Autor Tema: Kako uvesti OLDTIMER iz EU u Hrvatsku (EU clanicu)  (Posjeta: 119828 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Adam.

Odg: Kako uvesti OLDTIMER iz EU u Hrvatsku (EU clanicu)
« Odgovori #210 : 10 Travnja, 2019, 18:56:26 »
Meni nije jasno čemu uopće spamanje i trpanje foruma glupostima, čitam ove vaše postove i kao da ispada da se nekom tjera kurac da popuši kaznu

Ko želi ozbiljno uvest nek se raspita tamo gdje je mjesto za to, vjerovatno će dobiti i točnije informacije nego vamo...
 

Offline Megatron

  • Veteran member
  • ****
  • Postova: 440
  • Thanked: 15 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Kvarner
  • Vozilo:: Olupina
Odg: Kako uvesti OLDTIMER iz EU u Hrvatsku (EU clanicu)
« Odgovori #211 : 10 Travnja, 2019, 19:00:11 »
Najjednostavnije, ali i najskuplje mu je da dogovori sa špediterom da mu dopeljaju auto u RH i točka.
Ili da si unajmi kamion kako sam ja napravio i sam si dopeljao auto iz Italije.

A ovo sve ostalo o čemu raspravljamo su moguće kombinacije koje nisu za svačiji želudac i tko nema više onu staru dušu Balkana snalaženja i mozganja kombinacija koja izgleda nestaje.
« Zadnja izmjena: 10 Travnja, 2019, 19:11:21 Megatron »
 

Offline RI1960VW

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 554
  • Thanked: 33 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Il golfo di Quarnero
  • Vozilo:: narodno
Odg: Kako uvesti OLDTIMER iz EU u Hrvatsku (EU clanicu)
« Odgovori #212 : 10 Travnja, 2019, 22:39:06 »
Postoje ljudi (tvrtke) koji obavljaju cijeli posao od A-Ž, pitanje je samo koliko tko želi (ima) potrošiti.
Better to remain silent and be thought a fool than to speak and to remove all doubt.
 

Offline Megatron

  • Veteran member
  • ****
  • Postova: 440
  • Thanked: 15 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Kvarner
  • Vozilo:: Olupina
Odg: Kako uvesti OLDTIMER iz EU u Hrvatsku (EU clanicu)
« Odgovori #213 : 10 Travnja, 2019, 22:46:05 »
Ima i prikolica za prijevoz vozila unajmiti na njuškalu za par sto kuna, pa samo neka nabavi neki terenac ili kombi koji ima malo veću masu i da je sa kukom.
https://www.njuskalo.hr/?ctl=search_ads&keywords=najam+prikolica+za+vozila

Ima i najam vučne službe kombija da si sam vozi. Ja sam zvao čovjeka, ali mi cijena nije odgovarala. Od ZG do Bolonje 500km mi je nabio cijenu dnevno 2000 kuna, pa sam odustao, a trebalo sam ići još 200km dalje, znači ispalo bi još skuplje.
https://www.njuskalo.hr/najam-kombija/najam-vucne-sluzbe-b-kategorija-oglas-25471899
« Zadnja izmjena: 10 Travnja, 2019, 23:36:27 Megatron »
 

Offline Boxer

  • Administrator
  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 3118
  • Thanked: 144 times
  • Spol: Muški
    • http://alfa-corse.com
  • Lokacija: Čakovec
  • Vozilo:: Ponovo Alfa Romeo Sprint QV
Odg: Kako uvesti OLDTIMER iz EU u Hrvatsku (EU clanicu)
« Odgovori #214 : 10 Travnja, 2019, 23:09:14 »
Prikolica traži E kategoriju nemojte zaboraviti
Hrđa bez granica
 

Offline Megatron

  • Veteran member
  • ****
  • Postova: 440
  • Thanked: 15 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Kvarner
  • Vozilo:: Olupina
Odg: Kako uvesti OLDTIMER iz EU u Hrvatsku (EU clanicu)
« Odgovori #215 : 10 Travnja, 2019, 23:47:32 »
Tako je, to sam potpuno zaboravio, sa B kategorijom smije biti NDM prikolice (O1) 750kg najviše, a za veću prikolicu preko 750kg (O2) treba E kategorija i KOD 96. Ja imam C+E i KOD 95, pa mi to sve pokriva, pa mi je tako svejedno...


Onda definitivno ne smije vući O2 prikolicu NDM preko 750kg jer nema položenu kategoriju, ali onaj kamiončić za šlepu  smije voziti sa B kategorijom.
« Zadnja izmjena: 10 Travnja, 2019, 23:50:25 Megatron »
 

Offline Igor V.

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 3877
  • Thanked: 53 times
  • Spol: Muški
    • OTK Ivanić
  • Lokacija: Kl. Ivanić
  • Vozilo:: AR Giulia 1300 TI ; Fiat 128 Sport Coupe ; Autobianchi A112 ELITE
Odg: Kako uvesti OLDTIMER iz EU u Hrvatsku (EU clanicu)
« Odgovori #216 : 10 Travnja, 2019, 23:52:12 »
Plati slepu i mir.
Ostalo sve moze doci dosta skuplje.
AR Giulia 1300 TI ; Fiat 128 Sport Coupe ; Autobianchi A112 ELITE
 

Offline OVERDOSEDSPEEDJUNKIE

Odg: Kako uvesti OLDTIMER iz EU u Hrvatsku (EU clanicu)
« Odgovori #217 : 11 Travnja, 2019, 08:19:37 »
Nitko ti neće iznajmit priksu ili kamion da je prefuraš preko grane. Znači jedino šlep sa vozačem = milijun kuna.
S druge strane, ima ljudi koji ti dofuraju auto za 400 € iz Njemačke, samo je pitanje s koje lokacije. Ove pizdarije sa kopiranjem tablica vode do solaže na klaviru kod nas a kod digića nemogu ni mislit koja bi sranja bila.
NO GANDINI - NO LAMBORGHINI
Ima vozača....ima pilota....ali nema Senne
Nakon Senne? Samo sjene.
 

Offline Megatron

  • Veteran member
  • ****
  • Postova: 440
  • Thanked: 15 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Kvarner
  • Vozilo:: Olupina
Odg: Kako uvesti OLDTIMER iz EU u Hrvatsku (EU clanicu)
« Odgovori #218 : 11 Travnja, 2019, 15:05:19 »
Što ti pričaš, pročitaj ponovno, poveznicu sa Njuškala koju sam stavio šlep kamiona čovjek daje preko granice bez problema i rekao sam ti cijenu od ZG do Bolonje i nazad mi je rekao 2000 kuna, voziš sam, sa vozačem je sigurno skuplje radi dnevnice. Dosta je da na granici pokažeš potpisani ugovor o najmu. Neki daju vozila u najam preko granice, neki ne, raspitaš se.

Napisao sam drugu opciju da zakapari auto i vlasnik mu da ključeve da se odveze do zadnjeg sela u Sloveniji prije RH granice, a onda skine važeće tablice i vrati se u Italiju da ih preda vlasniku i onda se napravi odjava vozila i kupoprodajni ugovor. Jel ti sada jasnije?!
A to tko vozi, kamera ne zna, jedino baš da te policija zaustavi i legitimira, a vjerojatnost je vrlo mala jer su velike gužve na njihovim autocestama, prije će te netko zaustaviti na županijskim cestama nego na autocesti. Na Slovenskoj granici nema nikoga, eventualno povremeno prođe granična patrola, ali nitko te ništa ne pita.
Samo on će sa tom 850kom biti vrlo upadljiv, da je sa Puntom nema nikakvih problema.
« Zadnja izmjena: 11 Travnja, 2019, 15:38:20 Megatron »
 

Offline OVERDOSEDSPEEDJUNKIE

Odg: Kako uvesti OLDTIMER iz EU u Hrvatsku (EU clanicu)
« Odgovori #219 : 11 Travnja, 2019, 15:56:11 »



 ja bih jednostavno fotokopirao tablice prije vraćanja, plastificirao da ne odlete ili ih kiša ne rastopi i nakačio ih na auto nakon što bih potpisao ugovore i onda bih se s njima vozio do zadnjeg sela u Sloveniji prije RH granice

Čitaj ti što si napisao  :read:
NO GANDINI - NO LAMBORGHINI
Ima vozača....ima pilota....ali nema Senne
Nakon Senne? Samo sjene.
 

Offline alfa fun

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 812
  • Thanked: 115 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Dalmacija
  • Vozilo:: neka auta i motori
Odg: Kako uvesti OLDTIMER iz EU u Hrvatsku (EU clanicu)
« Odgovori #220 : 11 Travnja, 2019, 18:43:00 »
Je, pogotovo ako uzmeš u obzir i nastavak (nakon granice). Nije ti to baš pametno, Megatron-e.
To je kazneno djelo po našem zakonu. Uključuje i počinitelja navođenjem (poticatelja), a ovo je javni forum  :stop:
Jbg....došli smo u vremena kad je skoro i misao (a kamoli što drugo) postala kažnjiva. Big brother is wathing us. All of us.
Nisam mehaničar, nisam megaextrajednistveninezamjenjivi autoexpert. Samo volim prometala. Običan sam. Vulgaris.
 

Offline Megatron

  • Veteran member
  • ****
  • Postova: 440
  • Thanked: 15 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Kvarner
  • Vozilo:: Olupina
Odg: Kako uvesti OLDTIMER iz EU u Hrvatsku (EU clanicu)
« Odgovori #221 : 11 Travnja, 2019, 19:57:03 »
Kazneno djelo je tek kada te uhvate. :secret:
Ovim djelom ne bi nikoga pokrao niti oštetio drugu osobu.
Neka radi tko što hoće sve dok ne ugrožava drugu osobu ili tuđu imovinu, a lovu uvijek trebam i ne mislim plaćati nešto što ne trebam, to je moja filozofija, za druge ne znam, neki imaju viška love, neki nemaju. Stvar je umijeća kako stvoriti lovu i što dulje zadržati je, jer novac se jako brzo potroši ako se ne pazi, a teško se zaradi.

Ne potičem ja nikoga ni na što, svatko ima svoju glavu i neka sam misli što je za njega dobro.

Ti isto ne čitaš dobro @alfa fun, ponovit ću; u zadnjem selu u SLO važeće pločice bi bile skinute i vraćene vlasniku u Italiji gdje bi se zatim napravila odjava i sklopio kupoprodajni ugovor i onda bi sa papirima i šlep kamionom pokupio auto iz SLO i vozio dalje na šlepi preko granice i po RH. Osim toga trebaju ti papiri od auta koji glase na tebe da bi prešao granicu.
Poanta je da se što bliže približiš granici jer nije isto šlepati vozilo iz Napulja ili iz Slovenije ili Trsta.
Ja sam strusio tank dizela na kamionu u jednom smjeru 700km i koštao me €116 i jedan tank nazad, pa si ti računaj koliko samo gorivo košta.

Vidim da su ovu generaciju pokvarile škole i fakulteti... :lazy2:
« Zadnja izmjena: 11 Travnja, 2019, 20:35:35 Megatron »
 

Offline Megatron

  • Veteran member
  • ****
  • Postova: 440
  • Thanked: 15 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Kvarner
  • Vozilo:: Olupina
Odg: Kako uvesti OLDTIMER iz EU u Hrvatsku (EU clanicu)
« Odgovori #222 : 11 Travnja, 2019, 20:05:32 »
Čitaj ti što si napisao  :read:

Pa i to je bila jedna od opcija, ali bojim se da kamere na autostradi u Italiji već rade:


S time da policiji još izbaci podatke o vozilu i do kada je registrirano i izbaci ga na crvenu listu ako nešto ne štima.

Prije 20 godina toga nije bilo.
« Zadnja izmjena: 11 Travnja, 2019, 21:24:02 Megatron »
 

Offline jeep frik

Odg: Kako uvesti OLDTIMER iz EU u Hrvatsku (EU clanicu)
« Odgovori #223 : 11 Travnja, 2019, 20:23:24 »
Koji si ti ludjak jbt. :yes:
 ;D

Offline bubuleja

Odg: Kako uvesti OLDTIMER iz EU u Hrvatsku (EU clanicu)
« Odgovori #224 : 11 Travnja, 2019, 22:14:23 »
850 stane u kombi.. Najam gas dole trpaj unutra pare daj talijanu gas do grane predjes i doma ga iskrcas.. Nakon toga ides na teh..
Adio mare