Autor Tema: Kljesta za limariju...  (Posjeta: 16447 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Brutalac

  • Gost
Kljesta za limariju...
« : 05 Siječnja, 2009, 20:12:03 »
Trebao bi ona kljesta koja mogu raditi rupe u limu i pigat kraj lima za preklapanje...ne znam kak bi ih opisao... :o
Di ih mugu nac za kupitu?
 

Offline chaos

Kljesta za limariju...
« Odgovori #1 : 05 Siječnja, 2009, 21:50:39 »
Ja znam samo za ova kljiješta za zakovice koje se koriste za fiksiranje limova prije varenja. Zakovice se stavljaju u rupe izbušene kroz limove. Nakon varenja zakovice se jednostavno vade za slijedeæu upotrebu.



Isto tako imaš i posebna svrdla ta skidanje toèkastih zavara, ne ošteæuješ donji (nosivi) lim.


Al da ga ebeš, neman pojma kako se to naziva na naškem jeziku.  :o
ko' nemoš popraviti ćekičem ... sigurno je problem sa letrikom!
 

Brutalac

  • Gost
Kljesta za limariju...
« Odgovori #2 : 05 Siječnja, 2009, 22:33:21 »
Ma ne to...ova kljesta koja mene zanimaju buse rupe na limu na sistemu kao ona masinica za kofete...
Kad zbusis rupe u limu kroz njih zavaris plohu na onu plohu ispod pa nemas varove na rubu...ispadne ko punktovi...a kljesta imaju opciju da se vrh okrene pa pigaju lim jedno cm od ruba da se limovi mogu preklopiti bez vidljive stenge... :o
Probat cu nac fotku al nemam pojma kak se to zove...

A di ima tih svrdla??
 

Offline MantaFan

Kljesta za limariju...
« Odgovori #3 : 06 Siječnja, 2009, 02:33:06 »
..mislim da covjek misli na klijesta za falcanje....
HEAVEN IS A PLACE ON EARTH
 

Brutalac

  • Gost
Kljesta za limariju...
« Odgovori #4 : 06 Siječnja, 2009, 10:42:05 »
eeeee falcanje...mislim da je to to...ali imaju opciju da se vrh kljesta okrene i onda se mogu raditi rupe u rubu lima!!!
 

rico

  • Gost
Kljesta za limariju...
« Odgovori #5 : 06 Siječnja, 2009, 11:04:38 »
Citat: Mini Vlatko
eeeee falcanje...mislim da je to to...ali imaju opciju da se vrh kljesta okrene i onda se mogu raditi rupe u rubu lima!!!



da ta klješta se zovu za falcanje, evo ti par brojeva telefona pa se raspitaj di su ti jeftinija.....
darko (reca) - 091/350-8211
denis (crom) - 091/240-6266
matko ( ?? ) - 091/552-7347, mislim da kod ovog matka iamš baš takva koja falcaju i buše rupe, a i mislim da bi ti kod njega trebala biti najpovoljnija cjena. svi ti imaju baš firme kod ( darka i deenisa ) ti mogu uskoèit s svojim rabatom ak se odluèiš za kupnju kod njih, a matko mislim da ti prodaje  i po sajmovima samo neznam toèno di pa ih nazovi i raspitaj se....moj broj ak ti treba radi rabata ili bilo kakvog pitanja 098/304-305

pozdrav
 

Brutalac

  • Gost
Kljesta za limariju...
« Odgovori #6 : 06 Siječnja, 2009, 11:08:24 »
NIIIICE!!!

THANX! Budem sutra da ih ne gnjavim na neradni dan... :o
 

rico

  • Gost
Kljesta za limariju...
« Odgovori #7 : 06 Siječnja, 2009, 11:20:06 »
btw...denis i darko ti imaju štangice i pastu za cinanje pa se raspitaj..... a ivana amazon iskoristi za tehnièku pitanja....

bok
 

Offline iv@n

  • Senior member
  • ***
  • Postova: 144
Kljesta za limariju...
« Odgovori #8 : 06 Siječnja, 2009, 13:54:08 »
Eto zaboravih na materijal za cin al tu je odgovor...

U vezi tih klijesta koja su relativno skupa,mozda nebi bilo lose da se napravi nekakv sticky il mozda podforum "alati" ((ako vec ima sorry pa nek admin premjesti)) jer mislim da bi se naslo dosta toga sto je netko odradio u diy varijanti...pa tako i ova klijesta potrebno je 20 min vremena i nesto malo materijala kojeg svi imamo u radionicama negdje po coskovima....pa evo slikice moje verzije

Klijesta za falcanje lima - koji spajamo na preklop

















 

Offline chaos

Kljesta za limariju...
« Odgovori #9 : 07 Siječnja, 2009, 00:37:57 »
Citat: Mini Vlatko
A di ima tih svrdla??


ko' nemoš popraviti ćekičem ... sigurno je problem sa letrikom!
 

Offline chaos

Kljesta za limariju...
« Odgovori #10 : 07 Siječnja, 2009, 00:41:45 »
Citat: iv@n

U vezi tih klijesta koja su relativno skupa,mozda nebi bilo lose da se napravi nekakv sticky il mozda podforum "alati" ((ako vec ima sorry pa nek admin premjesti)) jer mislim da bi se naslo dosta toga sto je netko odradio u diy varijanti...


Dobra ideja!   :)


A, mislin da san naša opis onog što muèi kolegu

ko' nemoš popraviti ćekičem ... sigurno je problem sa letrikom!
 

Brutalac

  • Gost
Kljesta za limariju...
« Odgovori #11 : 07 Siječnja, 2009, 01:07:00 »
EEEEE TO JE TOOOO!!!!  :agressive:  :jak:

Ova kljesta o kojima ja govorim ne moraju mjenjat glavu nego se glava samo okrene... :roll
 

Offline vkvrg

  • Senior member
  • ***
  • Postova: 204
Kljesta za limariju...
« Odgovori #12 : 09 Siječnja, 2009, 01:05:58 »
Mislim da su nove oko 100e , ove sam  kupio polovne za 400kn nije baš jeftino ali zlata vrjede
 

Brutalac

  • Gost
Kljesta za limariju...
« Odgovori #13 : 09 Siječnja, 2009, 20:54:15 »
E to je tocno to kaj trazim!

Di ih ima za kupiti??  :?
 

Offline vkvrg

  • Senior member
  • ***
  • Postova: 204
Kljesta za limariju...
« Odgovori #14 : 09 Siječnja, 2009, 22:16:08 »
Nemam pojma di bi se mogle kupiti ,mislim po naruðbi u specijaliziranim trgovinama za alat ili pravac Deutchland,moje su kupljene od frenda polovne  ;)