Autor Tema: Registracija auta na PV registracijskum pločicama  (Posjeta: 18246 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline tomtom

Registracija auta na PV registracijskum pločicama
« : 05 Rujna, 2017, 13:29:52 »
Pozdrav Forumaši, imama pitanjce il dva.
Pred neko vrijeme sam kupio auto registriran na PV registarske pločice, nije mi bila namjera, budući da sam tražio nešto određeno takav je naletio.
Uredno sam ga prenio na svoje ime, platio porez, izvadio novu prometnu, a kako mi kroz par mjeseci predstoji registacija i tehnički zanima me trebam li još koji ''papir'' da bih bez problema pristupio tehničkom i osiguranju.
Uz auto sam dobio samo Dokumentacijsku Ispravu, nikakvo uvjerenje ili nešto tome slično.
Zanima me trebam li se obratiti HROS-u za nešto, pitao sam mailom i njih al slova od njih za sada nikakvog.
Ima li tko kakva iskustva?
Kad popijem pet gemišta, fićek ide kao ništa, nema brda nema zavoja, policija neka maše.....
 

Offline Igor V.

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 3877
  • Thanked: 53 times
  • Spol: Muški
    • OTK Ivanić
  • Lokacija: Kl. Ivanić
  • Vozilo:: AR Giulia 1300 TI ; Fiat 128 Sport Coupe ; Autobianchi A112 ELITE
Odg: Registracija auta na PV registracijskum pločicama
« Odgovori #1 : 05 Rujna, 2017, 22:14:50 »
Koliko znam trebas biti clan kluba u koji je clan hrosa.
Onda jeftinije placas verifikaciju.
Mislim da su glupo napravili ali koliko se sjecam verifikacija vozila se ne prenosi s vlasnika na vlasnika.
AR Giulia 1300 TI ; Fiat 128 Sport Coupe ; Autobianchi A112 ELITE
 

Offline tomtom

Odg: Registracija auta na PV registracijskum pločicama
« Odgovori #2 : 07 Rujna, 2017, 10:54:45 »
Igor V. je u pravu!
Upravo zvao HROS i kažu da treba pristupit novoj procjeni mada ova vrijedi još tri godine!?
Znači ne produženje koje je 500kn + zavisni troškovi već 1900kn + isti ti troškovi. Zaustavi se negdje oko 3000kn.
Znači papir koji ocjenjuje auto nije vezan uz auto već uz vlasnika!? Kaj ozbiljno???? :suicide:
Kad popijem pet gemišta, fićek ide kao ništa, nema brda nema zavoja, policija neka maše.....
 

Offline lignja

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 1301
  • Thanked: 88 times
  • Spol: Muški
    • http://www.vespaclubcroatia.com
  • Vozilo:: VW 1300 ('67). Vespa; VNA1T, SS 180, PX200.
Odg: Registracija auta na PV registracijskum pločicama
« Odgovori #3 : 07 Rujna, 2017, 11:01:59 »
papilova..........

zamoli bivseg vlasnika da ti produzi jos jednu god registraciju
www.vespaklubsplit.hr                    www.vespaclubcroatia.com
 

Offline bubuleja

Odg: Registracija auta na PV registracijskum pločicama
« Odgovori #4 : 07 Rujna, 2017, 11:19:10 »
Ebala vas PV zdarija..
Adio mare
 

Offline tomtom

Odg: Registracija auta na PV registracijskum pločicama
« Odgovori #5 : 07 Rujna, 2017, 11:34:15 »
papilova..........

zamoli bivseg vlasnika da ti produzi jos jednu god registraciju

ma sama registracija je sporedna stvar, mislim na PV, meni osobno lijepo i fora za vidit al iskreno sasvim svejedno. Da se radi samo o produženju, platio bih i produžio. Ovako izgubili su jednu mušteriju i jedan originalan auto u registru. Malo im je glupa politika, al' nek!
Autek imam zbog sebe, a ne koga drugog!
Kad popijem pet gemišta, fićek ide kao ništa, nema brda nema zavoja, policija neka maše.....
 

Offline Igor V.

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 3877
  • Thanked: 53 times
  • Spol: Muški
    • OTK Ivanić
  • Lokacija: Kl. Ivanić
  • Vozilo:: AR Giulia 1300 TI ; Fiat 128 Sport Coupe ; Autobianchi A112 ELITE
Odg: Registracija auta na PV registracijskum pločicama
« Odgovori #6 : 07 Rujna, 2017, 11:36:12 »
A netko tko ima skupu cestarinu se isplati.
Nije 3000kn nego 1000kn ako si uclanjen u klub koji je u HROS-u.
AR Giulia 1300 TI ; Fiat 128 Sport Coupe ; Autobianchi A112 ELITE
 

Offline tomtom

Odg: Registracija auta na PV registracijskum pločicama
« Odgovori #7 : 07 Rujna, 2017, 11:38:11 »
Ebala vas PV zdarija..
Ma naravno, al bivši vlasnik si je dao truda pa sam mislio i sam nastavit tako. Zato i ona dilema što i kako sa autom, u kojem smjeru ić dalje.
Kad popijem pet gemišta, fićek ide kao ništa, nema brda nema zavoja, policija neka maše.....
 

Offline Drug Kapetan

  • Senior member
  • ***
  • Postova: 242
  • Thanked: 3 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Pula
  • Vozilo:: Fiat Campagnola 1107 JD
Odg: Registracija auta na PV registracijskum pločicama
« Odgovori #8 : 07 Rujna, 2017, 11:44:18 »
Kad vidim kakva sve vozila dobivaju certifikate i registracije na PV žao mi je što sam uopće svoju Campagnolu tako registrirao.
 

Offline tomtom

Odg: Registracija auta na PV registracijskum pločicama
« Odgovori #9 : 07 Rujna, 2017, 11:45:55 »
A netko tko ima skupu cestarinu se isplati.
Nije 3000kn nego 1000kn ako si uclanjen u klub koji je u HROS-u.
Za Fiću se ta priča ne isplati, meni fora za vidit al ništa više od tog!
Tajnik HROS-a mi je rekao 1890kn + troškovi izlaska povjerenika 2kn po kilometri + dnevnica. Kaže u pravilu oko 3000kn!
Za nešto drugo ne znam!
Kad popijem pet gemišta, fićek ide kao ništa, nema brda nema zavoja, policija neka maše.....
 

Offline tomtom

Odg: Registracija auta na PV registracijskum pločicama
« Odgovori #10 : 07 Rujna, 2017, 11:46:50 »
Kad vidim kakva sve vozila dobivaju certifikate i registracije na PV žao mi je što sam uopće svoju Campagnolu tako registrirao.
koliko pratim friško je registrirana, koliko je ta priča došla na kraju?
Kad popijem pet gemišta, fićek ide kao ništa, nema brda nema zavoja, policija neka maše.....
 

Offline Drug Kapetan

  • Senior member
  • ***
  • Postova: 242
  • Thanked: 3 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Pula
  • Vozilo:: Fiat Campagnola 1107 JD
Odg: Registracija auta na PV registracijskum pločicama
« Odgovori #11 : 07 Rujna, 2017, 16:10:43 »
Ne sječam se sad točno jer sam registrirao prije skoro godinu dana,ali mislim da mi je vještak,certifikat i članarina u oldtimer klubu izašlo negdje oko1300kn ili tu negdje. Uglavnom osiguranje plačaš 25% i cestarina ide na pola i nemaš eko test.
 

Offline vedran

Odg: Registracija auta na PV registracijskum pločicama
« Odgovori #12 : 07 Rujna, 2017, 17:40:14 »
Meni osobno se neda zajebavat sa tim tablicama ali najrade bi ali ne zbog toga dal je fora ili ne , nego zbog procjene vrijednosti jer sam osobno u forda ulupal 8.000 € + njegova vrijednost i nedaj boze da me neka budala napenali ovak bum dobil k... za njega jer bu po standardnom katalogu totalka a kak da mu objasnim da primjer blatobran kosta 250€
Tak da moje misljenje je da se isplati onima koji su vise ulozili


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Offline NitroFoskal

  • Senior member
  • ***
  • Postova: 209
  • Thanked: 2 times
  • Lokacija: Ogulin - Zagreb
  • Vozilo:: Chrysler Sunbeam 1300
Odg: Registracija auta na PV registracijskum pločicama
« Odgovori #13 : 07 Rujna, 2017, 20:23:50 »
Meni osobno se neda zajebavat sa tim tablicama ali najrade bi ali ne zbog toga dal je fora ili ne , nego zbog procjene vrijednosti jer sam osobno u forda ulupal 8.000 € + njegova vrijednost i nedaj boze da me neka budala napenali ovak bum dobil k... za njega jer bu po standardnom katalogu totalka a kak da mu objasnim da primjer blatobran kosta 250€
Tak da moje misljenje je da se isplati onima koji su vise ulozili


Sent from my iPhone using Tapatalk

Nitko ti ne garantira da ti i sa PV tablicama neće procijenit totalku na 2000 kn.
Ovo da se auto procjenjuje na  neku stvarnu vrijednost ili da ga moraju popraviti u slučaju saobraćajke nema nigdje crno na bijelo i nitko ti neće potvrditi da je to 100 % tako. Sve je to veliko možda i po meni je puno dat toliku lovu pa opet nisi siguran da je sve to tako.
PV se isplati na autima sa velikom kubikažom zbog povoljnije cestarine.
Fora je tablica i super je imati papir ili certifikat i kužim ljude koji slože auto pa ga regaju na PV al za 3000 kuna si rađe posložim hrpu stvari na autu pa se vozim nego da bacam novce na certifikate od kojeg neman ništa osim 2 slova. 
 

Offline bubuleja

Odg: Registracija auta na PV registracijskum pločicama
« Odgovori #14 : 07 Rujna, 2017, 21:39:20 »
Mudro zbori nitro ..i još je jedna težina oko te PV table..kada se prodaje auto ..dižu se cifre na osnovu toga primjetih..ono tipa povijesno vozio bla bla ..a ono pezejac iz 74..nešto ti povijesnog vozila..i odma 3000 eura bato
Adio mare