to reci da su iznosene i da se nemre nista dobiti za njih.

Znaci, ja sam cijeli zivot morao slusati tvoje ceketanje zbog mojeg hobija koji sad na kraju ispada da je jako vrijedan i da ce nas izvuci iz govana, a ti si za to vrijeme kupovala ta bezvrijedna sranja od cipela za koja ja nisam smio nista prigovoriti. Kako sad odjednom ta moja glupa i djetinjasta igrarija vrijedi???
I znaci zato sto sam ja skupljao nesto korisno i vrijedno, a ti si bacala lovu kroz dimnjak, zato trebamo rasfrckati i moju lovu, ustedjevinu i hobi koji mi zivot znaci???? E pa nema, vrata su ti tamo!!

Usput decki, stvarno usput, ali opet sam bez curke pa ak netko ima kakvu sestru, sestricnu ili frendicu, volio bih da me upoznate s njom  :cool:
I nemojte ovu moju zamolbu povezicati s gore napisanim, to je stvarno nesretan splet okolnosti  :unsure2: .
MZ KLUB~ http://www.starikotaci.hr/mz
OTK STARI KOTACI~ http://www.starikotaci.hr
VW KOMBI FORUM~ http://vwkombiji.portbb.com/index.php

peugeot 404, bub, baader-meinhof, MZ x 5, BMW (motor), BMW (s prixom), i kajja znam. jos toga
 

Offline krntija

Odg: Nije svaka kanta povijesno vozilo
« Odgovori #36 : 15 Veljače, 2014, 00:17:51 »
 :rofl: tak nekak je kod nas "pravih" ovisnika o RDJI na 4 manje ili vise kotaca, nikakv splet okolnosti ili zivotni udari nece nas izbacit sa dobro utrtog ovisnickog pravca; ovi drugi kojima je to samo trenutak slabosti u zivotu ili pomodarstvo cak, nece to moc shvatit il ce rec da smo prolupale budale bez pravih ciljeva u zivotu (ono zená, deca, nasljednici.... ) al droga je to, neki ce svatit, neki opet nece!  :borac:
++++ PRODAJEM TVORNICKE PROSPEKTE ZA SVE MARKE AUTOMOBILA kao i KATALOGE GODISNJAKE ; POGLEDATI U Ponuda/Potraznja http://oldschoolhr.com.hr/forum/index.php?topic=15429.825
 

Offline raketenMISKO

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 1112
Odg: Nije svaka kanta povijesno vozilo
« Odgovori #37 : 15 Veljače, 2014, 01:23:01 »
Lipi moj čovik za" onu stvar" ja Ti dam sve oldije svita.

Frende NHF ali ti to onda stvarno skupo plaćaš...

Citat: krntija
Usput decki, stvarno usput, ali opet sam bez curke pa ak netko ima kakvu sestru, sestricnu ili frendicu, volio bih da me upoznate s njom  :cool:

Imam ja, dobiješ i tepsiju kolača ako je odvedeš.
Go hard or go home.
 

Offline romyo

Odg: Nije svaka kanta povijesno vozilo
« Odgovori #38 : 15 Veljače, 2014, 07:29:41 »
Ma, otisli ste predaleko.. u kupus.
Ne trazite poveznicu u zeni/zenama/cipelama/torbicama sa kramama.
Pokusajte traziti poveznicu u necemu drugom, svetijem, Bozjem.... OBITELJ.

Bugatti type 57 ili obitelj ? Naravno obitelj.



 

Offline bozidar

Odg: Nije svaka kanta povijesno vozilo
« Odgovori #39 : 15 Veljače, 2014, 09:19:04 »
Da je baš sve u novcima , neznam .
Ovak , imam oko sebe jednu " zdravu ekipu " znanu na forumu kao Opelaši ! Nedostatak novace se kompenzira razmjenom dijelova - ti meni ovo , ja tebi ono itd ., i tako to funkcionira ni sam neznam koliko godina . Ako se nema neki određeni dio znam tko ima pa se opet sve dogovori , vuk sit a ovce na broju . To je kod nas tako - Opelaši ! Ima nas i ponosan sam na taj " zdravi dio " ekipe , naravno ima se i drugih koji gledaju samo svoj interes i takve obično otkantamo , po zasluzi !
Problem je ako se ima neko vozilo jedinstveno ili u malim primjercima i dijelova - nigdje . A ako se i nađe dio vlasnik / prodavač traži više love nego za novi dio , ali takvi smo mi 'rvati , to je posebna priča .
Da se vratim na poantu , može se imati sa malo novaca oldtimer ako se ima ekipa za razmjenu dijelova i ako su svi međusobno solidarni .
Ja osobno sam navukao dijelove unazad 20 godina da ih imam previše , dobar dio sam podijelio ili zamijenio , i nije mi žao jer znam da če mi se u dobrom kontekstu sve vratiti .
Registracija vozila je posebna priča , tu treba love , to je nešto drugo , ali vozilo može odjavljen čekati bolja vremena , ne treba se sad odmah prodati projekt !
Ali da se ne može 100 , 200 ili 300 kn mjesečno odvojiti za projekt ( šmirglpapir , temelna boja , kit , lim ...) a dobar dio ovdje mjesečno poloče piva , pofuma cigarilose , nabije mobilnu telefoniju , ima se vidim i za internet , tako da nek svatko sebe prvo pogleda u ogledalo kad govori da se nema za oldtimer 200 - 300 kn mjesečno a piva u ruci i čik u čubama , ali takvi smo mi ' rvati , samo jamramo a ne bi se primili posla , bolje voditi politiku u bertijama !
Sad sam stvarno otišao predaleko od teme ! Sorry !  :shootme:

Pozdrav svima

Offline dmj

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 3780
  • Spol: Muški
Odg: Nije svaka kanta povijesno vozilo
« Odgovori #40 : 15 Veljače, 2014, 11:37:41 »
Čitajući ovo tako sam razjapio usta od zaprepaštenja da mi je ispala kubanka van...

I to ravno u čašu single malta.

Sudbina jarac.
Via Ciro Menotti 322
 

Offline Mi$ki

  • Veteran member
  • ****
  • Postova: 488
  • Lokacija: Grad koji teče
  • Vozilo:: P-205 cabrio roland garros
Odg: Nije svaka kanta povijesno vozilo
« Odgovori #41 : 15 Veljače, 2014, 13:19:12 »
I to ravno u čašu single malta.



Oban?, Talisker? , Lagaulin? , ako ima čašica viška, da podijelimo zaprepaštenje.
 

Offline Igor V.

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 3877
  • Thanked: 53 times
  • Spol: Muški
    • OTK Ivanić
  • Lokacija: Kl. Ivanić
  • Vozilo:: AR Giulia 1300 TI ; Fiat 128 Sport Coupe ; Autobianchi A112 ELITE
Odg: Nije svaka kanta povijesno vozilo
« Odgovori #42 : 15 Veljače, 2014, 19:06:43 »
A bolest?da imas auto vrijedan 15000 eura a za operaciju za dijete ti treba 10000 eura?
Bozo bi li prodao auto?
Ja bi!
Bit ce za xy godina drugi ako bude sve ok!
Tako ja razmisljam.
Ali to ne znaci da nekad nebih s nekum sjeo na kavu i popricao ili se prikrpio s nekim na susret!
AR Giulia 1300 TI ; Fiat 128 Sport Coupe ; Autobianchi A112 ELITE
 

Offline bozidar

Odg: Nije svaka kanta povijesno vozilo
« Odgovori #43 : 15 Veljače, 2014, 20:48:59 »
To za bolest djeteta se ne pita , to je vec krajnost , ali to bi morao onda riskirati sa prodajom automobila , tu nema nikakve dileme .
Evo , moj frend Nino iz Zadra kojeg sam upoznao prije 9 godina , prodavao je svoj Kadett - C Coupe 1.6 S . Ja odvozio krug da isprobam autic , ali kupac za kojeg sam isprobao Kadett na kraju odustao od kupnje . Zbog cega je uopce Nino prodavao Kadett a inace zivi za taj auto ?!
Preminuo mu otac a u tom momentu je imao samo 30 kuna u djepu ! Znaci , prodaja Kadett - a za pokriti troskove pogreba ! Neznam kak je to sve zavrsilo na kraju ali nekako se sve poplatilo a Kadett jos dan danas kod Nine i ne prodaje ga nikako , to je dio njegovog zivota , covjek zivi za taj Opel .
I mene je pogodilo tako nesto prije godinu dana , zavrsio sam na tabletama koliko sam bio shrvan , izvukao sam se iz svega , Asconu jos uvijek vozim ali sve te troskove jos i danas osjecam .
Extremni su to slucaji sa pogrebnim troskovima ili bolescu , necu razmisljati o tome , dosta je i ovako depresivno u HR , bit ce sve OK , samo daj Boze zdravlja pa da se opet  mijenjamo za dijelove i slazemo svoje bolide .
Evo , frend Zeljko veli covjek zatvorio trgovinu autodijelova i ima punu ladicu svih mogucih platina ! Samo trebam doci i uzeti si koje i koliko mi ih treba !  Isto ko npr. Ante V8 iz Dubrovnika , covjek zatvorio trgovinu autodijelova i Ante mi dao kablove za svijecice !
Naravno da sam to sve iskompenzirao sa drugim dijelovima u oba slucaja , tako bi trebalo funkcionirati i kod drugih forumasa  ali za to se treba biti prije svega - covjek ! Kod " moje " ekipe svi se znamo i ne pada nikome na pamet nekakvo muljanje , predobri smo si i predugo se znamo . A nova poznanstva nam vise i ne trebaju , ima nas skoro i previse . Ali OK covjek , normalan , istinski zaljubljenik u svoj Opel moze dobro doci u nasu ekipu .
Spomenuti Nino je takav i vise je nego dobro dosao !  :good: 
Ajde , da ne davim vise , jos ce se i vlasnik teme naljutiti ? Malo previse smo otisli izvan same teme !

Pozdrav svima 

Offline Emil Kž

  • Veteran member
  • ****
  • Postova: 335
Odg: Nije svaka kanta povijesno vozilo
« Odgovori #44 : 08 Kolovoza, 2014, 21:46:27 »
a koja je tema bila?