Autor Tema: Atest  (Posjeta: 9813 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline markozr

  • Veteran member
  • ****
  • Postova: 288
  • Thanked: 36 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Biograd n/M
  • Vozilo:: Zastava 750
Odg: Atest
« Odgovori #30 : 20 Ožujka, 2019, 21:46:39 »
Evo znaci iz prve ruke, razgovara san s covikon koji ima od poda do krova na autu sve atestirano, kaze kako se sve moze atestirat samo se triba elaborat napravit, znaci sto kako mire točne, sve opisat i prolazi atest, motor mi je i on reka da nema potribe atestirat kočnice moran atestirat jer su prije bili doboši a za fiću NEPOSTOJE original diskovi, postoje za fiat 850 isti rukavac sve isto ali nije zastava 750! Danas od 1 sat mirin po autu i pišen elaborat sa svin mirama, sutra ga vozin na vaganje i opet na tehnicki pridat elaborat i ispis sa vaganja i čekan ili odobrenje ili odbijenicu iz Velike Gorice...
 

Offline Adam.

Odg: Atest
« Odgovori #31 : 20 Ožujka, 2019, 21:51:18 »
Aha, nisam razumio ovo za kočnice točno, je da onda bi se trebalo atestirati ako ne postoje tvornički diskovi da su bili ugrađivani
A šta da ti kažem za ovo ostalo, shvatio si onda izgleda sve, štagod ima neki broj na sebi ili bilo šta to slikaj i piši
I sretno, javi kako je prošlo
 

Offline markozr

  • Veteran member
  • ****
  • Postova: 288
  • Thanked: 36 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Biograd n/M
  • Vozilo:: Zastava 750
Odg: Atest
« Odgovori #32 : 20 Ožujka, 2019, 21:55:45 »
Javin sutra sto je na tehnickon, ali uglavnom ima jos jedna shema za stavi koje nemaju nikakav broj to mi je isto ovaj lik reka, samo necu nista govorit dok ne provjerin iz svog iskustva!
 

Offline Čuvitar

Odg: Atest
« Odgovori #33 : 20 Ožujka, 2019, 22:17:45 »
A šta da ti rećen čovik.
Sritno!
Šaka suza , vrića smija , ča je život vengo fantažija
 

Offline tomtom

Odg: Atest
« Odgovori #34 : 21 Ožujka, 2019, 05:52:17 »
javi kako ide.
I poslije opiši korake, što i kako.
Kombiniram da i sam kad budem gotov napravim isto. Nije mi neka želja skidat kotače, branik....pred svaki tehnički pa onda opet ilegala na cestu.
Kad popijem pet gemišta, fićek ide kao ništa, nema brda nema zavoja, policija neka maše.....
 

Offline markozr

  • Veteran member
  • ****
  • Postova: 288
  • Thanked: 36 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Biograd n/M
  • Vozilo:: Zastava 750
Odg: Atest
« Odgovori #35 : 21 Ožujka, 2019, 11:37:30 »
Evo sad vec mogu nesto reci o tome, procedura je jednostavno samo triba vrimena, u elaboratu se navodi sve sto je bitno dimenzije, kataloski brojevi, s kojeg je auta preuzeto, debljine vijaka koji su koristeni, materijali koji su koristeni... nakon toga se ide na vaganje prednja osovina na vagu, zadnja osovina na vagu i komplet tezina, onda na tehnicki ponovo da oni to poslikaju premire i to je to ceka se odobrenje, uglavnon da se pofalin reka mi je covik na tehnickon da dosad nije vidia tako uredan elaborat  ;D
 
The following users thanked this post: Adam.

Offline HILLMAN

Odg: Atest
« Odgovori #36 : 21 Ožujka, 2019, 12:04:02 »
I samo za info, čovjek na tehničkom dalje više nema nikakve veze jer sve ide u CVH i onda oni rade procjene pa te zovu ako nešto fali ili da provjere ...
Najgore je kad pitaš nešto što možeš napraviti i da ti daju savjet je odgovor "napravi pa će mo mi vidjeti može li to".
bitno je znati šta neznaš
 

Offline Bellof

Odg: Atest
« Odgovori #37 : 21 Ožujka, 2019, 12:10:00 »
Evo sad vec mogu nesto reci o tome, procedura je jednostavno samo triba vrimena, u elaboratu se navodi sve sto je bitno dimenzije, kataloski brojevi, s kojeg je auta preuzeto, debljine vijaka koji su koristeni, materijali koji su koristeni... nakon toga se ide na vaganje prednja osovina na vagu, zadnja osovina na vagu i komplet tezina, onda na tehnicki ponovo da oni to poslikaju premire i to je to ceka se odobrenje, uglavnon da se pofalin reka mi je covik na tehnickon da dosad nije vidia tako uredan elaborat  ;D

Hm, zanimljivo, ko god je radia te elaborate svakom je na tehničkom rečeno da uredniji, kompletniji, elaborat još nije viđen.
http://oldschoolhr.com.hr/forum/index.php?topic=34854.30
Nek si ti to napravija, guštaj i da nema udesa!
« Zadnja izmjena: 21 Ožujka, 2019, 12:24:22 Bellof »
 

Offline markozr

  • Veteran member
  • ****
  • Postova: 288
  • Thanked: 36 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Biograd n/M
  • Vozilo:: Zastava 750
Odg: Atest
« Odgovori #38 : 21 Ožujka, 2019, 17:33:04 »
Ne nee ovaj moje je lipo spiralno uvezan naprid prozirna folija sve skice sve zivo vektorski napravljeno
 

Offline Bero

  • Veteran member
  • ****
  • Postova: 283
  • Thanked: 9 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
  • Vozilo:: Zvijezdane za svemirska putovanja
Odg: Atest
« Odgovori #39 : 21 Ožujka, 2019, 19:34:58 »
Kako si atestirao samogradnju branika? Ako je stvarno tako jednostavno, da i ja probam.  ;D
 

Offline markozr

  • Veteran member
  • ****
  • Postova: 288
  • Thanked: 36 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Biograd n/M
  • Vozilo:: Zastava 750
Odg: Atest
« Odgovori #40 : 21 Ožujka, 2019, 19:56:38 »
Nisan jos atestira, prida san tek elaborat i prosljedeno je u CVH ako prode ok, podilicu koja je procedura da nebi bilo prican price na kraju neprode.
 

Offline markozr

  • Veteran member
  • ****
  • Postova: 288
  • Thanked: 36 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Biograd n/M
  • Vozilo:: Zastava 750
Odg: Atest
« Odgovori #41 : 23 Ožujka, 2019, 12:24:29 »
Danas smo se pomakli s mista, bija na tehnickon i danas 4. dan za redon prida sve elaborat vaganje i onda smo krenili na ispitivanje na tehnickom uglavnom sat i 45 minuta sve zivo poslikali primirili: duzina auta,visina, sirina, meduosovinski razmak, duzina od prednje osovine do kraja branika, duzina od zadnje osovine do zadnjeg branika, dimenzija guma, fotografiran motor, prednji hladnjak i cijevi do njega, unutrasnjost sicevi pojasevi, svi instrument satovi i ozicenje, livo prednje kolo na rampu a desno zadnje optereceno i provlaci cijev 6mm izmedu brlatobrana i gume, uglavon sce se detaljno slika i do sad 814kn pregled, sad cekamo odobrenje iz velike gorice ili sto triba prominit.
 
The following users thanked this post: tomtom, Adam.

Offline markozr

  • Veteran member
  • ****
  • Postova: 288
  • Thanked: 36 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Biograd n/M
  • Vozilo:: Zastava 750
Odg: Atest
« Odgovori #42 : 03 Travnja, 2019, 14:05:41 »
Evo da zatvorimo temu atest je rijesen, jedan jedini put su me zvali da triba odradit jos provjeru kocnica na valjcima i to je to, SRIĆA ima san odlicnog kontrolora na tehnickon koji je i sam davno prije vozija fice i koji je stvarno da sve od sebe da se prikriju nekakvi nedostatci da se zakamufliraju i sve je uredno proslo, eto ko se odluci dalje za atest kod mene ima elaborat necu ga sakrivat moze ga vidit ko god oce!

 

Offline Igor V.

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 3877
  • Thanked: 53 times
  • Spol: Muški
    • OTK Ivanić
  • Lokacija: Kl. Ivanić
  • Vozilo:: AR Giulia 1300 TI ; Fiat 128 Sport Coupe ; Autobianchi A112 ELITE
Odg: Atest
« Odgovori #43 : 03 Travnja, 2019, 14:57:37 »
Znaci sve je proslo bez problema bilo aftermarket ili ne.
Tipa branik?
AR Giulia 1300 TI ; Fiat 128 Sport Coupe ; Autobianchi A112 ELITE
 

Offline markozr

  • Veteran member
  • ****
  • Postova: 288
  • Thanked: 36 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Biograd n/M
  • Vozilo:: Zastava 750
Odg: Atest
« Odgovori #44 : 03 Travnja, 2019, 15:08:57 »
Nikakvih problema osim kocnica i to se risioo bilo 25% razlike u silama na kraju nove plocice stavia ostalo je sve novo i bilo i eto doslo na 4% razlike i proslo sve branik rucni rad nikakve potvrde nije ima