Autor Tema: Bmw E28 518i by Zein  (Posjeta: 8947 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline e28

  • Junior member
  • **
  • Postova: 75
  • Thanked: 3 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
  • Vozilo:: Redni šestak
Odg: Bmw E28 518i by Zein
« Odgovori #15 : 12 Ožujka, 2018, 09:16:33 »
Pijača kad se vidimo
 

Offline Žein

Odg: Bmw E28 518i by Zein
« Odgovori #16 : 12 Ožujka, 2018, 10:02:42 »
Obavezno
Mnogi su se opekli igrajući se sa Oldschoolhr forumom ne shvaćajući da oldschoolhr forum nije ''samo neki tamo forum''....By-Frik-Ri
 

Offline Žein

Odg: Bmw E28 518i by Zein
« Odgovori #17 : 15 Kolovoza, 2018, 06:48:45 »
Eto nesto se malo i radilo.

Vecinom povrsinska hrda ako ne racunamo ovaj truli cosak blatobrana na koji sam upozoren prilikom kupnje.













Mnogi su se opekli igrajući se sa Oldschoolhr forumom ne shvaćajući da oldschoolhr forum nije ''samo neki tamo forum''....By-Frik-Ri
 

Offline Žein

Odg: Bmw E28 518i by Zein
« Odgovori #18 : 07 Rujna, 2018, 19:57:45 »
Promjenio kapu i rotor,svijecice su zamjenjene nedavno,jos samo kablove cekam.




Mnogi su se opekli igrajući se sa Oldschoolhr forumom ne shvaćajući da oldschoolhr forum nije ''samo neki tamo forum''....By-Frik-Ri
 

Offline e28

  • Junior member
  • **
  • Postova: 75
  • Thanked: 3 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
  • Vozilo:: Redni šestak
Odg: Bmw E28 518i by Zein
« Odgovori #19 : 29 Rujna, 2018, 08:38:25 »
Molim lijepo držati ga u top formi :bravoo:
 

Offline Žein

Odg: Bmw E28 518i by Zein
« Odgovori #20 : 29 Rujna, 2018, 15:56:24 »
Zar si sumnjao.

Riknula mi snimalica pa da malo updateam stanje.

Luft u pomocnom volanu podesen,zamjenjen jedan puknuti vakum i podesen ler gas.
Mnogi su se opekli igrajući se sa Oldschoolhr forumom ne shvaćajući da oldschoolhr forum nije ''samo neki tamo forum''....By-Frik-Ri
 

Offline e28

  • Junior member
  • **
  • Postova: 75
  • Thanked: 3 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
  • Vozilo:: Redni šestak
Odg: Bmw E28 518i by Zein
« Odgovori #21 : 02 Listopada, 2018, 10:04:13 »
Sa tobom nema sumnje. ;D
Odradio godišnji sa svojom rajnglom i moram reći da mi je to bio najbolji godišnji do sad.
Još uvijek spremna za putovanja i maltretiranje sudionika po autoputu.
Definitivno zasluženo nosi etiketu najbrže cestovne limuzine tih godina
 

Offline Žein

Odg: Bmw E28 518i by Zein
« Odgovori #22 : 29 Kolovoza, 2019, 02:36:50 »
Novi tehnicki,nova rega,a od onda posla napravljeno hiljade.

Ok nije bas hiljade vecinom neke kozmeticke stvari,servis i napokon slaganje klime kak bog zapovjeda.

Servis spominjati ni necu,ali zadnji branik hocu(kozmeticki dio).

Naime zadnji branik nije bio bas u najboljem stanju pa sam krenuo traziti novi srednji dio putem bespuca interneta.I bogami nasao ja novi branik,cjena malo skupa(nekih 2500-3000kn) i ajde jebes 3 hiljke idem ga ja naruciti,kad ne lezi vraze koji Poljski nezna taj branik su oni nekad imali na stanju.........na kraju sam se zadovoljio sa frendovim viskom za 200kn kojega je malo trebalo izvuci van i poravnati.

Pa sam staroga skinuo dolje..............jedva


Montirao "novoga" i dok sam izmucio muke isusove da ga poravnam,a da ne izgleda ko da ga je krava zvakala oteglio sam jaja,potrosio kartusu plina i nakuckao se cekicem ko kovac u 13.st i probno ga ugradio.



Pa sam nesto i polirao,stavljao bokove,kemijao......



A onda je dosao red na izmucenu lajsnu s kojom sam si isto zadao posla da bude po spagi




Pa ravnanja,izbijanja,grijanja




I dobio ovo



Uz nove sarafe i krom poklopce sarafa branik sad zgleda jebeno(dobro nije jebeno,ali bolje neg kaj je bilo)

A onda je krenulo biti zanimljivo

« Zadnja izmjena: 29 Kolovoza, 2019, 03:41:03 Žein »
Mnogi su se opekli igrajući se sa Oldschoolhr forumom ne shvaćajući da oldschoolhr forum nije ''samo neki tamo forum''....By-Frik-Ri
 

Offline Žein

Odg: Bmw E28 518i by Zein
« Odgovori #23 : 29 Kolovoza, 2019, 03:27:19 »
Poglavlje zvano:Gospodin klima.

Naime otkad sam uzeo auto,ta klima nije bila klima.To ce i nas kolega forumas/bivsi vlasnik Gogo potvrditi.Citajuci neke stare postove skuzio sam da je na tom autu bivsem vlasniku/kolegi "navodno" bio raden servis kompresora(nije),da ce klima raditi kak spada(nije) i da je uz izmjenu crjeva koje je puklo biti odradeno kompletno prebacivanje sa R12 na R134(osim crijeva i punjenja sa R134-nije).

Kompresor je ispustao cudne zvukove,sam kompresor po sebi je stekao i znao zacvikati remen cim je vani bilo toplije vrjeme,otvoren prozor je hladio bolje od klime,kompresor je nakon 10min rada znao bit toliko vruc da se nemoze dotaknuti rukom...........ono sranja mali miljun.

Da si kolega Gogo ne misli da se ja na njega ljutim..........apsolutno ne.........njega su samo uspjeli odraditi za novce,a od mene su na spomen 5000kn za popravak dobili "OK hvala koliko sam duzan" recenicu.

Jednog sam dana puknuo i reko "Ko ga jebe,vakumirat cu sistem,promjenit isusivac,rastepst cu jebeni kompresor,a ako se i pokaze da je sranje uzet cu repariranog BEHR-a vidim da su po 250-300$ sa garancijom"

Za pocetak smo vakumirali sistem iz kojega je izaslo mozda pola deci ulja i punih 440g plina  :glavauzid:

U sistem ide 180-210ml ulja i pravih 900-1200g plina.One fore sa R12-R134 ide manje simo tamo su lazi kakvih nema jer su mi to potvrdila tri klimasa i to ne Mile koji je preinacio motor od Zanussi frizidera,nego od ljudi koji godisnje idu na doskolovanje i seminare o klima uredajima.

Kad sam dosao doma i krenuo skidat kompresor iz njega je uspjelo izaci van ovo


Ajmo rec da je tu bilo jos pola deci mulja.........ne ulja.........mulja punoga smeca kakvo jos nisam vidio u sistemu koji bilokakvo ulje uopce koristi.Ovo kuciste iznutra treba biti sive boje


Nakon sto sam na njega potrosio dva brake cleanera jer mi se gadilo dirat rukama,rastavio sam kompresor,koji je u ekscentricnoj komori zacudo bio cist zahvaljujuci mrezici ulaza koja je bila toliko puna smeca i bog te pitaj cega da mi je zao sto to nisam slikao jer sam van iscistio jednu dobru gedoru 17mm smeca.



Problem kompresora je ubrzo otkriven ciscenjem kucista u kojoj se nasao mali komadic ove plocice(postoje dvije,po jedna sa svake strane) koja sluzi da drzi pritisak plina dok ne postigne svoj pritisak i pusti ga prema isparivacu.........laicki receno kompresor je radio na 50%


Teskom jebenom mukom i nakon sto sam se cjelom Zagrebu i dobrom djelu Hrvatske popeo na zivce,jedva jedvice sam frenda taktikom "Daj znas da ide u dobre ruke" uspio ugnjavit da mi proda ispravan kompresor sa E30 318i,te je drugi dan krenulo sistemom "slozi jedan od dva"....(ovo sam ionak mislio napravit jer su nosaci na E28 malo drugaciji





Naravno izmedu ostaloga se ovaj put i stvarno napravio servis kompresora



Sva crijeva i kompletan sustav su isprani i dvaput vakumirani,sve gumice su ovaj put stvarno promjenjene.I da nebi bilo narucio sam novi BEHR/Hella filter isusivac klime iz amerike da zamjenimo ovo 33.g staro govno koje niti jedan normalni klimas nebi ostavio na autu i napunio plin


Rezime mojeg rada

Kompresor vise ne ispusta cudne zvukove,remen ne cvili,auto se ne strese na semaforu kad stisnes pahulju,kroz stakalce na filteru/isusivacu klime vidim da cirkulira zuto ulje kroz sistem i ono najbitnije klima hladi............14°C na izlazu ventilacije da budem precizniji i kompesor se gasi kad u autu temperatura padne ispod 16°C

Cijena svega?

Isusivac/filter-406kn sa dostavom
Kompresor-200kn plus moljakanje
Ulje PAG 100-79kn
Repromaterijal-Ajmo rec 100kn
Punjenje plina-250kn

Total-Zaokruzimo na 1100kn s tim da mi je ostao kompresor za djelove

A kad se majstori vacaju klime oce to i 5000kn da kosta  :anal:
« Zadnja izmjena: 29 Kolovoza, 2019, 03:33:13 Žein »
Mnogi su se opekli igrajući se sa Oldschoolhr forumom ne shvaćajući da oldschoolhr forum nije ''samo neki tamo forum''....By-Frik-Ri
 

Online OVERDOSEDSPEEDJUNKIE

Odg: Bmw E28 518i by Zein
« Odgovori #24 : 29 Kolovoza, 2019, 08:58:12 »
Nisi računao PDV, maržu, davanja, plaće... :biggrin:
Sreća pa se može rastavit da nije zaliven u kakvu plastiku.
A i to što si naveo je preskupo, dođe ko turbo punjač  :fucka:
Ali bar si uštedio 4000 za pifu  :thmbup:
NO GANDINI - NO LAMBORGHINI
Ima vozača....ima pilota....ali nema Senne
Nakon Senne? Samo sjene.
 

Offline mateozastava

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 1587
  • Thanked: 86 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Rijeka,Zamet
  • Vozilo:: Alfa Romeo 156 1.9 JTD 2000.god Carabinieri, Fiat Zastava 850 Special 1971.god Roccinante
Odg: Bmw E28 518i by Zein
« Odgovori #25 : 29 Kolovoza, 2019, 09:01:21 »
Odličan ti je E28, naš je isto imao klimu ali nikad ju nismo punili. Naš je bio 528i, a u prometnoj je pisalo 525i ali bio je zvjer na plin. Je ovaj E28 imao prije tablice 000 i prodavao se na Njuškalu? Imao sam ovakve felge ali sam ih prodao. Odličan E28  :bravoo: :bravoo: :bravoo:
 

Offline Žein

Odg: Bmw E28 518i by Zein
« Odgovori #26 : 29 Kolovoza, 2019, 09:04:20 »
Odličan ti je E28, naš je isto imao klimu ali nikad ju nismo punili. Naš je bio 528i, a u prometnoj je pisalo 525i ali bio je zvjer na plin. Je ovaj E28 imao prije tablice 000 i prodavao se na Njuškalu? Imao sam ovakve felge ali sam ih prodao. Odličan E28  :bravoo: :bravoo: :bravoo:
Imao je on i 000 tablice kad sam ga kupio,ali je jedna poginula tokom velike poplave Bologna-Skorpikova tak da sam morao izvaditi nove.
Mnogi su se opekli igrajući se sa Oldschoolhr forumom ne shvaćajući da oldschoolhr forum nije ''samo neki tamo forum''....By-Frik-Ri
 

Offline Žein

Odg: Bmw E28 518i by Zein
« Odgovori #27 : 29 Kolovoza, 2019, 09:10:08 »
Nisi računao PDV, maržu, davanja, plaće... :biggrin:
Sreća pa se može rastavit da nije zaliven u kakvu plastiku.
A i to što si naveo je preskupo, dođe ko turbo punjač  :fucka:
Ali bar si uštedio 4000 za pifu  :thmbup:

Skoro svaki kompresor se moze rastavit i sastavit.........stvar je u tome koliko se isplati.Danas kupis novi Valeo/Nissens/NekaPizdaMatera za do 1200kn,a kineza ima i za manje.

Ja sam za ovoga nasao reparirani BEHR original za 300-tinjak americkih orlova,ali tu opet moras racunat i postarinu i carinu pa te izade skupo skupo osim ak ne pripasujes nesto gore,a to opet povlaci nova crjeva,prikljucke pizde matere...
Mnogi su se opekli igrajući se sa Oldschoolhr forumom ne shvaćajući da oldschoolhr forum nije ''samo neki tamo forum''....By-Frik-Ri
 

Offline Adam.

Odg: Bmw E28 518i by Zein
« Odgovori #28 : 29 Kolovoza, 2019, 20:43:11 »
Zanimljiv posao
Potpisujem ovo, bome danas rijetko tko bi rastavio tako i očistio kompletan sustav,  pogotovo kad se nekom drugom radi
 

Offline Bellof

Odg: Bmw E28 518i by Zein
« Odgovori #29 : 29 Kolovoza, 2019, 22:23:48 »
Radi sebi.