Autor Tema: Zastava 101 -'76 godište  (Posjeta: 39710 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Jerry Drake Mr No

Zastava 101 -'76 godište
« : 03 Studenoga, 2012, 18:44:16 »
Lijep pozdrav svim forumašima!

Da ukratko predstavim svoj auto: Zastava 101, 1976. g, prešla 86.100 km, crni skaj unutra, motor je standardni 1.1 sa 55 ks, kupljena preko ovog foruma. Preko ljeta je bila u servisu radi kočnica i nekih sitnica, prošla tehnički, dobila tablice, u vožnji je bila rasplesana pa je dobila sva 4 nova amortizera, 2 nove gume ( jedna od zamijenjenih je original Trajalova!?! koju čuvam u podrumu :D ), nedavno bila na zamjeni blatobrana, ravnanju prednjeg branika, sitnim kozmetičkim korekcijama i farbanju. Očišćen je i poštelovan karburator, sad mirno radi u leru, ma k'o nova je...Svi majstori koji su radili na njoj su se čudili koje je godište i nisu mogli vjerovati da je ta 101-ca tako dobro očuvana...Ratkapu koju sam ljetos izgubio nadomjestio sam s novom iz kompleta kupljenim također preko ovog foruma...uglavnom, to je auto koji sam si želio već par godina, ali nije bilo lako naći ovako očuvan na prostoru Slavonije. E sad, nekima je smiješan, neki se čude zašto sam ga kupio, da šta će mi i sl., ali taj užitak vožnje i mirisa starog auta je meni neprocjenjiv. Bilo je različitih reakcija na nju, od smijeha male djece u naselju koja
 nisu imala prilike vidjeti auto takvog oblika, do smješka i odobravanja
 starijih ljudi, gospode u godinama koji su i sami imali takvog prije
oho-ho godina....S druge strane, htjeli neki to priznati ili ne, taj je auto mnogima bio prvi i motorizirao je bivšu državu. Iako se sklapao u Kragujevcu, bilo je puno dijelova koji su se proizvodili u Hrvatskoj(npr. stakla su mu iz Lipika), pa ga osobno smatram i tehničkom baštinom naše krnje autoindustrije. I to je jedan od razloga zašto sam se odlučio baš za ovaj model. U masi modernih zaobljenih auta izdvaja se po obliku i veličini, nekome se sviđa, nekome ne, ali promet u gradu i dalje prati bez problema. Išao sam sam s njom i na put od nekih 70-ak km i iznenenadila me je udobnost i lakoća vožnje. Nema nikakve drame, predvidio se ponaša, jedino se malo pregrijava...Nastojim je dovesti u tvorničko stanje, vi recite kako Vam se čini...

Ovako je izgledala kad sam je kupio:




Ovako izgleda sada... danas odrađen mali fotosession...




« Zadnja izmjena: 24 Ožujka, 2016, 10:37:04 Jerry Drake Mr No »
 

Offline Looka-zg

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 7322
  • Thanked: 1 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb - Maksimir
  • Vozilo:: Hillman Avenger mk1 1971.
Zastava 101 -'76 godište
« Odgovori #1 : 03 Studenoga, 2012, 18:46:27 »
stari moj nekaj si zaje*** sa linkovima na slike ... daj popravi to :palac:
 

Offline Jerry Drake Mr No

Zastava 101 -'76 godište
« Odgovori #2 : 03 Studenoga, 2012, 18:58:27 »
Popravljeno...bila je neka greška...
 

Offline MateoPahljinaZ128

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 1557
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Otok Rab
  • Vozilo:: Zastava 128 i Zastava 101
Zastava 101 -'76 godište
« Odgovori #3 : 03 Studenoga, 2012, 19:19:03 »
ko novi;):gosp:
ja sam sa svojim presao put bez problema,dosta udoban auto...pogotovo za ona vremena!
ima ih sve manje i manje,npr.na Rabu je jedino moj ovaj od starijih modela...tako da se isto cude i svako razlicito
reagira neko kroz smjeh,pohvalu,poneku upadicu pa cak i sliku ili priču!
 

Offline krntija

Zastava 101 -'76 godište
« Odgovori #4 : 03 Studenoga, 2012, 19:44:09 »
:palac:Bravo! Ljepa Stojka, mozda se i ja jednog dana odlucim za taj model, kad mi zatrebaju 4 vrata! :ghh:
++++ PRODAJEM TVORNICKE PROSPEKTE ZA SVE MARKE AUTOMOBILA kao i KATALOGE GODISNJAKE ; POGLEDATI U Ponuda/Potraznja http://oldschoolhr.com.hr/forum/index.php?topic=15429.825
 

Offline MateoPahljinaZ128

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 1557
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Otok Rab
  • Vozilo:: Zastava 128 i Zastava 101
Zastava 101 -'76 godište
« Odgovori #5 : 03 Studenoga, 2012, 19:56:54 »
svi navijaju za Mediteran a on mi ne predstavlja nista,naprotiv niti ga ne zapažam bas kao stojadina s 5 vrata odnosno limuzinu hehe :)
 

Offline gogo_st

Zastava 101 -'76 godište
« Odgovori #6 : 03 Studenoga, 2012, 20:27:57 »
odlična stojka
nema slika u potpisu
 

Offline crna ovca

Zastava 101 -'76 godište
« Odgovori #7 : 03 Studenoga, 2012, 20:56:22 »
odličan stojadin :palac::njam:

vrhunski očuvan i dobro je što je u pravim rukama :gosp:


p.s. što nisi stavio slike iznutra :D




 

SCARY

  • Gost
Zastava 101 -'76 godište
« Odgovori #8 : 03 Studenoga, 2012, 22:02:21 »
u svakom slučaju je dobar početni materijal:palac:
cilj je što više takvih autekih sačuvati u originalnom stanju uz sitne dopuštene prerade - npr zamijenio bih instrumentku jer ima lampicu za pregrijavanje s onom koja ima instrument... sitan detalj koji ne utječe na autentičnost... i obavezno kromirane metlice...
 

Offline Jerry Drake Mr No

Zastava 101 -'76 godište
« Odgovori #9 : 04 Studenoga, 2012, 09:38:03 »
Gledao sam malo po oglasnicima i kromirane metlice i taj cager s pokazivačem temperature, ali jedino što se nudi ( i to rijetko, a skupo) su verzije s obrtomjerom ili noviji satovi(comfort, mediteran) koji imaju drugačiju grafiku. Metlica nema, a nema ih ni u trgovinama autodijelovima. Kažu mi da ih ima po trgovačkim centrima, ali to su one "seljo tuning krom-plastik Made in China" koje neću stavljati na auto.
...što se tiče slika unutrašnjosti, svoju intimu i neviđeni komfor ljubomorno čuvam za sebe :ghh:   Kolega Crna ovca je stavio slike i to je u biti to, sve je jednostavno i nadohvat ruke, možda kasnije stavim još koju....
Rasprava oko Mediterana i klasične limuzine sa 5 vrata...estetski nema tu neke bitne razlike, ali ja osobno, kad pogledam Mediteran s bočne strane, imam osjećaj da bi nešto trebalo biti drugačije na njemu ili da nešto fali, nemogu i ne znam reći šta...isto mi je i sa GTL 3V.
 

Offline Looka-zg

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 7322
  • Thanked: 1 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb - Maksimir
  • Vozilo:: Hillman Avenger mk1 1971.
Zastava 101 -'76 godište
« Odgovori #10 : 04 Studenoga, 2012, 09:50:27 »
za metlice moras ic po sajmovima u 4 mj. u Zagrebu i u 9 mj. u Varazdinu ti se odrzava oldtimer sajam, na njima bi mogo nac kromane metlice brisaca, a gumice ak su lose lako zamjenis

Sve u svemu jako uredan i pristojan auto, stvarno ga je lijepo za vidjet
 

SCARY

  • Gost
Zastava 101 -'76 godište
« Odgovori #11 : 04 Studenoga, 2012, 14:38:12 »
i metlice i instrumentka se daju naći;)
samo treba znati koga treba pitati:balki:
 

Offline Looka-zg

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 7322
  • Thanked: 1 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb - Maksimir
  • Vozilo:: Hillman Avenger mk1 1971.
Zastava 101 -'76 godište
« Odgovori #12 : 04 Studenoga, 2012, 15:17:49 »
khm da ti procitam medju redovima .. javi se scaryu on ih ima :rofl:
 

Offline Kum

  • Senior member
  • ***
  • Postova: 208
Zastava 101 -'76 godište
« Odgovori #13 : 04 Studenoga, 2012, 21:04:26 »
Kola samo takva!!!:palac::palac::palac:
Kaj veli Scary, zapravo ga je najljepše vidjeti u originalnom stanju jer je takvih najmanje.
Čestitke vlasniku i puno guštanja:njam::njam::njam:!!!!!!!!
 

Offline Jerry Drake Mr No

Zastava 101 -'76 godište
« Odgovori #14 : 04 Studenoga, 2012, 23:46:47 »
Hvala svima na pohvalama i savjetima! Drago mi je da vam se sviđa... :)  
Ako kolega Scary ima krom metlice i instrumentku za prodaju, zainteresiran sam. Jer dogodilo mi se da se rashladna tekućina pregrijala, a lampica TEMP se upalila kad je već sve bilo gotovo, samo šišti :(