Autor Tema: Kadett c i transmisija  (Posjeta: 1492 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Plantakus

  • Olschool apprentice
  • *
  • Postova: 24
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Varaždin
  • Vozilo:: Kadett C
Kadett c i transmisija
« : 06 Studenoga, 2017, 23:25:41 »
Ekipo zanima me sljedeće... Stavio bih u kadetta c motor iz vectre b 1,6 16v 101ks... Transmisija: jel paše mjenjač sa 2.5v6(r25 je oznaka mjenjača) i dio kardana koji je od te getribe dok bi diferencijal i stražnji dio kardana bio od ascone b 1,6? Jel imam kakvih modifikacija osim širenja tunela i spajanja i balansiranja kardana?(modifikacije vezane uz motor su mi jasne... Transmisija me muči)
 

Offline YeLLOw_1

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 569
Odg: Kadett c i transmisija
« Odgovori #1 : 07 Studenoga, 2017, 08:57:59 »
sad tek vidim da si mi pisao....

Prvo me zanima jel motor koji stavljas C16XE ili Z16XE? Ako je C16XE onda će ti smetati stražnji dio motora na mjestu gdje je ventilator grijanja kabine...mozda da razmislis o nekom drugom motoru koji iza četvrtog cilindra nema nikakve skalamerije.
Što se tiče mjenjača R25 ti paše na motor, samo treba vidjeti kombinaciju zamašnjaka, kuplunga i potisnog. Ali za taj mjenjač se mora na nekim mjestima malo proširiti tunel. Kardan onda možeš iskombinirati od te getribe. Diferencijal od ascone B ti je 6-7cm širi od originalnog i previše će ti stršati zadnji kotači....ja to ne bi radio na tvom mjestu. Ili ostani na malom diffu ili traži od ascone A ili kadetta C 1.6-2.0
 

Offline Plantakus

  • Olschool apprentice
  • *
  • Postova: 24
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Varaždin
  • Vozilo:: Kadett C
Odg: Kadett c i transmisija
« Odgovori #2 : 07 Studenoga, 2017, 10:14:48 »
Motor je z16xe(kolko vidim u vectri b nije ni bilo c16xe), a za diff sam se zahebo... Od ascone A je
 

Offline YeLLOw_1

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 569
Odg: Kadett c i transmisija
« Odgovori #3 : 07 Studenoga, 2017, 11:01:23 »
istina...nije bilo C16XE, samo X16XE....na njega sam mislio jer on ima klapnu i usisnu granu sa stražnje strane. Z16XE ima isto neke stvari tamo na guzici pa provjeri da ti ne bi smetale..bobina čini mi se i neki odušak i EGR.
Znaš da Z16XE nema gas sajlu nego elektronsku klapnu? To znači da moraš prebaciti njegovu papučicu gasa s potenciometrima i povući ožičenje do tamo plus standardno sve za ECU, immobilizer iz ključa i sve što ide s tim.
Skini si najbolje shemu od upravljanja motorom i sve što je tamo spojeno na njega moraš i ti staviti inače ćeš stalno imati probleme neke
 

Offline Plantakus

  • Olschool apprentice
  • *
  • Postova: 24
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Varaždin
  • Vozilo:: Kadett C
Odg: Kadett c i transmisija
« Odgovori #4 : 07 Studenoga, 2017, 12:05:41 »
A pošto imam cijeli auto samo ću preselit kompletnu struju i sve kaj je potrebno za rad... Strujom se ne bavim i ne volim je baš, ali je kolega električar pa će prije nego izvadimo motor iz vectre sve lijepo onako električarski označit da kasnije zna sve pospajat
 

Offline MantaFan

Odg: Kadett c i transmisija
« Odgovori #5 : 11 Studenoga, 2017, 10:05:51 »
Ja imam mjenjač R25 viška  :cool:
HEAVEN IS A PLACE ON EARTH