Autor Tema: 1991 Honda Civic 1.5  (Posjeta: 7993 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Zvonimir1985

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 1545
  • Thanked: 75 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb, Črnomerec
  • Vozilo:: švabe i talijan te pokoji japanezer
1991 Honda Civic 1.5
« : 12 Ožujka, 2018, 20:38:47 »
Ekipa pozdrav!

Znam da nije još "oldtimer" ali je već oldschool autić!

Uglavnom, pred koji mjesec kupljen autić na Krku sa odličnom limarijom. Trebao je ići pod račun jednom gosponu koji je na kraju odustao jer nije mogao ostatak dogovora ispoštovati tako da je sada na bubnju ( auto, ne gospon ).
Ja te Hondice nisam ni primjećivao ni doživljavao, ali sam nedavno skužio da su jednostavno nestale...ima ih još nešto u limuzinskoj verziji, ali malih hatchbacka tek nekoliko po oglasnicima, a na cesti još manje. Pogotovo ako se uzme u obzir 1.5 mašinerija. Auto baš zabavno dobro ide te se tako i čuje. NEMA SERVO! Unutrašnjost je začuđujuće uredna i potpuno originalna te je bez rupica. Sa slika se to ne može skužiti, jer nije auto bio opran. Ono što je još čudnije; je da je to Honda Civic koja nije nigdje dirana što se limarije i farbe tiče. Mislim da ih se malo može time podičiti. No, to ne znači da sada ne treba pokoji zahtjev dotičnog meštra. Trul je zadnji lijevi rubnjak i nekako je sa zadnje desne strane prilikom parkiranja valjda, netko bubnuo u nešto pa ima i sa te strane potrebe za sanacijom, no, vjerujem da i bez diranja toga može na tehnički. Tehnički i regu ja mogu odraditi te se za te troškove naravno povećava prodajni iznos! Gume su ćelave! Sve lampice rade, svi su prozori ispravni, cajgeri svi rade kak treba. Ovjes nismo gledali, ali mislim da selene treba mijenjati.

Ako ima netko zainteresiran za ovaj autek, nek se javi. Vjerojatno ćemo se dogovoriti.

Cijena? Ne znam...mene je auto, vučna te servis ( nove svjećice, kablovi, filteri i ulja ) koštalo ukupno 800 EUR. Naravno, želim zaraditi bar 100 EUR na njemu pa je to prodajna cijena. Dakle 1000 EUR pa ga spustim za 100 i vozi!

0981924833 Zvonimir






















« Zadnja izmjena: 09 Travnja, 2019, 17:38:26 Boxer »
 

Offline Zvonimir1985

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 1545
  • Thanked: 75 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb, Črnomerec
  • Vozilo:: švabe i talijan te pokoji japanezer
Odg: P: 1991 Honda Civic 1.5
« Odgovori #1 : 29 Lipnja, 2018, 11:10:56 »
Hondica je sad polimaren autic te je malo posprican...uglavnom, sjedi i vozi!









 

Offline Zvonimir1985

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 1545
  • Thanked: 75 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb, Črnomerec
  • Vozilo:: švabe i talijan te pokoji japanezer
Odg: P: 1991 Honda Civic 1.5
« Odgovori #2 : 26 Kolovoza, 2018, 20:21:33 »
5000 kn i vozi
 

Offline Zvonimir1985

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 1545
  • Thanked: 75 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb, Črnomerec
  • Vozilo:: švabe i talijan te pokoji japanezer
Odg: P: 1991 Honda Civic 1.5
« Odgovori #3 : 02 Rujna, 2018, 12:10:29 »
Nema ljubitelja malih brzih Japanezera?
 

Offline nikola_abarth

Odg: P: 1991 Honda Civic 1.5
« Odgovori #4 : 02 Rujna, 2018, 16:08:17 »
ima i bit će, ali što kad ljubitelj sjedne u ovog japanezera? da bi smio na cestu treba ju registrirati, da donekle i izgleda treba komplet lakiranje, a da bi i u zavoju održao brzinu trebaju mu gume i servis ovjesa. na kojoj smo već cifri?
ne želim provocirati, ali kad je već postavljeno pitanje dajem svoje mišljenje o razlozima zašto ovo nije prodano
 

Offline Pranja

  • Veteran member
  • ****
  • Postova: 444
  • Thanked: 11 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Sisak
  • Vozilo:: Peugeot 208 (new)
Odg: P: 1991 Honda Civic 1.5
« Odgovori #5 : 02 Rujna, 2018, 16:21:37 »
Kao što je kolega rekao, ima ljubitelja. Ja bih prvi otvorio kesu za tu lovu da se ne mora ništa na njoj raditi. Jbg, za te pare je onda bolje uzeti EK-a pa raditi njega.
 

Offline mariokovacevic84

  • Junior member
  • **
  • Postova: 62
Odg: P: 1991 Honda Civic 1.5
« Odgovori #6 : 02 Rujna, 2018, 18:27:32 »
A s druge strane, na sve jedan auto od 5000 kn treba nesto ulozit. Tako da po mome, cijena realna

Poslano sa mog VTR-L29 koristeći Tapatalk

 

Offline Zvonimir1985

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 1545
  • Thanked: 75 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb, Črnomerec
  • Vozilo:: švabe i talijan te pokoji japanezer
Odg: P: 1991 Honda Civic 1.5
« Odgovori #7 : 02 Rujna, 2018, 19:07:21 »
Ajmo ispocetka!

Radi se o Civicu 4 generacije bez trulezi i sa originalnim prednjim veznim limom, originalnim blatobranima, odlicno ocuvanom unutrasnjosti, originalnom kilometrazom, 1.5motorcekom, sa novim svjećicam, kablovima, kapom, uljem, filterima!
Kolko ih je ne udaranih!? Jedan posto, ako! To je bio autek za jurnjavu za frisko polozene vozace koji su malo teze ucili gabarite auteka.
Ja mislim da 5 somova nije nikakva cijena za taj auto.
Gume, pa ak netko gleda ovaj autek i kuka znog guma kd 13” onda mu ne treba nikakav auto!
Lak! Pa auto je u prvoj boji bio do prije mjesec dana kad smo mu mi rit pospricali! Auto sa mora! Apšisali su i puno noviji auti, a gdje ne bi crveni Civic koji je apsisao gotovo svaki nebitno u kojoj je boji! Jedno dobro poliranje i boja se vrati u visokom postotku!
Sto se lakiranja tice, ja ga mogu dati na farbanje, mogu mu i nove gume staviti te sloziti ovjes i bremze! Mogu i felgice, spojlere i sve potrebno! Hoces onda iskesirati 4k€ za uredjen i regan auto!?? Ne, jer je to na kraju samo Civic iz 91 koji bi trebao kostati 5000 kn i bio ni odlicna baza, jel??
Sad kad je na 5, sad je skup?? Ne znam! Mislim da se neke stvari krivo vrednuju!
Ovi auti su nestali sa ceste, ostali su jedino poslozeni primjerci stovatelja marke, ali kao svakodnevni su izumrli. Jos se kotrlja koja limuzina, ali na kaj lici?
Kakva je ponuda rabljenih? Kakve su cijene!

Nema nikakve ljutnje, ja bas volim ovakve razgovore.

 

Offline dejanR

Odg: P: 1991 Honda Civic 1.5
« Odgovori #8 : 02 Rujna, 2018, 19:52:41 »
Kao što je kolega rekao, ima ljubitelja. Ja bih prvi otvorio kesu za tu lovu da se ne mora ništa na njoj raditi. Jbg, za te pare je onda bolje uzeti EK-a pa raditi njega.

Za 5000 kn bi uzeo auto sjedni vozi? Gdje ima takvih?
 

Offline Pranja

  • Veteran member
  • ****
  • Postova: 444
  • Thanked: 11 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Sisak
  • Vozilo:: Peugeot 208 (new)
Odg: P: 1991 Honda Civic 1.5
« Odgovori #9 : 02 Rujna, 2018, 20:33:59 »
Za 5000 kn bi uzeo auto sjedni vozi? Gdje ima takvih?

Po oglasnicima. Frend je za 2k kn uzeo Golf 1 na kojemu skoro ništa ni ne mora raditi, tj. realno ako ga hoće samo voziti ne mora apsolutni ništa dirati. Za izložbe je druga stvar.

No ono, što sam napisao je da se za tu lovu uzme dvije generacije noviji auto u kojeg se još i isplati uložiti. Jbg, ovi Civic-i nisu oldiji da se isplati dati tu lovu za njih i onda još uložiti. Završiš na 10k kn ulaganja u auto koji će nakon tih ulaganja vrijediti 3k kn.
 

Offline Zvonimir1985

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 1545
  • Thanked: 75 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb, Črnomerec
  • Vozilo:: švabe i talijan te pokoji japanezer
Odg: P: 1991 Honda Civic 1.5
« Odgovori #10 : 02 Rujna, 2018, 20:39:13 »
Pranja,

mislim da si "omašio ceo fudbal" kako bi istočni susjedi rekli.
 

Offline nikola_abarth

Odg: P: 1991 Honda Civic 1.5
« Odgovori #11 : 02 Rujna, 2018, 21:10:17 »
da je d16, bila bi druga priča. ovako nažalost nije cjenjen ni kao oldi ni kao jurilica, a daleko od toga da je loš auto. vozio sam takvu guzičarku svojedobno, ista motorizacija. vjerujem da je stanje vrijeno pažnje, ali nekom nadobudnom tko bi jurio je možda bitniji vanjski sjaj ili jači motor
kod obnove ovakvog autića najbitnije je da je baza limarijski zdrava kao što je ova, ali još nismo došli do te faze da itko restaurira 4gen d15   :perfeto:

a kolega koji je izjavio "Za 5000 kn bi uzeo auto sjedni vozi? Gdje ima takvih?" ima ih koliko hoćeš. ali to ovdje nije tema. tema je kultni auto i pitanje postoji li kod nas danas tržište za ovakav model u ovakvom stanju
 

Offline Zvonimir1985

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 1545
  • Thanked: 75 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb, Črnomerec
  • Vozilo:: švabe i talijan te pokoji japanezer
Odg: P: 1991 Honda Civic 1.5
« Odgovori #12 : 02 Rujna, 2018, 21:20:25 »
Trenutno nema zainteresiranih za taj auto, o tome i pričam...da su neopaženo nestali iz svakodnevnog prometa.

Neka, ne gori...neka čeka...netko će već doći...
 

Offline Mahatma Gadhni

Odg: P: 1991 Honda Civic 1.5
« Odgovori #13 : 02 Rujna, 2018, 21:27:20 »
@Zvonimir1985: Nije da nije interesantan, meni svakako je, ali razumijem zašto dečki govore to što govore.

Šestica je puno interesantniji auto za svakodnevno vozilo nego četvorka. Na kraju sam ja i odustao od tvog upravo zbog toga - kupovao sam auto za curu, a našao sam reganu šesticu sa servom i klimom za istu lovu.

Koliko vidim po grupama s Honda temom, petica im je najstariji koji je zanimljiv.  :dntknw:

Uglavnom, ako je budeš dovoljno dugo držao, Uzet ću je ja jednom, čim napravim mjesta.  :biggrin:
U dobru i u zlu ili Oldschoolhr Forum novo: Sunčane naočale Ante Gotovca
 

Offline Zvonimir1985

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 1545
  • Thanked: 75 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb, Črnomerec
  • Vozilo:: švabe i talijan te pokoji japanezer
Odg: P: 1991 Honda Civic 1.5
« Odgovori #14 : 02 Rujna, 2018, 21:57:57 »
Pa baš u tome i je caka...prestar je da bi bio zanimljiv širokoj publici, a premlad da bi netko o njemu razmišljao kao o nečem očuvanom i zanimljivim.