Autor Tema: Bmx.....  (Posjeta: 11304 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline plantak_vž1

  • Veteran member
  • ****
  • Postova: 448
Bmx.....
« Odgovori #30 : 01 Lipnja, 2013, 16:05:51 »
nikad nebum zaboravil rogov bmx... imal sam negde 10-11 godina kad sam ga nabavil od frenda, bil je u raspadnom stanju, nabavil sam druge dijelove i složil sam ga ali to nije bilo to jer nije imal custom boju pa sam se dogovoril s burazom da ga odnese na posel da mi ga tam polakiraju a kad sam ga dobil natrag imal sam kaj za videti... pofarbali su mi bajk i po njemu su nabacali one glupe "šljokice" koje idu u zidnu boju, sa sica su skinuli kožu i ono malo spužvice kaj je bilo nutra i prefarbali su u žutu boju a na vrhu sica su s kistom i crvenom bojom nacrtali GLAVIĆ ko kod ovog "pajceka" na slici profila od kolege Sepra :-D gamad razbojnička i od toga dana nikome nisam više dal da mi ikaj farba... tjedan dana sam nakon škole šmirglal tu boju dole sa suzama u očima, nekak sam uspel staru nažicat da mi da pare da kupim plavi sprej u obližnjoj trgovini bojama i lakovima i konačno sam ga pofarbal onak kak je trebal izgledati u prvom redu!! poslije njega sam dobil onaj bmx iz peveca sa pegovima i nikad nebum zaboravil ROG bmx i ako mi netko ponudi isti po nekoj prihvatljivoj cijeni odmah ga kupujem...

(sad obajšnjenje zakaj me buraz zajebo sa šljokicama i s glavićem... zapravo nije zajebo mene nego je zajebo bicikl jer ga mrzi iz dna duše kad je sa nekih svojih deset godina pokušaval izvoditi neke stuntove, pal je i pregrizel si jezik)

eto to je moja priča s rogovim bemićem... javite mi ako znate nekoga da ga prodaje ili ga samo prodajete... hvala vam!
 

Offline Renegade

Bmx.....
« Odgovori #31 : 02 Lipnja, 2013, 14:53:08 »
Citat: Sepra;387078
Odlične stare pile! :palac:

Renegade ljubomoran sam pomalo, krasan je ovaj crveni

Evo i prica kako dodjoh do te dvije bicikle. Zapravo tri.

 Daklem, bijase to prije nekih cetiri godine u kasnu ljetnu vecer. Vracah se iz Grada prema kuci lagano setajuci s mojom postovanom gospojom pod rukom, lijepo i ljetno obucen, kako i prilici za setnjicu Gradom. Iza crkve Sv. Frane mi u gomili smeca upadne u oko - nesto. Stanem, pogledam - bicikla. Rog pony, citav okvir, nikad varen i kompletna ponica! Ma odmah ju podignem iz smeca a ispod - jos dvije bicikle! Jedna upravo ova crvena bmx-ica a druga rogova bmx-ica, moje tihe patnje iz djetinjstva! Pa ponicu sam dobio tek s 14-15 godina, ej!:D

Utrapio sam jednu biciklu gospoji, jednu sebi na rame i drugu sam nekako uspio pregurati tih stotinjak metara do moje supe. Naravno, lagana polo majica je istog trenutka presla u radnu odjecu, hlace je gospoja uspjela oprati a ocekivana jezikova juha je - izostala. Vidjela je, kaze, kako sam bio sretan s pronalaskom..... Nasljednik jos i vise, prije koji dan je odlucio kako mu ide na zivce ova nova ultramotodelux bicikla s tridsetcetri brzine naprid i jednom nazad te uzima crveni bmx skupa sa san lorenzo sicom na njoj. Moram ponovno potraziti na netu tocne podatke o crvenoj bmx-ici, zaboravio sam....:hop:

I ne, nisu na prodaju!!!!!!!!!:aa:

Sepra, ljubomora je sasvim razumljiva! Znas li koji je osjecaj naci nesto za cim si patio kao dijete (nije se imalo, roditelji su uistinu tesko radili pa je bicikla uistinu bila luksuz) a onda, trideset i koju godinu kasnije, izvjezbano oko vidi u hrpi smeca sitan detalj....... ma hebes majice i cijenu krpe, hvataj svoje sitno pronadjeno zadovoljstvo i nosiiiiiiiiii:balki::balki::balki::balki:
Onome tko je izmislio Facebook treba dat Nobelovu nagradu!
Svi su našli  misto di mogu srat do mile volje, a ja ih ne moram ni slušat ni čitat!
 

Offline taxi80

Bmx.....
« Odgovori #32 : 02 Lipnja, 2013, 18:27:52 »
ove bolje verzije rog bmx-a su sa ojačanjem rame u vidu ona dva kruga na spoju kod šipke volana ,a sam volan nema na sebi zavarene nosače ručica kočnica nego se one na šelnu štelaju u položaj po želji,a i punijeg oblika su...
opel kadett d
 

Offline Sepra

Bmx.....
« Odgovori #33 : 03 Lipnja, 2013, 10:13:27 »
Citat: Renegade;387358
san lorenzo sicom na njoj

hehe, sve znaš :D
Nerast
 

Offline Tookie

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 2699
Bmx.....
« Odgovori #34 : 04 Lipnja, 2013, 19:33:17 »
heh, BMX, imao ih par komada, sada su na Tavanu, jedan donekle cijeli, drugi sa puknutom ramom, treci raskopan,

a 4. i dan danas vozim, samo sta ovaj danasnji nema tog duha, makar, u vrijeme dok sam vozio Dirt, bio je Odlican... =)

i nazalost, nikada ove plasticne felge nisam imao, da ih nabavim, isao bi i ja restaurirat jedan... :o
..."I noga u guzicu je isto korak naprijed"...
 

Offline zloka

  • Olschool apprentice
  • *
  • Postova: 24
Bmx.....
« Odgovori #35 : 18 Lipnja, 2013, 18:03:18 »
Ja nikad nisam imao BMX , ali je zato Rog-ov Pony imao ulogu isto kao i BMX naravno sa zavarenom poprečnom cijevi kaj sam jedva strica namolil da mi povari. Neko je spomenuo i stazu na Bundeku , bio tamo ko klinac kad su stazu radili sa kombinirkom i to koliko se sjećam bivša JNA. Poslije kad su je napravili visil sam tam skoro svaki dan sa frendom kaj je imal BMX-a i naravno da smo onda naizmjence na BMX i udri . Inače više sam bio za skate nego za bajk pa sam kasnije na Mimari upoznao i neke dečke kaj su vozili neke profi BMX dofurane iz Austrije ili od kud već i znam da su mi bili totalno onak svemirski kromirani skroz sa prednjom kočnicom kaj si mogo vrtit guvernal do imendana a da se sajla ne spetlja i fuzićima na zadnjem i prednjem kotaču. Inače na stazi na Bundeku se vozio i motocross a jedanput sam naletil i na neko testiranje nekih motora i zapamtil sam da se frajer tak spičkal da mu je slabo došlo al bez nekih velikih posljedica , meni ko klincu to bilo tak zanimljivo. Eh , to su bili dani , ni brige ni pameti. :ghh:
 

Offline Rain

  • Oldschool rookie
  • Postova: 29
Bmx.....
« Odgovori #36 : 18 Lipnja, 2013, 20:26:34 »
imao Rogov plavi BMX, kasnije tuniran sa drugim felgama, skinute kocnice itd :)
prije par godina me copila nostalgija pa sam kupio novi freestyle BMX, stoji u garazi, razmisljam ga staviti na zid u radnu sobu :)

ovakav


 

Offline jady

  • Veteran member
  • ****
  • Postova: 337
    • http://www.autobusnja.hrl
Bmx.....
« Odgovori #37 : 18 Lipnja, 2013, 20:49:52 »
ev par slikica od "restauracije" mojeg starog BMXa....trenutno stanje...










strasno kak je tesko u ZGu nac dijelove za njega kao lezajeve kotaca ili vilice a da pase...

skoro pa gotov.fali mi casice i lezajevi od kurble....


 

Offline Bluesberry

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 856
    • http://www.ctroenklub.hr ; www.snail.2cv.com
Odg: Bmx.....
« Odgovori #38 : 16 Veljače, 2014, 21:30:07 »
moja prva pila je bio žuti rog bemić s plavim gumama sjedalom ručkama, spižvama...bilo mi ful krivo da nije imao plastične felge, al sam to nekak preživio...kasnije sam ga đorao za gitarsko pojačalo melodija mengeš i 50 DEM-a ak se ne varam, a nedavno mi se mooožda otvorila prilika da ga otkupim natrag! e to bi bio vrh! još i više zato što sam se skrumpirao na hreljani i našao 3 fiiine crne šesterokrake felgice..."orginal taljanske" kak je rekla tamnoputa lejdi koja mi ih je prodala...doduše sve tri prednje al nije greda
 

Offline kiza_fratelli

  • Oldschool member
  • Postova: 2
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Astoria
  • Vozilo:: Bmx GT vertigo i tori cross
Odg: Bmx.....
« Odgovori #39 : 05 Srpnja, 2016, 04:46:50 »
pozdrav bmx bando!

evo ja sam se rego sam zato što sam tražeći Peregrine Q bar za svoj bmx project sasvim slučajno naletio na ovu temu i baš mi je drago da postoje ljudi u HR koji još briju na old school bmxice!

Nakon što sam početkom 90-ih skokom u pješanik presudio svom crvenom rogu sa naknadno ubačenim talijanskim X-star felnama, nisam uspio slomit starce da mi kupe novi bmx  :confused: ali zato jesam djeda i nakon višemjesečnog nagovaranja susjed mi je prodao svog kromiranog Skyway Streetbeata iz 90-ete za ondašnjih 200 DEM-a (on ga je dobio od tetke iz Australije) i do srednje škole nisam silazio s njega i kad sam 98 kupovao tomos BT-a morao je otić na bubanj!Prodao ga klincu iz susjednog kvarta za 100 DEM-a, ovaj ga je u 6-7 godina vlasništva kvalitetno olešio npr. krom je bio obojan temeljnom bojom i prešprican smeđim i zelenim sprejem u "maskirno", rotor/gyro je bio skinut,sic od nekog kineskog bmxa i otkupio ga za 35kn, bratić i ja ga preko zime restaurirali i njemu ga za par mjeseci ukrali iz dvorišta i tu mu se izgubio svaki trag!
u ljeto 2011 sam s frendom skejterom išao u BG na "winner of Belgrade" koji se održava na Ušću i tamo sam upoznao teenagera sa skoro 4 banke kako vrti BMX ko dijete sladoled, upustio se s njim u razgovor i saznao da je momak cijeli život u svijetu bmx-a i freestylea, i da je poput mene teški 80s freak  :biggrin: on mi je ujedno i glavni savjetnik kad nešto uzimam za svoju kolekciju BMX-a
iste te godine u jesen, sam na bosanskom Pik.ba oglasniku naletio na GT Vertigo iz 92 i za par dana sam bio u Sarajevu, bajk je ovako izgledao kad sam došao po njega;




Momak ga je dobio na poklon od bratića iz Njemačke i imao je hrpu zanimljivih dijelova poput araya felni,haro kneesaver volana,zadnje odyssey pitbull čeljusti,haro fusion lančanika i dia compe ručica!slomio ga sa 100e na 70,rastavio do zadnjeg šarafa i tu počinje project  :moto:

cijev sjedala,lula volana i volan ispjeskareni i plastificirani u crno






prvo sam s ebaya piknuo skyway tuff II  felne sa lagerima (stara verzija je imala vjenčiće), te sam nastojao da što više "nabudzenih" dijelova bude s kraja 80-ih do sredine 90-ih pa sam uzeo haro fusion; pegove,osovinu one piece cranka i duplu školjku sica, kashimax handler sic,od odysseya sam uzeo black widow disk,dynatron BB+headset i twisted pedale,dia compe tech 77 ručice i bull dog čeljusti,originalni gyro 1 rotor sa sjlama,kmc 510 lanac,shimano MX freewheel 16T,premium gume,revenge industry rasta gripove i vans kool stop pakne


















nakon što sam završio bajk i postao lakši za 700e, uzeo sam još i zidni nosač i okačio bajk o isti




u međuvremenu sam nabavio GT PERFORMERA iz 95-ete (također kupljen u Bosni, selo kod Živinica) i ROG BMX iz 90-ete u mint stanju od prve vlasnice iz ZG (ima i spužve), te se trenutno zabavljam s njima






 

Offline jady

  • Veteran member
  • ****
  • Postova: 337
    • http://www.autobusnja.hrl
Odg: Bmx.....
« Odgovori #40 : 08 Srpnja, 2016, 13:40:12 »
svaka cast na gt performeru..cak mu kombo zuto/crno dobro stoji...
sad sam cak i ljubomoran jer imam 1 skyway tuff 2 i jednu peregrine felgu