OldschoolHr forum
Oldtimeri => Karoserija => Autor teme: Lowrider - 04 Studenoga, 2006, 15:44:19
-
Dakle ako su punktirani gdje su punktirani, ako su vareni kako da ih skinem, gdje da režem??? :D :dance: :jak:
Pomoć hitno....jer nisu mi isti spojevi na lijevom i desno blatobranu, očito je već krpano bilo... :agressive:
(http://img236.imageshack.us/img236/7505/img3988smalldz1.jpg) (http://imageshack.us)
(http://img295.imageshack.us/img295/5502/trulezsmallxb3.jpg) (http://imageshack.us)
-
Trebali bi biti punktirani po ovoj crvenoj liniji.
Ako jesu, onda bi se trebale vidjeti kao udubljene točkice.
Skineš tako da uzmeš bušilicu i neko veće svrdlo, npr. fi 8 i zabušiš te djelove.
Samo pazi da ne odeš pre duboko, tek toliko da var odvoji od blatobrana.
A može i sa fleksom tako da se pobruse ti punktovi.
(http://img123.imageshack.us/img123/3677/blhy6.jpg) (http://imageshack.us)
-
ma znam kak se inače radi, ali velim, htio sam provjerit.... :D već sam skidao na sierri blatobran... :)
Hvala Kile, ali čudam mi je spoj na drugom blatobranu.... pogledaj sliku... :(
-
Vidim ovu drugu sliku i meni je isto čudno.
To je nešto sigurno krpano.
Uzmi fleksu i reži uz ovaj kut (zelena crta).
(http://img295.imageshack.us/img295/126/crsy9.jpg) (http://imageshack.us)
-
hvala Kile, a daj mi reci gdje se blatobran odvaja od praga??? :shock: :shock: vidiš na slici da je skupa spojen, a ne vidim spoj, crtu, udubljenje,....ništa što bi govorilo gdje je spojen... :shock:
(http://img504.imageshack.us/img504/1034/malohrdetl9.jpg) (http://imageshack.us)
-
Livi blatobran je krpljen 100%. Meni na capriju je zavaren i po crtama se odvaja od praga i veznog lima. Vidi unutar blatobrana do kuda ide, triba bi bit jasno razdvojen iznztra. Ako ga oćeš skinit di su ti rupice tu ga izbuši pa uzmi čekić i dlijeto da ga odvojiš od šasije, pa to kasnije poravnaj.
-
Spoj blatobrana i praga bi trebao biti (vjerojatno je pokitan), u produžetku ove linije između blatobrana i vrata.
Ako je pokitan, lako moguće da je tu i vareno. Inaće ne ide tu var, nego od ispod, tamo na onom djelu gdje je prag na kraju svinut.
Ti ćeš pretpostavljam stavljat nove blatobrane.
Uzmi fleksu i počni rezat tamo gdje si siguran da nije spoj, vidi kakva je situacija, pa onda reži sve više prema spoju.
Ak i odrežeš kaj krivo, sve je to lim i da se pokrpat. :haha:
-
ja bi prvo poskidao boju i kit tamo di bi trebali bit spojevi, pa ih probao naci... a pogledaj negdje sliku mk1, sigurno se i vide ti spojevi koji su tu ocito kitani.
to je inace najgore slagat auto kojeg je netko vec prije lose slagao, moze bit trulezi neznam kolko samo da nitko nije nista prije dirao.
-
E upravo zato sam ja kupio auto sa prvom bojom i nije bilo nikakvih iznenađenja. :P
Ustvari je, ali samo pozitivnih. :)
-
Joj, pa sta ne pitas :P
Ja sam ih mjenjao i reze se u produzetku linije izledju blatobrana i vrata dolje, moras skinuti vrata jer se po cijeloj duzini veze na stok, gore prema sajbi (onaj 12 cm komadic) se lijepi diht-masom, prema haubi se reze po rubu one lajsne (trebala bi bit sastavljena od dva dijela, jedan na blatobranu, a drugi na muldi). I naprijed na spoju veznog lima (oko lampe i pored zmigavca)
Evo i jedan zanimljivi link :D
http://www.oldfordautos.co.uk/phdi/p1.nsf/supppages/oldford?opendocument&part=7