Autor Tema: Cerada za oldtimera  (Posjeta: 1502 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline zaradan

  • Junior member
  • **
  • Postova: 61
Cerada za oldtimera
« : 18 Srpnja, 2020, 15:53:40 »
Pozdrav svima,

Kao i svi na forumu, zaražen sam virusom ruzine, a moj virus zove se stare Škode. Kako godine prolaze, tako se kolekcija u garaži lagano puni, i starosjedilac Opel Kadett E (moje prvo auto) u koje nisam uložio ništa, a koje još uvijek vozi (i vjerojatno nikad neće postati projekat jer što god da uložim nikad neće opravdati ulaganje) i predstavlja sentimentalnu vrijednost (24 godine u vlasništvu, moje 1. auto) ostao je vani - izložen suncu i kiši (u siječnju ove godine)...

Imao sam neku jeftinu ceradu (kojom sam ga nekad u garaži pokrivao da ne pada prašina) i pokrio ga u nadi da bar na neki način bude zaštićen, ali sam se suočio sa nizom problema:

- bura je nosila ceradu pa sam se sjetio da je zategnem sa španerima (iz gepeka)
- mačka je iz nekog razloga (valjda šuškanje) obožavala šetnju po ceradi, uz neizostavno oštrenje pandžica i mali milijun mikro rupica
- Antena i rubovi inoxnih nosača tablica su napravili još par rupa
- Kad je palo 3 kiše u 7 dana (proljeće, temperature zraka od 20 C) i kad sam skinuo ceradu imao sam šta da vidim: boja na autu se skroz "išarala", a posebno mjesta koja sam ja nekada točasto i kistom popravljao (od udara kamenčića, rubovi vrata i sl. - koji su stari godinama i koji do sada nisu bili vidljivi...)... Jedva sam to ispolirao, mada je uzalud jer auto je i dalje vani...

Na kraju - skontao sam da mi je bolje da auto ne pokrivam ceradom: preko krova sam stavio veliki stari bijeli čaršaf i ujutro malo odškrinem stakla (da ne gori krov i unutrašnjost...). Čaršaf skinem i stakla ne otvaram ako postoji opasnost od kiše (a ja nisam doma)...

Auto je parkiran na betonu ispred garaže, pa ako hoću voziti bilo koju Škodu iz garaže - kadetta moram pomaknuti (i svaki put ga provozam, što je za njega bolje...).

E sad, pitanja za Vas:
- Jeste li imali slične probleme?
- Je li cerada bila rješenje Vaših problema?
- Ako jeste: kakvu ste ceradu kupili: postoji li neki standard koji razlikuje dobre od loših - vjerujem kad su ljudi stigli do Mjeseca da su uspjeli napraviti ceradu koja je:

- Vodonepropusna odozgor
- Paropropusna odozdol
- Materijal koji mačije kandže ne mogu poderati
- Da zaista zaštiti vozilo (znam da to nije ni garaža ni nadstrešnica, ne smeta mi što postavljanje  i skidanje može trajati i po 15 minuta - jer auto vozim cca svakih 2 tjedna).
- Novac nije problem (ne može biti skupo ako je stvarno kvalitetno, samo bi mi bilo žao da izbrojim ogromne novce, a opet uzalud...)

Svaki prijedlog, iskustvo i razmišljanje je dobro došlo (vjerujem da nisam jedini sa sličnim problemom / dilemom)...

Unaprijed hvala svima...
Škoda :-)
 

Offline old dog

Odg: Cerada za oldtimera
« Odgovori #1 : 19 Srpnja, 2020, 00:52:36 »
Napravi nadstrešnicu.
///// uno 1.9 TD
 

Offline Pišta

Odg: Cerada za oldtimera
« Odgovori #2 : 19 Srpnja, 2020, 06:38:23 »
Ja sam za sada uzeo ovu ceradu prije 6 mjeseci.Za sada se drži dobro,a kako će se ponašati ubuduće bumo vidli.
https://www.withcar.hr/ponuda/cerada-protiv-tuce
 

Offline spitfire MK1

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 808
  • Thanked: 67 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: čakovec
  • Vozilo:: triumph spitfire MK1, tomos automatic A3ML
Odg: Cerada za oldtimera
« Odgovori #3 : 19 Srpnja, 2020, 08:38:53 »
Vidio sam kod Tokića razne cerade, samo nisam siguran za parapropusnost.
 

Offline zaradan

  • Junior member
  • **
  • Postova: 61
Odg: Cerada za oldtimera
« Odgovori #4 : 19 Srpnja, 2020, 13:33:40 »
Nadstresnica nazalost ne dolazi u obzir zbog izgleda prostora u dvoristu

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Škoda :-)
 

Offline tomtom

Odg: Cerada za oldtimera
« Odgovori #5 : 20 Srpnja, 2020, 05:46:52 »
Ja sam za sada uzeo ovu ceradu prije 6 mjeseci.Za sada se drži dobro,a kako će se ponašati ubuduće bumo vidli.
https://www.withcar.hr/ponuda/cerada-protiv-tuce

imam tri takve, za svaki auto. Neizoctavno za GO u kampove. Trpi kišu, vjetar, pa i buru...... Mačje panđe, hm, ne vjerujem da hoće. :dntknw:
Inače nakon kiše nema otisaka na autu, može bit čak i lagano prašnjav, a da ne grebe lak jer je sa unutarnje strane rupičasta......nemam nekih loših iskustava. Rekao bih preporuka za istu. :hi:
Kad popijem pet gemišta, fićek ide kao ništa, nema brda nema zavoja, policija neka maše.....
 

Offline ivica.basic

Odg: Cerada za oldtimera
« Odgovori #6 : 20 Srpnja, 2020, 12:20:09 »
Ništa osim nadstrašnjice ili garaže nije rješenje. Kod nas (Dalmacija, Hercegovina) ni nadstrašnjica nije neka sreća jer kiša pada s vjetrom.