Autor Tema: Tomos Colibri T12  (Posjeta: 953 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Tori

Tomos Colibri T12
« : 10 Srpnja, 2022, 16:15:50 »
Sasvim nenadano stigao jedan barn find (iako nije baš barn)...
Colibri T12, kod bivšeg vlasnika 15ak godina spremljen u sobi, na parketu pod plahtom.
Kod vlasnika prije njega oduvijek u hodniku stana pokriven i dulje vrijeme ne vožen. Paljen jednom-dvaput godišnje, te ponovo spremljen pod plahtu  :smile:

Sada je prvi puta garažiran (u garaži) tako da je spao na malo lošije, ali što je tu je  :))
Dobio novo ulje i benzinu, upalio odmah. Sve svijetli, koči, vozi... Malo se treba priviknuti na šaltanje brzina i nožnu kočnicu za koju treba imati izvitopereno stopalo, ali sve u svemu vrlo interesantan u vožnji  :cool:
Boja je još njegova original, naljepnice na rezervoaru su se skoro pa izbrisale te ću njih staviti nove. Sic je na novo tapeciran (prije podosta godina), po meni dosta pristojno, a kostur je ostao na čudan sistem opruga i to je ono što mi se čini da je rađeno na njemu (iako nisam baš ekspert).

Gledam ove razne mazalice po dobošima, pitam se je li pametno podmazivati ili ostaviti kako jest  :)) :))

Još jedan dan uloviti malo volje i puno Purol paste da zasja donekle kao nekada  :smile:
« Zadnja izmjena: 10 Srpnja, 2022, 16:32:11 Tori »

The following users thanked this post: alfa fun

Offline MOSQUITO

Odg: Tomos Colibri T12
« Odgovori #1 : 10 Srpnja, 2022, 17:00:25 »
Dobar,rijedak,očuvan  :good:
Opruge na sjedalu su originalne....spiralne spljoštene

Offline ljuti

• Senior member
  • Spol: Muški
  • Vozilo:: apn4 i fico
« Odgovori #2 : 10 Srpnja, 2022, 17:14:08 »
dobar motoric,kod njega mi se bas svidja rezervoar i udubljenja koje ima

Offline Dario1806

« Odgovori #3 : 12 Srpnja, 2022, 11:12:00 »
Odličan ulov, koliko se vidi sve je originalno :), evo jedan kojeg sam oživio

Offline Tori

« Odgovori #4 : 12 Srpnja, 2022, 17:06:38 »
Dobar,rijedak,očuvan  :good:
Opruge na sjedalu su originalne....spiralne spljoštene
Znam da, samo je skaj pretapeciran i to za neko prošlo vrijeme začudo zbilja dobro...

Odličan ulov, koliko se vidi sve je originalno :), evo jedan kojeg sam oživio
Bome svaka čast na volji  :smile: ovdje je zbilja puno truda uloženo!
To je nakon redizajna '65-67 ?

Offline Tori

« Odgovori #5 : 15 Srpnja, 2022, 22:54:00 »
Stigle su naljepnice na rezervoaru, stare su bile skoro pa nestale. A i gume, Mitasice... Mislim da su dosta slične onima iz tog vremena, zračnice sa klasičnim čepovima  :))

A riješili smo i puštanje u pogon... Ne dam im u penziju, neka još malo protegnu noge  :dance4:

Offline asconaextreme

« Odgovori #6 : 16 Srpnja, 2022, 10:03:38 »
 :bravoo: :bravoo: :bravoo: :good:

Offline Dario1806

« Odgovori #7 : 25 Srpnja, 2022, 13:21:41 »
Bome svaka čast na volji  :smile: ovdje je zbilja puno truda uloženo!
To je nakon redizajna '65-67 ?

66, to je prvi redizajn, a kasnije je bio ješan redizajn sa običnim blatobranom, drugim kušištem sata...gdje si kupio gume? Muku mučim s tim 19" gumama za T12, uvijek kad trebam jedva iskopam negdje, a htio bi uzet pa nek stoji uvijek jedan par u rezervi

Offline Tori

« Odgovori #8 : 25 Srpnja, 2022, 22:27:20 »
66, to je prvi redizajn, a kasnije je bio ješan redizajn sa običnim blatobranom, drugim kušištem sata...gdje si kupio gume? Muku mučim s tim 19" gumama za T12, uvijek kad trebam jedva iskopam negdje, a htio bi uzet pa nek stoji uvijek jedan par u rezervi

Gume sam uzeo na ovom Webshopu: https://www.motorcycletires-eu.com/en/
Stvarno povoljne 17,5 eura komad...
Te Mitas su najviše retro, ali sama guma ko guma je grozna  :)) držanje i nosivost nula bodova haha
Ja sam išao na takve jer će se ionako jako malo voziti.
Inače imaš za birati raznih guma i puno online trgovina. Continental sa punom većom nosivošću i indeksom brzine, Heidenau, Anlas, Wee rubber itd... Pa i nekoliko modela sa bijelim rubom.
Na naše trgovine zaboravi, ništa nemaju niti žele naručiti. Ako i imaju, imaju nešto ostarjelo, skupo i jedan komad.
Inače na ovima Mitas kao dimenzija još uvijek stoji stara oznaka 23x225, a gume su proizvedene prije 2 mjeseca.

« Zadnja izmjena: 25 Srpnja, 2022, 22:29:14 Tori »

Offline Dario1806

« Odgovori #9 : 26 Srpnja, 2022, 08:41:05 »
ma znam da kod nas nema ništa, continentalke sam nabavio u sloveniji jedva i taman nekih 250kn/kom jer je jako rijetka dimenzija

Offline Tori

« Odgovori #10 : 01 Listopada, 2022, 19:44:29 »
Nabavilo se društvo 12-ici  :smile:
APN 4S stanje skroz originalno od boje, do naljepnica i guma... malo bolje od 12ice, ali je malo i mlađi  :))