Autor Tema: Fiat Ritmo  (Posjeta: 4512 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline frik-ri

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 4766
  • Thanked: 10 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Liburnija - Stato di Fiume (Rijeka) Killarney pri Majci Eire
  • Vozilo:: Renjol Kvatrisimus Maksimus Fortius (u srcu i izradi) & Renjol Petardix 1,4 Five
Odg: Fiat Ritmo
« Odgovori #15 : 19 Siječnja, 2019, 06:11:52 »
Mislim da nije Ritmo. :)
FIRE motori su zamijenili stare OHV motore sredinom 80-ih. FIRE ne znači "vatra"  :focus:  niti je to asocijacijski naziv za "vrlo startne motore koji idu kao pakleni oganj"  :moto: kako neki misle  ;D , već je to skraćenica za "Fully Integrated Robotised Engine" odnosno naziv tada revolucionarne proizvodne linije "Robogate" na kojoj su robotiziranim strojevima sklapali motore.
FIRE Motori su se prvo ugrađivali u Lancie Y10 i FIAT Uniće.
Koliko je to bila kvalitetna robot-linija govori podatak da se FIRE motori ugrađuju u moderne aute današnjice kao što su Punto/Grande Punto, Alfa MiTo, Alfa Giuletta, novi FIAT 500 te neke verzije, mislim da nisu sve, Ford Ka.
Od Ritmača - prva serija mi ima strašan šarm, a druga serija samo stariji modeli sa "krupno rebrastom" maskom.
Za kraj... Ritmo u verziji 130 TC je bio opak trkaći stroj kojem izfavorizirani Golf II GTI nije mogao ni prismrditi. Jedini auto koji ga je "skidao" je bio Kadett GSI sa svojim moćnim motorom.
Nažalost - Ritmače je pojelo vrijeme i nisu, nažalost, postali miljenici i poželjnici u oldtimerskom svijetu. Čisti primjer je Ritmo kolege Boreskog koji se prodavao dugo dugo tu na forumu iako je bio vrlo uredan i vozan auto pristojne i realne cijene.
Ćeš da mi dovezeš neki delovi burki? Ajde živ ti maaajka, nemo da si takav, vidi bog. Sad kad vozaš drugi kolica je moraš vozit pijan da kompenzuješ nedostatak ljuljanje?
 

Offline OVERDOSEDSPEEDJUNKIE

Odg: Fiat Ritmo
« Odgovori #16 : 21 Siječnja, 2019, 09:32:55 »
Misliš Kadett GSi 16V? Ostali GSi-i nisu bili ništa moćniji od TC-a.
NO GANDINI - NO LAMBORGHINI
Ima vozača....ima pilota....ali nema Senne
Nakon Senne? Samo sjene.
 

Offline frik-ri

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 4766
  • Thanked: 10 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Liburnija - Stato di Fiume (Rijeka) Killarney pri Majci Eire
  • Vozilo:: Renjol Kvatrisimus Maksimus Fortius (u srcu i izradi) & Renjol Petardix 1,4 Five
Odg: Fiat Ritmo
« Odgovori #17 : 25 Siječnja, 2019, 15:59:53 »
Jest, baš taj. Nze znam oznaku motora XE-nešto-LET-nesto-kao-BMW-M-nešto-broj-pa-slovo-pa-svi-znaju-koliko-kubika-ima napamet pa da ne bubam, a šalabahter google mi nije napet.
Taj motor je zaista moćan. Ludilo od snage, momenta i svega. S tim motorom je i ona stara Vectra A "prije gomile struje" bila raketa na kotačima.
« Zadnja izmjena: 25 Siječnja, 2019, 16:01:33 frik-ri »
Ćeš da mi dovezeš neki delovi burki? Ajde živ ti maaajka, nemo da si takav, vidi bog. Sad kad vozaš drugi kolica je moraš vozit pijan da kompenzuješ nedostatak ljuljanje?
 

Offline AnteLo

  • Oldschool rookie
  • Postova: 40
  • Thanked: 4 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Šibenik
  • Vozilo:: nema za sada :)
Odg: Fiat Ritmo
« Odgovori #18 : 17 Travnja, 2020, 19:02:23 »
Kod Ritma mi je jako zanimljivo šta svako tko je vozia (ili su ga vozili u) 125/130tc govori da je to nešto najbolje šta su doživili.
S jednim mehaničarom sam priča koji je vozia razne aute i kaže da mu je 125tc jedno od najdražih auta.
Starog je u 90ima frend vozao u jednom i kaže da mu je to jedno od najluđih auta u kojima se voza.

Znam još takvih priča ali me čudi šta je bilo toliko posebno u njemu, prepostavljam da je ima dosta okrentog momenta i kratke brzine ali nije sve u tome. Navodno da jako dobro leži na cesti al stvarno ne znam
 

Offline Bellof

Odg: Fiat Ritmo
« Odgovori #19 : 17 Travnja, 2020, 19:16:52 »
Lagano i gabaritno malo auto sa ozbiljnim konjima za to vrime, eto to ti je razlog zašto je ljudima uša pod kožu.