Autor Tema: Kondenzacija unutar auta  (Posjeta: 4112 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline petak

Odg: Kondenzacija unutar auta
« Odgovori #15 : 25 Siječnja, 2019, 09:43:10 »
Onda moran u Kaufland!  ;D

Doduše jučer je zapuvala bura i posušilo se sve za dva sata
R5 GTE 1.7i 69kW C409 F3N-702 JB3-033   R4 GTL 1.1  25kW 1128 688D7/12   Laguna II 1.6 16V 79kW KG0A K4M-710 JH3-005   Espace IV 2.0 dci 127kW JK03 M9R-760 PK4-005   NO LOGO je najpoželjniji logo jer sugerira da prave vrijednosti prepoznaju samo oni najupučeniji
 

Offline alfa fun

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 812
  • Thanked: 115 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Dalmacija
  • Vozilo:: neka auta i motori
Odg: Kondenzacija unutar auta
« Odgovori #16 : 25 Siječnja, 2019, 15:04:52 »
Inače, za portapak koristim osušene, rabljene, kesice od čaja. Najbolje od kojeg vočnog. Osim što upiju malo vlage u sebe, pouzdano odstranjuju neugodne mirise. To doma držimo i u ormaru za cipele, pokazalo se izvrsno.
Nisam mehaničar, nisam megaextrajednistveninezamjenjivi autoexpert. Samo volim prometala. Običan sam. Vulgaris.
 

Offline frik-ri

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 4766
  • Thanked: 10 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Liburnija - Stato di Fiume (Rijeka) Killarney pri Majci Eire
  • Vozilo:: Renjol Kvatrisimus Maksimus Fortius (u srcu i izradi) & Renjol Petardix 1,4 Five
Odg: Kondenzacija unutar auta
« Odgovori #17 : 25 Siječnja, 2019, 16:40:20 »
Tako ti i treba kad si htio zadihtati da se ne čuje, zafilcati da ne bude hladno... Htio si upgrade-ti Katru.
Sad se znoji, PIZ...PIIIIP!!!!...A TI MA...PIIIIIP!!!...A.  :lol:  :lol:

Katri treba propuh. Katra je zakon. Katra se ne boji propuha. Katra se propuhu smije u lice.  :))
Ćeš da mi dovezeš neki delovi burki? Ajde živ ti maaajka, nemo da si takav, vidi bog. Sad kad vozaš drugi kolica je moraš vozit pijan da kompenzuješ nedostatak ljuljanje?
 

Offline Adam.

Odg: Kondenzacija unutar auta
« Odgovori #18 : 25 Siječnja, 2019, 21:18:58 »
Kolega mi kaže da je on kad je radio svoj auto pod premazao katranom, kaže svu vlagu izvuče i ono što bude, a kasnije nikad nije više imao problema s vlagom, e sad jel za vjerovat i koliko je to pametno, nemam pojma
 

Offline maximinimax

  • Senior member
  • ***
  • Postova: 116
Odg: Kondenzacija unutar auta
« Odgovori #19 : 25 Siječnja, 2019, 21:38:08 »
Meni slinio kiler grijanja, promijenili ga i sve ok
 

Offline OVERDOSEDSPEEDJUNKIE

Odg: Kondenzacija unutar auta
« Odgovori #20 : 28 Siječnja, 2019, 08:48:39 »
Razlika u vanjskoj i unutarnjoj temperaturi stvara paru koja se kondenzira, valjda ste toliko išli u školu, a ne samo oko krama  :biggrin:. Opalit grijanje koje odmagljuje i suši stakla ili otvoriti prozor da se temperatura izjednači. Zar se taj Ceresit ne usmrdi nakon tri tjedna?
NO GANDINI - NO LAMBORGHINI
Ima vozača....ima pilota....ali nema Senne
Nakon Senne? Samo sjene.
 

Offline petak

Odg: Kondenzacija unutar auta
« Odgovori #21 : 28 Siječnja, 2019, 09:44:11 »
Overgrozni....Očito se nisi nikad vozio u R4.. ;D...grijanje, odmagljivanje stakala i sušenje.....

gotovo pa nepoznati pojmovi u R4.  :thmbup:

Zato je i krenula rasprava odnosno moje pitanjce.
R5 GTE 1.7i 69kW C409 F3N-702 JB3-033   R4 GTL 1.1  25kW 1128 688D7/12   Laguna II 1.6 16V 79kW KG0A K4M-710 JH3-005   Espace IV 2.0 dci 127kW JK03 M9R-760 PK4-005   NO LOGO je najpoželjniji logo jer sugerira da prave vrijednosti prepoznaju samo oni najupučeniji
 

Offline OVERDOSEDSPEEDJUNKIE

Odg: Kondenzacija unutar auta
« Odgovori #22 : 28 Siječnja, 2019, 11:43:05 »
A da, perilica.  :rolleyes2:
U perilici mora bit vlage  :biggrin:
NO GANDINI - NO LAMBORGHINI
Ima vozača....ima pilota....ali nema Senne
Nakon Senne? Samo sjene.
 

Offline venom

  • Senior member
  • ***
  • Postova: 156
  • Thanked: 4 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Šibenik
  • Vozilo:: Rekord C
Odg: Kondenzacija unutar auta
« Odgovori #23 : 28 Siječnja, 2019, 12:14:33 »
Ne smrdi ništa, meni je u autu 2 mjeseca i nisam mijenjao uložak.
Još izvlači vlagu bez problema.
 

Offline petak

Odg: Kondenzacija unutar auta
« Odgovori #24 : 28 Siječnja, 2019, 13:06:16 »
A da, perilica.  :rolleyes2:
U perilici mora bit vlage  :biggrin:
:lol:
 :rofl:
 :P
R5 GTE 1.7i 69kW C409 F3N-702 JB3-033   R4 GTL 1.1  25kW 1128 688D7/12   Laguna II 1.6 16V 79kW KG0A K4M-710 JH3-005   Espace IV 2.0 dci 127kW JK03 M9R-760 PK4-005   NO LOGO je najpoželjniji logo jer sugerira da prave vrijednosti prepoznaju samo oni najupučeniji
 

Offline Čuvitar

Odg: Kondenzacija unutar auta
« Odgovori #25 : 28 Siječnja, 2019, 14:33:08 »
Sad smeta malo vlage, a kad je na drugo misto vlažno onda van paše... :pleasantry:
Šaka suza , vrića smija , ča je život vengo fantažija
 

Offline frik-ri

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 4766
  • Thanked: 10 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Liburnija - Stato di Fiume (Rijeka) Killarney pri Majci Eire
  • Vozilo:: Renjol Kvatrisimus Maksimus Fortius (u srcu i izradi) & Renjol Petardix 1,4 Five
Odg: Kondenzacija unutar auta
« Odgovori #26 : 28 Siječnja, 2019, 21:06:01 »
OverGroznoRigorozni ne kuži da u Katri imaš grijanje sa dvije brzine...
Prva - čuje se ventilator kako zuji.
Druga - Ventilator zuji kudikamo glasnije.  :))

A sad - za ozbač. Pošto si odizao karoserijunod šasije... Provjeri da ti voda ne ulazi na spoju karoserije (onaj plehnati šator  :)) ) i šasije.
Tamo treba biti ona "vazdagumeno gumeno brvilo". Booooog znaaaa od koga si to nabavio pa ti tu sada pušta vodu.
Za vrata nemaš brigu - imaju RUPE za odvod vode. Ako si njih začepio - onda tinse na vosku mogu stvarati lokvice. Da je dobro - dobro je jer si sve zaštitio. Da je nije dobro - nije dobro jer se opet voda zadržava.
Iskreno - u svojim Katrama nisam nikada primjetio da se kondenziraju unutarnje limene površine.  :dntknw: :eek:
Da se razumijemo - znao sam donesti deset kila friškog goranskog snijega u Rijeku ili Koprivnicu kad sam prošao mećavu po staroj cesti. Ali to je normalno da prolazi kroz "vitrina prozor"   :)) ako jedriš NIZ VITAR ili ako zaaista taaaaako puše i sipki snijeg leprša da doslovce ulazi ne kroz taj procijep, nego i kroz bravu.  :))
Znači - probaj u svakom slučaju eliminirati "prodor mora u jedrilicu".
Vidiš, OverGrigorVitezRajnarGrozni kako se piše ... Jeeee driiii liii caaa. A ne - peee riii liii caaa.
Ćeš da mi dovezeš neki delovi burki? Ajde živ ti maaajka, nemo da si takav, vidi bog. Sad kad vozaš drugi kolica je moraš vozit pijan da kompenzuješ nedostatak ljuljanje?
 

Offline Mihajlo

  • Veteran member
  • ****
  • Postova: 488
  • Thanked: 3 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Rijeka
  • Vozilo:: BMW E21, P205, P106
Odg: Kondenzacija unutar auta
« Odgovori #27 : 29 Siječnja, 2019, 23:21:13 »
Taj penis od Bisona je ok.. Ja sam ga furao u e21 svake jeseni zime i proljeća.
uložak traje onako dugo koliko vlage sakupi u posudu. Meni je trajalo po mjesec i više dana i oko 4-5 litara vlage.. Sadržaj onda nije voda nego nekaj kaj je tekuće i ne isparava više.
Što je toplije u autu i vlažnije to taj penis više navlači u posudu. Redovito (prije svake vožnje) izliti nakupljeni sadržaj jer ako se prolije, prolilo se, a stvar ne isparava nego samo vileda u ruke i cijedi.
Understeer is when you hit the wall with the front of the car and oversteer is when you hit the wall with the rear of the car. Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you take the wall with you.
 

Offline spitfire MK1

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 808
  • Thanked: 67 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: čakovec
  • Vozilo:: triumph spitfire MK1, tomos automatic A3ML
Odg: Kondenzacija unutar auta
« Odgovori #28 : 30 Siječnja, 2019, 23:13:34 »
A da upalite klimu? ;D  :anal:
 

Offline Čuvitar

Odg: Kondenzacija unutar auta
« Odgovori #29 : 31 Siječnja, 2019, 09:15:36 »
...ide priko istog ventilatora... :suicide:
Šaka suza , vrića smija , ča je život vengo fantažija