Autor Tema: Peugeot 106 - Anemija  (Posjeta: 1175 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mihajlo

• Veteran member
  • Spol: Muški
  • Vozilo:: BMW E21, P205, P106
Peugeot 106 - Anemija
« : 23 Rujna, 2022, 12:16:23 »
Pozdrav svima.
 :drinks:

Evo, već se neko vrijeme družim sa još jednim pežojcem.
Nakon 205, logično je da ide 106. Kao i prošli put, radi se o fejsliftanom modelu.

Ovaj je skroz serijala - 5 vratiju, XR oprema (ništ pa ni servo) a na kotačima po 3 šarafa da bude lakši i da manje troši, radio ne radi ali je tu da pokrije rupu u instrument tabli...
Kupljen je od jednog susjeda sa skoro 111000km.  :eek:
Motor je serijski anemični TU9M ali dozvoljava mi da ostvarujem prosjek 4.5l/100km
Mislim da većina vas zna kak 106ica zelena izgleda ali evo ipak slike da nebi bilo zabune.  :good:

E sad imam pitanje za vas...
Zadnja lijeva lampa ne radi od kad je auto kod mene. tj, rade samo žmigavac i rikverc svjetlo, ostalo ništ. Promjenio sam sve žaruljice i očetkao i počistio kontakte i u lampi i na konektoru ali i dalje ista priča. Desna lampa radi normalno sve.
Od kad sam promjenio žaruljice u lampama otraga krepala je rasvjeta na instrument tabli pa sad u mraku ne znam koliko sam u prekršaju zbog brzine ali srećom kontrolne lampice rade kako treba.  :lol:

Tko bi mi to na području Rijeke mogao pogledati i složiti jer početkom listopada moram na teknički... Vjerujem da nije prvi 106 sa tim ili sličnim gremlinom.

Pomozite ovdje ili na PM.
 :byeg:
Understeer is when you hit the wall with the front of the car and oversteer is when you hit the wall with the rear of the car. Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you take the wall with you.

Offline OVERDOSEDSPEEDJUNKIE

Odg: Peugeot 106 - Anemija
« Odgovori #1 : 23 Rujna, 2022, 15:22:26 »
Što može bit osim osigurača i prekinutih žica?  :dntknw:
NO GANDINI - NO LAMBORGHINI
Ima vozača....ima pilota....ali nema Senne
Nakon Senne? Samo sjene.

Offline Mihajlo

• Veteran member
« Odgovori #2 : 23 Rujna, 2022, 15:37:09 »
Ne znam.
Osigurači su ok izgleda. A sad gdje je prekinuta žica….. :dntknw:
Pogledat ću još ja solo.
Understeer is when you hit the wall with the front of the car and oversteer is when you hit the wall with the rear of the car. Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you take the wall with you.

Offline old dog

« Odgovori #3 : 23 Rujna, 2022, 20:21:06 »
Na viškovu točno iza parkinga od lidla ima jedan sposoban (još nije poludio) elektricar.
///// uno 1.9 TD

Offline Mihajlo

• Veteran member
« Odgovori #4 : 24 Rujna, 2022, 19:50:08 »
Eto, misterij riješen.
Crknuo je osigurač, a izvadio sam ga i pregledao najmanje 2x.
Da bi uopče došao do osigurača, morao sam (a to svi znaju) raskopati pola auta. Sicevi i tepih van i stara audio instalacija koja je bila spajana uvijanjem žica i omotana selotejpom! Ne izolir trakom nego selotejpom i to onim širokim smeđim!  :yes:
Pregledana je elektro instalacija i nije nigdje oštećena fiziči.
Na svakim vratima fali po bar 2 vijka s kojima se učvršćuju tapecirungi, pa to sad tražim a xplod zvučnici su učvršćeni bili sa 5cm dugim vijcima za drvo.  :mellow:
Usput sam zašarafio i dotegnuo papučicu gasa jer je jedan vijak bio odšarafljen a drugi je bio samo malo odtegnut.

Sad tražim lajsnu za prednja desna vrata i onaj komad na blatobranu jer je kod mene to bilo učvršćeno sa pur pjenom i crnim duck tapeom. Ako tko to ima, ja bi kupio.

Offline Sepra

« Odgovori #5 : 29 Rujna, 2022, 09:19:37 »
žena mi je imala 106-icu kao prvi auto, od svih auta kaj smo imali ne sjećam se niti jednog drugog koji je bio toliko ekonomičan u smislu potrošnje i održavanja.
također nije bilo niti nekih kvarova, jedino me živcirala jadna ponuda felgi s 3 šarafa
Svinja...

Offline jeep frik

« Odgovori #6 : 29 Rujna, 2022, 13:23:02 »
Prijatelj je dva zgloba platio 2500 kuna, ručica za žmigavce oko 2000, 500 polovna. Bježi od Peugeota! :thmbup:

Offline Mihajlo

• Veteran member
« Odgovori #7 : 29 Rujna, 2022, 17:56:26 »
žena mi je imala 106-icu kao prvi auto, od svih auta kaj smo imali ne sjećam se niti jednog drugog koji je bio toliko ekonomičan u smislu potrošnje i održavanja.
također nije bilo niti nekih kvarova, jedino me živcirala jadna ponuda felgi s 3 šarafa

E Sepra, znam tvoje patnje....
Ali troši ispod očekivanja to je istina.  :drinks:

Prijatelj je dva zgloba platio 2500 kuna, ručica za žmigavce oko 2000, 500 polovna. Bježi od Peugeota! :thmbup:

Maloprije sam bio kod majstora i traži me 850kn + ruke za poluosovinu. Sad sam naručio te iste GSP poluosovine za 500kn komad.

Offline jeep frik

« Odgovori #8 : 29 Rujna, 2022, 18:04:54 »
Vjerojatno zamjenske, prijatelj je održavao u ovl.servisu. OK  :thmbup:
« Zadnja izmjena: 29 Rujna, 2022, 18:06:29 jeep frik »

Offline Mihajlo

• Veteran member
« Odgovori #9 : 06 Listopada, 2022, 21:39:33 »
Trebam majstora na području Rijeke da mi zamjeni par djelova na pežojcu. Napravio bi to sam ali ne mogu ispred zgrade. Kod onih majstora koje sam posjetio nemaju slobodno slijedeća 2 tjedna ili ne ugrađuju djelove koje donesem.
U pitanju su poluosovine i diskovi.

Slobodno mi javite na 0977951111 ili privatnom porukom tu na forum.

Offline Sepra

« Odgovori #10 : 07 Listopada, 2022, 16:21:36 »
danas promijenio obje poluosovine na 306-ici.
jedna bila 800 kn, druga 820 kn
Svinja...

Offline Mihajlo

• Veteran member
« Odgovori #11 : 08 Listopada, 2022, 20:11:45 »
Tak treba!  :friends:
Budem i ja nekak na 106.

Offline Mihajlo

• Veteran member
« Odgovori #12 : 11 Listopada, 2022, 19:39:52 »
Pokušao sam. Nije išlo. Uhvatio me mrak.
Uspio sam promjenit CD kočnice i otpustit poluosovine. Kod pokušaja oslobađanja balans štange mi je pukao šaraf i usput je punuo i držač balansice.  :mad:

Sad moram smislit kako da izvadim puknute šarafe iz ramena i gdje da nabavim to govno puknuto.

Offline Sepra

« Odgovori #13 : 12 Listopada, 2022, 09:36:55 »
ajde bar ti nije dosadno
Svinja...

Offline Nero

« Odgovori #14 : 12 Listopada, 2022, 10:10:08 »
Pokušao sam. Nije išlo. Uhvatio me mrak.
Uspio sam promjenit CD kočnice i otpustit poluosovine. Kod pokušaja oslobađanja balans štange mi je pukao šaraf i usput je punuo i držač balansice.  :mad:

Sad moram smislit kako da izvadim puknute šarafe iz ramena i gdje da nabavim to govno puknuto.

Bulinat centar vide, bušilica s manjim svrdlom, pa ovaj set: https://www.bauhaus.hr/rezaci-navoja/matador-set-za-vadenje-vijaka/p/11115839

Svima se dogodilo, jbg.
.....if I go to hell,then I hope that will burn well......