OldschoolHr forum
Oldtimeri => Motor => Autor teme: zlatac - 11 Rujna, 2007, 18:41:27
-
:bla: Ljudi, trebam pomoc oko Ford Taunus-a MKIII koji je po defultu u sebi imao ugraden Cologne V6 2.0 motor.
Naime, tražim brtve motora - gornji i donji set!
Uglavnom poglejte na sliki motor kak izgleda prije restauracije pa ak netko zna di bi se mogel nabaviti komplet brtvi za cijeli motor bil bih zahvalan!
Evo, motor je ovak izgledao prije par dana dok nije raskopan do posljednjeg dijelica:
(http://img206.imageshack.us/img206/9016/colv620ae5.th.jpg) (http://img206.imageshack.us/my.php?image=colv620ae5.jpg)
-
Možda je tookie mjenjao ovo???
Uglavnom imaš na http://www.oldcars.de ako nigdi drugo, ali mislim da se daju nabavit u nekog ford dealera ili u ducanu specijaliziranom za brtve ka npr Petroni pa vidi...Inace i ja svoga brzo pocinjem radit pa me isto zanima.
-
u automotivu bi mogli imat ako oni nemaju, mozes narucit iz njemacke
ako te zanima 2.3 ili 2.8 javi na pm
-
pogledaj u ducane Petroni d.o.o. Zagreb, najvjerojatnije ima te brtve.
-
vecinu brtvi mozes naci po trgovinama u zagrebu ovlastene za ford osim brtve 4, 5, 6, to nema nigdje...
(http://img407.imageshack.us/img407/5431/brtvefs9.jpg) (http://imageshack.us)
-
pa sto ces kupovati na komade ? uzmi garnituru motora, u njoj ima sve.
-
nema...(ne da nema sve nego je nema za kupit)
-
tamo negdje u Rijeci covjek izraduje brtve,kako,gdje,zasto ...nemam pojma.Ako nenades,nista drugo,po plinu i za RI.
-
Tookie, vidim i ti barataš sa MotoMobil-ovim katalogom!
Mislim da još jedino oni i imaju skoro sve dijelove za njih!
Ja bi kupio cijelu gornju i donju garnituru brtvi za ovaj motor (oni ju sigurno imaju).
Mene samo zanima da li su 2.0 V6 i 2.3 V6 isti, a da je ovom drugom kubikaža povecana sa dužim hodom klipa ili nisu isti, tj. da ovaj drugi ima veci borung!
Kaj vi mislite o tom ljudi, da li bi tu bilo prvo ili drugo!?
-
pa po njihovom katalogu su isti a sada... :o
-
Stavi slike taunusa u garažu i daj malo infoa o njemu!
-
Nažalost, Taunus je u trulom stanju jer je više od deset godina stajal na otvorenom, tak da sam iz njega išcupal samo motor, getribu, diferencijal, kardan, etc.
Od limarije ništa osim haube (prva i zadnja) i vrata.
Još uvijek tražim školjku koja je donekle u top stanju, tak da na nju namontiram ovaj stroj.
I nebi vjerovao, njegov originalan ispuh je još uvijek u top stanju; mislim na to da nije ni trunke prohrdal i nije nigdje ispucan, zajedno sa nosacima i gumicama za nosace!
E sad ukoliko ti imaš koga, a da ima ili prodaje Taunus II (82 god./83 god.) ili Taunus II Coupe (82 god. / 83 god.), a da je školjka u top stanju javi, jer ja bi je kupio!
Normalno, podrazumijeva se da bude Coupe verzija (ta je zakon --> ima dvoja vrata samo), ali u obzir dolazi i limuzina, makar ima cetvora vrata.
Bio bih zahvalan ukoliko nadeš nešto!
-
Uglavnom u konacnici bi želio da auto izgleda nešto slicno kao ovaj Taunus GT '84. sa slike ispod:
(http://img153.imageshack.us/img153/922/dcp8175kf0.jpg) (http://img153.imageshack.us/my.php?image=dcp8175kf0.jpg)
-
Znaci 2.0 V6 ti ima provrt klipa 84.02 mm,hod:60,10mm
dok 2.3 V6 ima provrt 90.02mm ,hod 60,14mm.
Dakle nepašu ti dihtunzi medusobno :piva:
P.S. koja boje unutrašnjosti je na tom tvojem taunusu i koja oprema?
-
ovog sam primjetio nedavno,ako se zanimas da odem pitati...
(http://img520.imageshack.us/img520/8/abcd0010ya2.th.jpg) (http://img520.imageshack.us/my.php?image=abcd0010ya2.jpg)
(http://img485.imageshack.us/img485/5964/abcd0009mb8.th.jpg) (http://img485.imageshack.us/my.php?image=abcd0009mb8.jpg)
-
Jer možda radiš ovako nešto?
(http://img125.imageshack.us/img125/7928/xr6article1jv3.jpg) (http://imageshack.us)
(http://img125.imageshack.us/img125/3447/xr6article2wp7.jpg) (http://imageshack.us)
(http://img125.imageshack.us/img125/4840/xr6article3jn5.jpg) (http://imageshack.us)
(http://img125.imageshack.us/img125/2336/xr6article4hy6.jpg) (http://imageshack.us)
-
E ovako Tiebone, unutrašnjost mog Taunusa je grahorasto-zelena, a i vanjština, baš je potpuno isti kao i ovaj sa slike koju je postao Pepo!
Nebi vjerovao, ali je potpuno isti, osim što moj ima crne branike, a ne kromirane!
A što se tice one XR6 replike koju si ti postao Tiebone, mogu ti reci da cim ga pogledam naježim se i poželim si napraviti nešto takvo!
Stvarno, jako mi je lijep taj bijeli, ali moj bude najvjerojatnije crveni i to "Mustang-crveni"!
Pepo, zanima me onaj zeleni, aj pitaj za cijenu i vidi je li trula školjka ili je u dobrom stanju!
Ali ipak ako netko od vas decki vidi kakav Taunus GT iz 83./84. slobodno nek mi javi gdje ga je vidio, jer to mi se hoce i to jako!
Decki, unaprijed vam se zahvaljujem!
-
Još sam nešto zaboravio,kad se budeš riješavao stare školjke,obavezno skini prednje federe od tog v6 i preseli sa motorom,jer inace ti bude taj sljedeci rovao po zemlji pri kocenju. :cry: