Autor Tema: Peglica i branici  (Posjeta: 4308 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline chaos

Peglica i branici
« : 21 Svibnja, 2018, 18:01:20 »
Jel se na Peglicu koja tvornički ima plastične branike mogu impetati (staviti, meknuti, ugraditi) oni metalni sa prve serije, a da pri tom to na nešto liči ?
 :hi:
ko' nemoš popraviti ćekičem ... sigurno je problem sa letrikom!
 

Offline boresky

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 1296
  • Thanked: 25 times
  • Lokacija: Križevci
  • Vozilo:: | SAAB 900 1981 |
Odg: Peglica i branici
« Odgovori #1 : 21 Svibnja, 2018, 22:52:22 »
Ogledavao sam jednom peglu na kojoj je tip.napravio obrnuto al trebalo bi ici.
Neznam dal bi na novijoj ostala neka kopca na limu koja bi se.vidjela ispod metalnog branika....
-Pretpostavka je majka pogreške-
 

Offline abajo

  • Olschool apprentice
  • *
  • Postova: 11
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Rijeka
  • Vozilo:: MB
Odg: Peglica i branici
« Odgovori #2 : 24 Svibnja, 2018, 20:45:12 »
Nema nikakve kopče viška, samo dvije rupe za šarafe.
 

Offline gruđo

Odg: Peglica i branici
« Odgovori #3 : 24 Svibnja, 2018, 21:55:21 »
Nekada sam davno devedesetih godina imao peglicu sa metalnim branicima i ugradjivao tada plasticne. Tocno su pasali.
 

Offline chaos

Odg: Peglica i branici
« Odgovori #4 : 24 Svibnja, 2018, 22:58:13 »
Fala na odgovorima.  :drinks:
Sad san već puno bliže kompezaciji ...fali još samo jednostavnost ili kompliciranost nabave metalnih branika.
ko' nemoš popraviti ćekičem ... sigurno je problem sa letrikom!
 

Offline Megatron

  • Veteran member
  • ****
  • Postova: 440
  • Thanked: 15 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Kvarner
  • Vozilo:: Olupina
Odg: Peglica i branici
« Odgovori #5 : 03 Travnja, 2019, 12:41:08 »
Bolje da ostaviš te plastične jer su puno žilaviji i jači od metalnih. Ovi metalni kao i na Fići su konstrukcijski možda malo jači od rasklopnog stalka za veš kada staneš nogom. Ja sam čak razmišljao da na 500taka stavim plastične od peglice jer ovi metalni više služe za ukras kao kromirana lajsna nego stvarno branik. Ostavio bih kromirane cjevaste prečke i onda stavio preko njih plastične od peglice, pa ako imaš viška plastičnih za prodati...
 

Offline Adam.

Odg: Peglica i branici
« Odgovori #6 : 03 Travnja, 2019, 20:11:25 »
A možda čovjek želi staviti te branike iz vlastitog zadovoljstva i da auto na nešto liči, a ne radi sigurnosti ?
 

Offline Megatron

  • Veteran member
  • ****
  • Postova: 440
  • Thanked: 15 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Kvarner
  • Vozilo:: Olupina
Odg: Peglica i branici
« Odgovori #7 : 03 Travnja, 2019, 21:05:42 »
Znam ja zašto on hoće staviti metalne, da mu vozilo izgleda starije nego što je, a netko će mu se malo nasloniti na parkingu i odmah se branik izvine i prosijava svjetlo na kromu gdje je branik oštećen.
 

Online jeep frik

Odg: Peglica i branici
« Odgovori #8 : 03 Travnja, 2019, 21:35:39 »
Ti stavi  branike za američko tržište! ;D

Offline Megatron

  • Veteran member
  • ****
  • Postova: 440
  • Thanked: 15 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Kvarner
  • Vozilo:: Olupina
Odg: Peglica i branici
« Odgovori #9 : 03 Travnja, 2019, 23:14:34 »
Pa to mi i je ideja da branik strši barem 15cm i da je na amortizerima absorberima branik, pa neka mi se naslanjaju na parkingu koliko hoće, a ne ovi europski branici koji strše svega 3cm od lampi ili ruba haube...Europske stare BMW ajkule sve imaju natučenu špicu na haubi, dok američke nemaju, što misliš zašto!? Ista stvar kod starih Mečki W123 stražnji branik je praktički u ravnini sa lajsnom na rubu gepeka otraga.
Danas su se i u Europi malo podigli što se tiče tih standarda u svezi branika, ali prije 20 i više godina je bila katastrofa po tom pitanju, zato su ih morali raditi drugačije ako su mislili prodavati na sjevernoameričkom tržištu.
« Zadnja izmjena: 03 Travnja, 2019, 23:17:56 Megatron »
 

Offline Megatron

  • Veteran member
  • ****
  • Postova: 440
  • Thanked: 15 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Kvarner
  • Vozilo:: Olupina
 

Offline tomtom

Kad popijem pet gemišta, fićek ide kao ništa, nema brda nema zavoja, policija neka maše.....
 

Offline OVERDOSEDSPEEDJUNKIE

Odg: Peglica i branici
« Odgovori #12 : 05 Travnja, 2019, 08:09:28 »
Europske stare BMW ajkule sve imaju natučenu špicu na haubi, dok američke nemaju, što misliš zašto!?

Zato što je prednji branik niži od stražnjeg i zato što su u USA parkinzi veći i nema naguravanja jedan iza drugog ko u EU...osim u centrima nekih megagradova kao NY i sl. Branik po USA standardu ti neće pomoći kad te netko opali stražnjim krajem.
NO GANDINI - NO LAMBORGHINI
Ima vozača....ima pilota....ali nema Senne
Nakon Senne? Samo sjene.
 

Online jeep frik

Odg: Peglica i branici
« Odgovori #13 : 05 Travnja, 2019, 08:37:32 »
Užas!  :stop:
Ista stvar, zaluta i ovdje poneki USA mod.
https://classics.autotrader.com/classic-cars/1985/bmw/635csi/101116593
 :focus:
Ako se čovjeku svidja il misli na funkcionalnost neknih stavi, kod veceg sudara nema pomoći. Mislim do oko 15km/h ublazavaju udar.
« Zadnja izmjena: 05 Travnja, 2019, 09:50:27 jeep frik »
 

Offline Megatron

  • Veteran member
  • ****
  • Postova: 440
  • Thanked: 15 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Kvarner
  • Vozilo:: Olupina
Odg: Peglica i branici
« Odgovori #14 : 05 Travnja, 2019, 13:44:50 »
Ma jok, Ameri imaju standard branika 5mph da pri toj brzini ne dođe do deformacije branika i bilo kakvog oštećenja karoserije i zato imaju takve branike svi proizvođači koji se misle pojaviti na njihovom tržištu (USA, Kanada).
I još k tome duplo je deblji lim na krakovima šasije ili ima dodatne slojeve lima na krakovima šasije koji nose pufere branika.
Znam iz iskustva jer sam išao kupovati te pufere za Peugeota 505 i Meksikanac mi je na autootpadu u Americi odrezao sva 4 završetka kraka šasije sa jedne zdumpane 505-ice koje imaju taj prihvat za pufer i kada sam šublerom usporedio debljinu limova sa ovom svojom europskom 505-icom sve je bilo duplo deblje.