Autor Tema: Kako DIY sanirati hrđavu limariju?  (Posjeta: 9630 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline OVERDOSEDSPEEDJUNKIE

Odg: Kako DIY sanirati hrđavu limariju?
« Odgovori #30 : 26 Studenoga, 2014, 08:49:34 »
Nema od toga ništa.
Najbolje je odšarafit blatobran i zašarafit novi.
Ukoliko se dio neda odšarafit (jer nije na šarafe nego je provaren) jednostavno promjeniš karoseriju (najbolje plastičnom) i miran si ko Mirna Maras  ;D
Čovjek, čini mi se, ne radi restauraciju "Do zdravog lima kod Pere" već pokušava koliko-toliko zaustaviti/usporiti daljnje truljenje.
Namažeš antikorozinom pa istrljaš papirnatim ručnikom (troslojnim) pa opet namažeš (bolje reć natočiš) da sve pobijeli, skineš oslobođene molekule laganim potezima, zdravi lim će dobit boju...zdravog lima  ;D, "bolesni" će bit nagrižen i izblijedelo hrđave boje, sve to našamaraš bitumenom/kobitom i sl. svinjarijama. Naravno da to nije trajno rješenje nego privremeno kao krpanje gume pjenom.
NO GANDINI - NO LAMBORGHINI
Ima vozača....ima pilota....ali nema Senne
Nakon Senne? Samo sjene.
 

Offline frik-ri

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 4766
  • Thanked: 10 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Liburnija - Stato di Fiume (Rijeka) Killarney pri Majci Eire
  • Vozilo:: Renjol Kvatrisimus Maksimus Fortius (u srcu i izradi) & Renjol Petardix 1,4 Five
Odg: Kako DIY sanirati hrđavu limariju?
« Odgovori #31 : 26 Studenoga, 2014, 09:32:10 »
Kao prvo, nije čovjek, nego čovjekica, što ne mijenja ništa, da se razumijemo.  :perfeto: Da ne bi  :nono: bilo  ''Žensko pa ne zna...''.
Kao drugo, aktivna na forumu je .. Mislim, heelooOOoouuuU...
Kao treće - ''nije po njenom'' pa se odmah ljuti i u prva tri posta već traži ''zabranu pristupa pojedinih članova i stavljanje na ignore listu''.  :read:
Kao četvrto - nema slika, nema ništa. Kako da se pomogne ako POJMA nemamo kako auto izgleda. Ako je zbilja trul kao truli panj - kaaaako da ti sada kažeš kako da se to sredi? Sve je rečeno - nije da se nije htjelo pomoći.
Ali - ovo nije način ni za pristup poslu, ni za pitanje za pomoć, niti je ovo pristojna komunikacija, niti je išta.
Glavno da smo mi - tvdroglavi i nerazumni. I ne želimo pomoći ni dijeliti znanje. I samo znamo reći ''odi majstoru''.
Divne li teme, divnog li pristupa.  :read:
I ne, nisam gladan niti mi treba Snickers.  :byeg:
Ćeš da mi dovezeš neki delovi burki? Ajde živ ti maaajka, nemo da si takav, vidi bog. Sad kad vozaš drugi kolica je moraš vozit pijan da kompenzuješ nedostatak ljuljanje?
 

Offline OVERDOSEDSPEEDJUNKIE

Odg: Kako DIY sanirati hrđavu limariju?
« Odgovori #32 : 26 Studenoga, 2014, 09:41:54 »
Ako je čovjekica nek stavi svoje slike, možda motivira kojeg člana da odradi posao.
 :umnik2: Možda je to i bila namjera  :))
NO GANDINI - NO LAMBORGHINI
Ima vozača....ima pilota....ali nema Senne
Nakon Senne? Samo sjene.
 

Offline werdas

Odg: Kako DIY sanirati hrđavu limariju?
« Odgovori #33 : 07 Rujna, 2018, 16:02:33 »
Imam pitanje tj. trebam savjet kak dalje
Napravljena je limarija i sad bi trebalo lakirati ali prije ide kitanje...pa sad kak s ovim spojevima


dal to brusit da se poravna i onda kit il da na ovo nabacim kit i lak?
 

Offline dejanR

Odg: Kako DIY sanirati hrđavu limariju?
« Odgovori #34 : 07 Rujna, 2018, 17:21:33 »
Obavezno pobrusiti pa zaštita pa kit...
 

Offline werdas

Odg: Kako DIY sanirati hrđavu limariju?
« Odgovori #35 : 07 Rujna, 2018, 17:23:40 »
Obavezno pobrusiti pa zaštita pa kit...

zaštita -- antikorozivna boja ili ima nekaj bolje?
 

Offline Žein

Odg: Kako DIY sanirati hrđavu limariju?
« Odgovori #36 : 07 Rujna, 2018, 17:59:11 »
Reaktivna temeljna
Mnogi su se opekli igrajući se sa Oldschoolhr forumom ne shvaćajući da oldschoolhr forum nije ''samo neki tamo forum''....By-Frik-Ri