Autor Tema: Fiat uno 1.0 ie 33kW swap na 1.2 8V?  (Posjeta: 2115 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline TwoStroke997

  • Oldschool member
  • Postova: 7
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Karlovac okolica
  • Vozilo:: Tomosi, UNO 1.0 ajnšpric
Fiat uno 1.0 ie 33kW swap na 1.2 8V?
« : 13 Siječnja, 2023, 18:35:08 »
Evo kao što naslov kaže,
A i u predstavljanju sam spomenuo una, jel netko radio ovaj swap? Iz punta bih prebacio motor i getribu, vjerojatno mora i struja iz punta. Stari punto, sad nemam ništa jer je to plan, kakvu getribu ima? Jel treba i km/h iz punta? Sajle gasa, kvačila, šaltunga... Poluosovine? Ovaj 1.0 ima problema dosta, već tucka 200.000 km. Trenutno radi jako nemirno na leru, možda je kabel svijećice/ca, možda motorić minimuma, ako ga uopće ima, vjerojatno ima, možda je klapna gasa prljava... Sad danas nemam baš vremena čačkat po tome, jedino što znam je da su sva crijeva, svi gumeni dijelovi i žice u poprilično lošem, dotrajalom stanju. Stoga sumnjam na elektro problem. Ne znam bi li pumpa goriva mogla bit problem, pošto motor radi savršeno pod gasom, ubrzava, ne trokira, ne cuka. Ulja ima, ali prije bilo čega moram izmjerit kompresiju. Svaki savjet i usmjerenje je super došlo. Hvala.
In pricipio erat verbum; Et verbum erat apud Deum; Et Deus erat verbum
 

Offline flafy

Odg: Fiat uno 1.0 ie 33kW swap na 1.2 8V?
« Odgovori #1 : 15 Siječnja, 2023, 10:45:46 »
1,2 je potrošač
bolje 1,1 živahniji je i manje troši
kod takve zamjene trebaš sve ,ali malo čačkaj,negdi se prodaval uno 75 za dijelove a to je manje gnjavaže
I LOVE ŠPEK & LUK,ŠARAFIM PO TRKAMA
 
The following users thanked this post: TwoStroke997

Offline Boxer

  • Administrator
  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 3118
  • Thanked: 144 times
  • Spol: Muški
    • http://alfa-corse.com
  • Lokacija: Čakovec
  • Vozilo:: Ponovo Alfa Romeo Sprint QV
Odg: Fiat uno 1.0 ie 33kW swap na 1.2 8V?
« Odgovori #2 : 15 Siječnja, 2023, 11:32:40 »
Uno 75 je popriličan alkoholičar. 1.28v 75 troši daleko manje
Hrđa bez granica
 

Offline OVERDOSEDSPEEDJUNKIE

Odg: Fiat uno 1.0 ie 33kW swap na 1.2 8V?
« Odgovori #3 : 15 Siječnja, 2023, 17:33:19 »
1,2 je potrošač
bolje 1,1 živahniji je i manje troši
kod takve zamjene trebaš sve ,ali malo čačkaj,negdi se prodaval uno 75 za dijelove a to je manje gnjavaže
Taj je prodao motor
NO GANDINI - NO LAMBORGHINI
Ima vozača....ima pilota....ali nema Senne
Nakon Senne? Samo sjene.
 

Offline jeep frik

Odg: Fiat uno 1.0 ie 33kW swap na 1.2 8V?
« Odgovori #4 : 18 Siječnja, 2023, 09:56:50 »
Ako je to 75ie, dobro je išao. Po riječima vlasnice i trošio dosta.  Neznam koliko je velika potrošnja za tvoj pojam. :thmbup:



Offline TwoStroke997

  • Oldschool member
  • Postova: 7
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Karlovac okolica
  • Vozilo:: Tomosi, UNO 1.0 ajnšpric
Odg: Fiat uno 1.0 ie 33kW swap na 1.2 8V?
« Odgovori #5 : 24 Siječnja, 2023, 00:29:18 »
Ma nije potrošnja bitna. Imam samo aute tako da nije problem sve ostavit na benzinskoj. Kratko vrijeme sam vozio alfu 166 2.5V6. Grad 17 litara benzina, ide i preko 20 kad se stišće po zavojima. Predivan auto inače, srećom nisam imao za nadoplatu jer bih dao svoju staru 166 dizel za ovu Busso. Prijatelj prodaje jer je praznovjeran, imao je 2 baš nesreće u tom autu. Ništa strašno srećom, al radi toga prodavat takav stroj... Gore problem nemirnog rada u leru unića, bio je elektro problem. Kontakti priključaka na usisnoj grani. Imam 3 konektora, jedan je za injektor, jedan je vjv za motorić minimuma i 1 je za još nešto. Odštekao sva 3, očistio, ispuhao, gotovo. Trebat će komplet usisnu skidat i očistit klapnu te injektor skinut i ultrazvučno oprat. Iznenadio me po snijegu. Doslovno grebe i ne staje. Čak sam namjerno iz zaj*bancije stao i ponovno probao krenut, ne zeza njega niš. Ide. Sa alfom ne smijem stat na brdu jer ću morat nazad u rikverc i ponovno. Alfa gume stare godinu dana, 10000 km, uno neke 7 godina stare. Jedva čekam počet malo čačkat po njemu. Zasad jedna bezveze slikica od neki dan. Zabavan autić, jako ugodno iznenađen.


In pricipio erat verbum; Et verbum erat apud Deum; Et Deus erat verbum
 

Offline jeep frik

Odg: Fiat uno 1.0 ie 33kW swap na 1.2 8V?
« Odgovori #6 : 31 Siječnja, 2023, 21:10:10 »



Offline uno_abarth

  • Senior member
  • ***
  • Postova: 242
  • Thanked: 2 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Dubrovnik
  • Vozilo:: Fiat Uno 1.6
Odg: Fiat uno 1.0 ie 33kW swap na 1.2 8V?
« Odgovori #7 : 02 Veljače, 2023, 08:57:51 »
CS je brazilac, drugaciji motor, ovjes itd.
 
The following users thanked this post: jeep frik

Offline uno_abarth

  • Senior member
  • ***
  • Postova: 242
  • Thanked: 2 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Dubrovnik
  • Vozilo:: Fiat Uno 1.6
Odg: Fiat uno 1.0 ie 33kW swap na 1.2 8V?
« Odgovori #8 : 10 Veljače, 2023, 12:47:35 »
Evo da još nešto dodam, 1.1, 1.2 su FIRE motori, izgledom identični, te nemaš problema sa bilo kakvim atestima. Postoje i 1.2 16v i 1.4 8v/16v, također FIRE, no išli su u novije (tipa Punto 2, grande itd), ne znam za kompatibilnost, a vjerujem da je i cijena veća. 1.4 iz Una nije FIRE, nego SOHC Lampredi (kao i npr. Yugo/Zastava), i to ide, ali moraš mijenjati i mjenjač i poluosovine. Ja imam Una 1 sa 1.6 motorom, istina ne vozi već 8 god., motor od Tipa ili Delte, te Una 45 (poljaka). Naravno, razlika nebo/zemlja. Mana je što Uno nema balans štangu (osim turba i td), a i org. kočnice su 227 mm, slabašne
 
The following users thanked this post: TwoStroke997

Offline tempo gti

Odg: Fiat uno 1.0 ie 33kW swap na 1.2 8V?
« Odgovori #9 : 10 Veljače, 2023, 22:05:05 »


 
Imaš ovaj nosač možda na tom motoru ispod vodene pumpe ovaj pravokutni
vozim zastava tempo 1.3 efi
ZASTAVA the best cars of al time






[/URL]
 

Offline TwoStroke997

  • Oldschool member
  • Postova: 7
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Karlovac okolica
  • Vozilo:: Tomosi, UNO 1.0 ajnšpric
Odg: Fiat uno 1.0 ie 33kW swap na 1.2 8V?
« Odgovori #10 : 21 Veljače, 2023, 22:55:00 »
Tempo, ako je pitanje upućeno meni, nemam pojma, nisam uopće gledao puno motor. Skidao samo alnaser, problem je u bravici, alnaser je denso, moguće da je netko i mjenjao jer je unutra sve skoro kao novo. Četkice ako su i malo potrošene, zupčanik isto. Čudno. Zasad našao prednje farove na internetu, sutra ujutro zovem, nadam se da imaju. Piše oko 200 bivših kuna komad, što je krađa. Sjenila su meni skroz izgorena, moram sa dugim vozit, kad se vozi. Nove gume su kupljene, četvrtak montaža. Set za kočnice, iznenadilo me koliko je to zapravo pristupačno cijenom. Zasad autić stoji vani, problem je volja jer radim čudno vrijeme i onda se to sve pomješa, a kako sam sa sela, bavim se malo i poljoprivredom za sebe tako da se odgađa početak projekta hehe. Al ne mislim prodavat auto, tako da vrijeme nije problem. Naravno, nikad se ne zna što nosi sutra, al pomalo. Usput, bio na tehničkom sa drugim autom, cijene su užasne i ne znam kaj je njima poskupilo od njihovih inputa da su dignuli toliko cijene. Pogotovo osiguranje, na moju žalost ostao sam u Eurohercu, međutim na godinu idem u jeftiniju opciju.
In pricipio erat verbum; Et verbum erat apud Deum; Et Deus erat verbum
 

Offline TwoStroke997

  • Oldschool member
  • Postova: 7
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Karlovac okolica
  • Vozilo:: Tomosi, UNO 1.0 ajnšpric
Odg: Fiat uno 1.0 ie 33kW swap na 1.2 8V?
« Odgovori #11 : 25 Srpnja, 2023, 00:11:57 »
Autić je mula.  :focus: 33kW vatre. Dobio je neke dijelove, kočnice, zadnje amortizere, stari su bili originalni, mali servis te mora još zaštita, veliki servis, a od swapa se trenutno odustalo jer kao što rekoh, radna mula. Ići će neki treći na zimu, možda opet uno. Turbo nebih jer su dosta skupi, Tipo ako naleti, top.




« Zadnja izmjena: 25 Srpnja, 2023, 00:21:05 TwoStroke997 »
In pricipio erat verbum; Et verbum erat apud Deum; Et Deus erat verbum
 

Offline Čuvitar

Odg: Fiat uno 1.0 ie 33kW swap na 1.2 8V?
« Odgovori #12 : 25 Srpnja, 2023, 19:38:11 »
Čini mi se da je bija jedan tipo ovde u oglasima u lipom stanju na slikama, ni cijena nije bila strašna...
Šaka suza , vrića smija , ča je život vengo fantažija
 

Offline Čuvitar

Šaka suza , vrića smija , ča je život vengo fantažija