Autor Tema: Mercedes w114 280ce ne dobiva gorivo.  (Posjeta: 1068 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline cona

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 770
  • Thanked: 72 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Pitomača
  • Vozilo:: Volvo 240 turbo
Mercedes w114 280ce ne dobiva gorivo.
« : 10 Ožujka, 2019, 18:35:05 »
Imam problem sa dovodom goriva na Mercedesu w114 280ce 75.g.Pumpa goriva radi, ali nemam struje na diznama pa ne otvaraju.Kad dovedem struju direkt do mijesta gdje se žice razdvajaju prema svakoj dizni onda upali a inaće neće.Gdje bi mogao biti problem.Zna  li tko  u čemu je problem.Hvala.
 

Offline sigmafahrer

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 2055
  • Thanked: 725 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Stuttgart
  • Vozilo:: Citroen CX, Mitsubishi Sigma, Jaguar XJR
Odg: Mercedes w114 280ce ne dobiva gorivo.
« Odgovori #1 : 10 Ožujka, 2019, 21:16:47 »
To je 280 sa D-Jetronicom? Evo šta meni prvo pada na pamet. Pogledaj ima li ti auto na plus klemi
dodatni kabel za napajanje einspritza. Ako ima pogledaj njegove spojeve. Dalje ispitaj Schubabschaltung (jbg ne znam hrvatsku riječ za to), to je ona plastična kutijica osovinom spojena na leptir na usisu što zatvara dizne kad pustiš gas. Ispitaj da li tu imaš napon i masu te da li otvara dizne kad daš gas, tj. leptir se pomakne. Iako, vjerujem da si probao paliti i sa gasom i bez. Pregledaj šteker na kompjuteru da nije šta oksidiralo. Problem može biti i davač impulsa za otvaranje dizni, kod tebe je on u razvodniku paljenja, pregledaj spojeve, napon. Inače ne bi smio otvarati dizne sa 12V  jer su one na D Jetronicu pokretane naponom do 3V.