Oldtimeri > Općenito

Kako uvesti OLDTIMER iz EU u Hrvatsku (EU clanicu)

(1/55) > >>

MarxRi:
Otvaram specificnu temu (post ulazak u EU) jer ove ranije teme postaju nerelevantne.

Molim ljude koji su stekli vec nekog iskustva da podijele sa nama ostalima.

Trosarine:  Hoce li se ukidati na oldtimere ? STa kaze Hros ?
Unos auta: Unos auta u kolekcionarske svrhe (bez namjere da se registria)- placaju li se trosarine
Procjena: Tko procjenjuje vrijednost auta na koju trenutno ide trosarina (pri registraciji?)
Dokumentacija: Koje dokumente trazi HR administracija za uspjesnu registraciju stranog vozila kod nas

Molim da pisu iskljucino ljudi koji imaju sta relevantno za reci kako se nebi nepotrebno trovala tema.
Tema je namijenjena iskljucivo unosu vozila sa oldtimer statusom 30godina+

Boxer:
Zaljepio sam temu na vrh jer imamo malo informacija o tome nakon ulaska u EU a i mene zanima kako sad stoje stvari...

Zvonimir1985:
Može odgovor i iz ne-EU članica pa da se odvoji?

deri valdez:
evo ja cu ti odgovorit iz prve ruke za kako ti velis unos auta.jedna od ritko dobrih stvari u toj eu je kak se to strucno veli sloboda kretanja roba i usluga.znaci kupis auto u nekoj od zemalja eu i dopeljas ga doma bez ikakve papirologije.ako ga mislis registrirat i ako se moze onda ides slavku placat trosarine.ako ces ga komadat u djelove ili imat kao ukras dopeljas ga iz vana ko carape.prije tri tjedna sam isao po auto vrijednosti cca 50 000 e u bukurest.kupljen na dradzbi od leasing kuce.od papira sam imao kopiju racuna i potvrdu od te kuce da vucna sluzba ta i ta vozi taj auto kupcu u zagreb.jedini zastoj sam imao na nasoj granici jer su nasi plavci imali viska vremena pa su se igrali gumbicima jedno dvadeset minuta.carina kao takva na granicnim prelazima unutar eu NE POSTOJI vise.znaci u grubo isto ti je dopeljat auto za djelove ili ukras iz splita ili beca u zagreb

MarxRi:

--- Citat: Zvonimir1985 -  03 Rujna, 2013, 11:59:15 ---Može odgovor i iz ne-EU članica pa da se odvoji?

--- Kraj citata ---

Ajde molim te da ova tema bude za unos i registraciju iz EU. Za uvoz iz trecih zemalja molim otvorite zasebnu temu

--- Citat: deri valdez -  03 Rujna, 2013, 14:52:52 ---.od papira sam imao kopiju racuna i potvrdu od te kuce da vucna sluzba ta i ta vozi taj auto kupcu u zagreb

--- Kraj citata ---

Ok, jasno mi je da dopeljat mozes bilo sta. Vise me zanima ovo oko tih trosarina koje je potrebno platit da bi se OLDTIMER registrirao.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

There was an error while thanking
Thanking...
Idi na punu verziju