Autor Tema: Golf G60 Rally  (Posjeta: 18124 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Kristina.Valjak

  • Olschool apprentice
  • *
  • Postova: 20
  • Spol: Ženski
Golf G60 Rally
« : 19 Studenoga, 2019, 09:13:38 »
Malo za info...
https://www.jutarnji.hr/autoklub/garaza/vremeplov-vikendom30-godina-vw-golfa-rallye-maloserijska-dvojka-nema-auru-delte-integrale-no-bila-je-najsportskija-verzija-i-privilegija-malobrojnih/9626575/

RELIJAŠKI GOLF ZA PAMĆENJE
<br /><br />
VREMEPLOV VIKENDOM:30 GODINA VW GOLFA RALLYE Maloserijska Dvojka nema auru Delte Integrale, no bila je najsportskija verzija i privilegija malobrojnih
Nedvojbeno, VW Golf II stekao je status ikone među svim generacijama do današnje osme, a slobodno bi mogli kazati i među VW modelima općenito.
AUTO KLUB PRIJE 20 GODINA: Na zagrebačkoj obilaznici pustili smo s lanca 885 KS, pisali smo o Capriju, a odabrali smo i Miss listopada 1999.
I danas, naročito dizelaši voze ulicama, a za volanom viđamo ili entuzijaste ili pak dugogodišnje vlasnike koji se još uvijek voze u svojim "Dvojkama" iz jednostavnog razloga - čak i uz površno održavanje nikako da se pokvare pa im ne preostaje ništa  drugo nego voziti se...
Ta, druga generacija Golfa do danas je ostala sinonim za trajnost, izdržljivost i nepoderivost, a zanimljivo, ni jedna druga generacija nije imala toliko najrazličitijih izvedbi - spomenimo samo Country, Syncro, GTI, G60, Limited, Rallye...
Volkswagen je tada nudio doista široku paletu najrazličitijih izvedbi Golfa za sve ukuse, potrebe i namjene (kad već to spominjemo, zanimljivo je i da nikad nisu izradili cabriolet II, već se prva generacija zadržala u prodaji, no to je sad sasvim druga priča).
Jedna od najrjeđih i najatraktivnijih, pritom, verzija je Rallye iz 1989. godine koja je proizvedena do 1991. u 5000 primjeraka za potrebe zadovoljenja FIA homologacije od strane VW Motorsporta za reli Grupu A, a izgledom se po svemu isticala od svih drugih Golfova tog doba.
Prošlo, je dakle točno 30 godina od predstavljanja najsportskijeg Golfa II koji je imao prepoznatljive detalje poput pravokutnih prednjih svjetala,  alu naplataka posebnog dizajna te proširene blatobrane poput Lancije Delte Integrale.
Njegov 4-cilindarski 1,8-litreni dvoventilac potpomognut karakterističnim G-punjačem iz modela G60 postizao je 160 KS pri 5600 okretaja i 226 Nm najvećeg okretnog momenta, koje je putem 5-stupanjskog ručnog mjenjača slao na Syncro pogon izveden na sve kotače.
Dakle sve prema prokušanoj formuli pravih reli jurišnika - do 100 km/h iz stajanja je Rallye stizao za 8,7 sekundi i vozio je do maksimalnih 216 km/h. Nov je stajao 46.500 tadašnjih njemačkih maraka i već od samog početka bez obzira na cijenu postao ikona.
Pritom je izrađen i tek 71 primjerak Golfa G60 Limited s 1.8 16V strojem iz Golfa GTI koji je uz G-Lader postizao 210 KS. Usto za dodatnih 25.000 maraka mogao se cestovni Rallye u radionici VW Motorsporta pretvoriti u primjerak za utrke. Unutrašnjost je manje više ostala ista, ali oplemenjena Recaro sportskim sjedalima.
Na koncu, s masom od 1195 kg, Rallye se vozio jako lijepo, pogon na sve kotače davao je i na sigurnosti, a ne samo bržim prolaženjima zavoja, dok su ovjes i upravljanje podešeni vrhunski.
Istini za volju, daleko je to od homologacijskih prvaka 1980-ih godina poput Forda Sierre Cosworth ili Lancije Delte Integrale, no Golf Rally je imao više svakodnevne upotrebljivosti i utro je put današnjem Golfu R.
Vrhunski primjerci danas, ako se uopće pojave u prodaji, vrijede od 25 do 40 tisuća eura. Danas 30 godina nakon, voziti VW Golf Rallye ostaje privilegija malobrojnih...
« Zadnja izmjena: 19 Studenoga, 2019, 09:24:32 Kristina.Valjak »
 

Online jeep frik

Odg: Golf G60 Rally
« Odgovori #1 : 19 Studenoga, 2019, 09:44:33 »
Pred jedno 5 godina se pojavio Rallye 16v na Avto netu sa cijenom od 20 t.eura.

Offline Kristina.Valjak

  • Olschool apprentice
  • *
  • Postova: 20
  • Spol: Ženski
Odg: Golf G60 Rally
« Odgovori #2 : 19 Studenoga, 2019, 10:50:29 »
bome ni ja svoga ne prodajem ispod 20!!!
 

Online jeep frik

Odg: Golf G60 Rally
« Odgovori #3 : 19 Studenoga, 2019, 12:40:31 »
Ako vam nije gužva, nemojte ga ni prodavat!

Offline veky

Odg: Golf G60 Rally
« Odgovori #4 : 19 Studenoga, 2019, 22:58:51 »
 Koliko znam da vlasnik prije Vas Ivica je volja odkupiti nazad auto ali mislim da nije spreman 20 hiljki ispljunut za golf
Pomozi podjeli sredi : )
 

Offline bubuleja

Odg: Golf G60 Rally
« Odgovori #5 : 20 Studenoga, 2019, 08:16:49 »
svaka čast autu ali za duju dat 20 ljami moraš bit malo off...no hard feelings
Adio mare
 

Offline Kristina.Valjak

  • Olschool apprentice
  • *
  • Postova: 20
  • Spol: Ženski
Odg: Golf G60 Rally
« Odgovori #6 : 20 Studenoga, 2019, 08:31:32 »
Da tako gledano za naše tržište je jako puno to dati, ali ako gledaš sa stajališta modela i kvalitete onda to uopće nije upitno!!!
taj auto je namijenjen za kolekcionare naravno i za ino tržište.... tako da o cijeni je baš glupo razglabati..... :cool:
 

Online jeep frik

Odg: Golf G60 Rally
« Odgovori #7 : 20 Studenoga, 2019, 08:42:41 »
Svakako vrijedi, samo ne na nasim prostorima! Ne bih se dugo zadržao na mobile de posto nema ni jednoga!
« Zadnja izmjena: 20 Studenoga, 2019, 08:48:23 jeep frik »
 

Offline bubuleja

Odg: Golf G60 Rally
« Odgovori #8 : 20 Studenoga, 2019, 09:56:40 »
ko ima neka plati...ja znam da i imam nebi...sori golf duja nabrijakis...

btw prodao sam zelenu ima 1 g malo manje..za 15 milja za light resto...kasnije ju momak probao za 17 pa nije išlo pa za 15 pa niš pa za 13 pa opet niš...neznam nije vam to baš tako kako vi gledate na mobileu..smanjite doživljaj za 30 do 40 posto
Adio mare
 

Offline Kristina.Valjak

  • Olschool apprentice
  • *
  • Postova: 20
  • Spol: Ženski
Odg: Golf G60 Rally
« Odgovori #9 : 20 Studenoga, 2019, 11:55:00 »
ko ima neka plati...ja znam da i imam nebi...sori golf duja nabrijakis...

btw prodao sam zelenu ima 1 g malo manje..za 15 milja za light resto...kasnije ju momak probao za 17 pa nije išlo pa za 15 pa niš pa za 13 pa opet niš...neznam nije vam to baš tako kako vi gledate na mobileu..smanjite doživljaj za 30 do 40 posto

?????? !!!!!! ?????
 

Offline bubuleja

Odg: Golf G60 Rally
« Odgovori #10 : 20 Studenoga, 2019, 13:49:20 »
Cijene su napuhane.. Amen
Adio mare
 

Offline OVERDOSEDSPEEDJUNKIE

Odg: Golf G60 Rally
« Odgovori #11 : 20 Studenoga, 2019, 15:11:52 »
I auto je napuhan oko kotača  :biggrin:
NO GANDINI - NO LAMBORGHINI
Ima vozača....ima pilota....ali nema Senne
Nakon Senne? Samo sjene.
 

Offline Boxer

  • Administrator
  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 3118
  • Thanked: 144 times
  • Spol: Muški
    • http://alfa-corse.com
  • Lokacija: Čakovec
  • Vozilo:: Ponovo Alfa Romeo Sprint QV
Odg: Golf G60 Rally
« Odgovori #12 : 20 Studenoga, 2019, 17:07:26 »
Vrijedio ili ne vrijedio brate ružan je ko porezna knjiga :russian_roulette:
Hrđa bez granica
 
The following users thanked this post: bubuleja

Offline el classico

Odg: Golf G60 Rally
« Odgovori #13 : 20 Studenoga, 2019, 17:30:20 »
Svaka roba ima svoga kupca.
Tako mi je ova diskusija bzvz.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro
 

Offline bubuleja

Odg: Golf G60 Rally
« Odgovori #14 : 20 Studenoga, 2019, 18:39:00 »
Daj shvatite vec jednom da su cijene na mobile i ostalim oglasnicima 30 do 40 posto vece od prodajnih.
Koliko ste auta prodali do sada za cijenu koju ste vidjeli na mobile u,?!

Dizu se sada cijene tih 80 tih na 90 te auta u nebo ali tko ce to platit mozda netko i hoce a da ce se golfovi 2 pa bili oni i 4x4 i jako naturpijani iz tvornice i siroki prodavat za 50 tisuca e!? *
Hmm radije bi i da imam pare dao za neki coupe iz 70 tih...

Zivi bili pa...

Adio mare