Autor Tema: Registracija auta na PV registracijskum pločicama  (Posjeta: 18117 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline vedran

Odg: Registracija auta na PV registracijskum pločicama
« Odgovori #15 : 07 Rujna, 2017, 21:53:38 »
Nitko ti ne garantira da ti i sa PV tablicama neće procijenit totalku na 2000 kn.
Ovo da se auto procjenjuje na  neku stvarnu vrijednost ili da ga moraju popraviti u slučaju saobraćajke nema nigdje crno na bijelo i nitko ti neće potvrditi da je to 100 % tako. Sve je to veliko možda i po meni je puno dat toliku lovu pa opet nisi siguran da je sve to tako.
PV se isplati na autima sa velikom kubikažom zbog povoljnije cestarine.
Fora je tablica i super je imati papir ili certifikat i kužim ljude koji slože auto pa ga regaju na PV al za 3000 kuna si rađe posložim hrpu stvari na autu pa se vozim nego da bacam novce na certifikate od kojeg neman ništa osim 2 slova.
Nemogu ti procijenit totalku na 2000 kn ako je napravljena procjena na primjer 80.000
A sa tim se zajebavat zbog jeftinije rege je glupost jer ga regas ko old timer i imaj jos 50% ( primjer moj je regan tak i cijela rega mi je 1500 kn )
Sve je to prihvatljivo osim ajde neki amer sa 7.0 motorom , a opet ko to ima ima i za malo skuplju regu


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Offline vedran

Odg: Registracija auta na PV registracijskum pločicama
« Odgovori #16 : 07 Rujna, 2017, 21:57:49 »
Mudro zbori nitro ..i još je jedna težina oko te PV table..kada se prodaje auto ..dižu se cifre na osnovu toga primjetih..ono tipa povijesno vozio bla bla ..a ono pezejac iz 74..nešto ti povijesnog vozila..i odma 3000 eura bato
A takvih pacjenata ima kolko hoces sa nebuloznim ciframa


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Offline Bero

  • Veteran member
  • ****
  • Postova: 283
  • Thanked: 9 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
  • Vozilo:: Zvijezdane za svemirska putovanja
Odg: Registracija auta na PV registracijskum pločicama
« Odgovori #17 : 07 Rujna, 2017, 22:18:14 »
Bio sam sada(prije mjesec dana) u dvoumljenju oko registracije na PV. Sve sam provjeril i buduci da imam auto od 3k kubika ispalo bi mi jeftinije na period od 4 godine (i to u prosjeku 1200kn godisnje), ali jedino sto me ubije je limit od 5000km godisnje!?!
Iako mi auto prema njihovom nije u "svakodnevnom" prometu napunim cca 50000km godisnje na dobru godinu i sad me to ubija. Zelim da okrene milju i nije mi u interesu skrivati pravu kilometrazu, pogotovo sad kad je napunil 30, a jos uvijek ide ko prvi dan.

Balkanska posla :sleep:
Nego kad smo kod balkanskih poslova, dal znate da se na njuskalu moze kupiti POLOVNA vinjeta. :russian_roulette:
Nije ni cudo da nam je tak.
 

Offline Renegade

Odg: Registracija auta na PV registracijskum pločicama
« Odgovori #18 : 08 Rujna, 2017, 03:52:31 »
Vozim auto s pv tabelicama i nemam nikakav limit. Prijatelj je jucer udario pecate svojoj kaseti s pv tabelicama, takodjer bez limita.

Otkud ti podatak, Bero?

NitroFoskal, procjena oldtimera ide malo, malkice drugacije. Postoji procedura i postoje cijene, malkice drugacije no za vozilo bez pv certifikata i tablice. Dokazano i provjereno u praksi.
Onome tko je izmislio Facebook treba dat Nobelovu nagradu!
Svi su našli  misto di mogu srat do mile volje, a ja ih ne moram ni slušat ni čitat!
 

Offline dado

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 980
Odg: Registracija auta na PV registracijskum pločicama
« Odgovori #19 : 08 Rujna, 2017, 12:02:15 »
Meni je auto na PV, definitivno se isplati za sva vozila s vecom kubikazom, i prednost je jer nema ni eko testa, također nema ni limita km

Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

 

Offline linoleumboy

Odg: Registracija auta na PV registracijskum pločicama
« Odgovori #20 : 08 Rujna, 2017, 20:36:25 »
pa zar nije za svaki auto preko 30g da ne mora na eko test, bez obzira na islo se na pv tablice ili ne
If I could get all the money back I ever spent on cars, I'd spend it on cars
 

Offline salsoul

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 972
  • Thanked: 5 times
  • Lokacija: Fiume
  • Vozilo:: NB, R107, CS1
Odg: Registracija auta na PV registracijskum pločicama
« Odgovori #21 : 08 Rujna, 2017, 20:41:15 »
Za sada, koliko mi je poznato ne postoji limit, i da ima, poslužiš se opet sa balkanskom metodom odvidavanja sajle kilometar sata, ako se približavaš graničnim vrijednostima...
 

Offline Jerry

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 1760
  • Lokacija: Omiš
  • Vozilo:: BMW E21
Odg: Registracija auta na PV registracijskum pločicama
« Odgovori #22 : 08 Rujna, 2017, 21:49:52 »
Ta glupost sa limitom od 5000km je toliko puta izrecena i napisana da je fascinantno koliko je ljudima tesko otici na stranicu HROS-a i vidjeti da se radi samo o prijedlogu zakona kojim su htjeli postici da se svi troskovi smanje na 10% od sadasnjih ukoliko se moze dokazat 5000km prijedenih godisnje. Sto je najgore tu netocnu informaciju da postoji ogranicenje km jos i dalje uredno bubaju nedovoljno informirani djelatnici na salterima policije i tehnickih pregleda. PV ima svojih prednosti i mana, ali ogranicenja kilometraze nema.
” Low mileage original cars are for collecting. High-mileage restored cars are for driving. Low mileage restored cars are for avoiding, because something or several somethings are not right.”
 

Offline Renegade

Odg: Registracija auta na PV registracijskum pločicama
« Odgovori #23 : 09 Rujna, 2017, 00:57:19 »
pa zar nije za svaki auto preko 30g da ne mora na eko test, bez obzira na islo se na pv tablice ili ne

Ne.
Ekotest se ne provodi za vozila s atestiranim plinskim uredjajem i za vozila s certifikatom i tablicom povijesnog vozila.
I oni na struju neimaju ekotest...
Onome tko je izmislio Facebook treba dat Nobelovu nagradu!
Svi su našli  misto di mogu srat do mile volje, a ja ih ne moram ni slušat ni čitat!
 

Offline bubuleja

Odg: Registracija auta na PV registracijskum pločicama
« Odgovori #24 : 09 Rujna, 2017, 07:47:56 »
Mozda nije točno ali ono što ja mogu reči iz nekog svog iskustva sa teh pregleda je da za aute ispod 1970 nisam radio eko test..bez obzira na status ..mozda više nije tako neznam.....
Adio mare
 

Online marin_k

Odg: Registracija auta na PV registracijskum pločicama
« Odgovori #25 : 09 Rujna, 2017, 20:30:59 »
ja e21 registriram zadnje dvije godine i nijednom nisam radio ekotest.
''Light is right'' - Colin Chapman
 

Offline AlfaZD

Odg: Registracija auta na PV registracijskum pločicama
« Odgovori #26 : 10 Rujna, 2017, 12:20:46 »
pa zar nije za svaki auto preko 30g da ne mora na eko test, bez obzira na islo se na pv tablice ili ne

Automobili s benzinskim motorom stariji od 1970 ne podliježu ekotestu. (proizvedeni 1970 da)
kad se u automobil s benzinskim motorom ugradi plinska instalacija ekotest se radi samo na prvom tehničkom pregledu, idućih godina ne.
Automobili s diesel motorom stariji od 1980 ne podliježu ekotestu. (proizvedeni 1980 da)
Automobili registrirani na PV oslobođeni su ekotesta bez obzira na godište.
Alfe u srcu, Alfe u garazi, u Alfi na cesti
 

Offline AlfaZD

Odg: Registracija auta na PV registracijskum pločicama
« Odgovori #27 : 10 Rujna, 2017, 12:42:15 »
Pozdrav Forumaši, imama pitanjce il dva.
Pred neko vrijeme sam kupio auto registriran na PV registarske pločice, nije mi bila namjera, budući da sam tražio nešto određeno takav je naletio.
Uredno sam ga prenio na svoje ime, platio porez, izvadio novu prometnu, a kako mi kroz par mjeseci predstoji registacija i tehnički zanima me trebam li još koji ''papir'' da bih bez problema pristupio tehničkom i osiguranju.
Uz auto sam dobio samo Dokumentacijsku Ispravu, nikakvo uvjerenje ili nešto tome slično.
Zanima me trebam li se obratiti HROS-u za nešto, pitao sam mailom i njih al slova od njih za sada nikakvog.
Ima li tko kakva iskustva?


Službenik koji ti je izdao prometnu dozvolu na tvoje ime postupio je protivno zakonu.
Novi vlasnik vozila s PV registracijama ako ih želi zadržati treba iznova obaviti vrednovanje vozila, te prilikom izdavanja prometne dozvole pokazati Identifikacijsku Ispravu na svoje ime. (sad i ovdje ne ulazim u to koliko je to opravdano ili ne )
Druga mogućnost je da se vozilo registrira na obične tablice. (samo ako je od ranije HR vozilo, a ako je uvezeno kao starodobno, mora ostati na PV reg.)

Tko želi registrirati vozilo na PV tablice, najjednostavniji i najjeftiniji put je učlaniti se u klub koji je članica HROSa, te kontaktirati najbližeg tehničkog povjerenika HROSa.


Alfe u srcu, Alfe u garazi, u Alfi na cesti
 

Offline rambo

Odg: Registracija auta na PV registracijskum pločicama
« Odgovori #28 : 10 Rujna, 2017, 22:11:37 »
Zanimljiva tema. Nego,jel može netko tko ima Pv tablicu napisati kratko i jasno koji su nedostaci a koje prednosti Pv tablica? Dali sr plaća kakva članarina i koliko. Dali se tih 3000 ili 1000 kuna plaća samo jednom ili svaku godinu kad se produžuje registracija i tako to. Po meni je to čisti harač. Mislim što se tiče visine cifre. Nekog reda mora biti,nemože svaka kanta biti oltimer Al 3000 kuna je puno. Po meni jedini plus je što dobiješ procjenu pa ako imaš neki vrijedan oltimer i uložiš u restauraciju 10-20 000 eura da to imaš napismeno i sa pečatom od hrosa. To valjda ima neku težinu. Pa ako te neka budala udari na cesti sa prnjavim jugićem da imaš neku vrijednost. Jer nekih auta niti nema u katalogu da bi ti procijenili štetu. Ako dođe i do kakvog suda po tom pitanju valjda procjena tog hrosa ima veću težinu od nekog vještaka iz osiguranja. Eto mali doprinos raspravi o od mene. Pozdrav
« Zadnja izmjena: 10 Rujna, 2017, 22:19:42 rambo »
 

Offline bubuleja

Odg: Registracija auta na PV registracijskum pločicama
« Odgovori #29 : 11 Rujna, 2017, 08:52:01 »
Ček a zašto je yugo prnjavi? Nekuzim.
Vjerojatno je više da če te trefit neka nova kanta 50 puta nego yugo..i oni su ušli u 30 plus klub odavno..

Pv ili ne pv ionako svi plaćamo PDV...hihi
Adio mare