Autor Tema: Crijeva za gorivo  (Posjeta: 6358 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

rio

  • Gost
Crijeva za gorivo
« Odgovori #15 : 08 Listopada, 2012, 20:26:57 »
amoc - ivicek opleteno metalno za benzin oko 20 kn metar ... salju postom...

ili fi 10 bakrena na metre u zeljezari nekoj..
 

Offline Lugburz

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 1820
  • Thanked: 2 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Split
  • Vozilo:: Octavia 1 1.6 lpg
Crijeva za gorivo
« Odgovori #16 : 09 Listopada, 2012, 01:18:15 »
Citat: ivmatic86;344572
U splitu imakupit u "EuroTim" Skupi ka vrag,ali drže već par godina i ništanije ispucalo. Taljanska proizvodnja, armirana guma.
ja san uzea ima 2-3 tjedna u eurotima 2 metra fi8 i 2 metra fi6 pa cemo vidit koliko ce izdrzat.
 

Offline osijekdd

Crijeva za gorivo
« Odgovori #17 : 09 Listopada, 2012, 11:32:44 »
Citat: rio;344577
...ili fi 10 bakrena na metre u zeljezari nekoj..
Pričaju ljudi da bakrena crijeva i benzin ne idu zajedno. Kažu da benzin ispire bakar i nakon par godina procuri. Ovo nije iz iskustva već iz priča (dali lovačkih ili ne nisam siguran). Razgovarao sam sa trgovačkim putnikom firme Berner d.o.o. i rekao mi je da su imali u ponudi željezna pocinčana crijeva za gorivo. E sad kako, što, koliko... nemam pojma.
« Zadnja izmjena: 09 Listopada, 2012, 11:39:01 osijekdd »
 

Offline deda

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 5826
Crijeva za gorivo
« Odgovori #18 : 09 Listopada, 2012, 12:17:54 »
Ma sve je to niš koristi,nekada su svi auti imali čelićne cijevi ,a spoj do pumpe na motoru i rezervaru plastično crijevo,prema tome nađite plastićna crijeva,posebno se rade za gorivo i napravljenja su od tvrde plastike.Pa tak danas imaju svi auti.
 

PREDSJEDNIK

  • Gost
Crijeva za gorivo
« Odgovori #19 : 05 Studenoga, 2012, 22:34:56 »
Prije jedno tri-četiri godine kupio sam crijeva za dovod i povrat goriva za MPI motor (visoki tlakovi) kod Tokića na metre i danas su sva ispucana. Trebalo bi tražiti crijeva na bazi silikona.
Ova plastična koju spominjete ne ispucaju ali se materijal stišće u sebe i crijevo sužava te se crijevo skraćuje dok ne bude prekratko i iskoči.

Kod novijih vozila plastična crijeva goriva ispod vozila su od nekih drugih materijala.
« Zadnja izmjena: 06 Studenoga, 2012, 22:20:49 PREDSJEDNIK »
 

Offline Megatron

  • Veteran member
  • ****
  • Postova: 440
  • Thanked: 15 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Kvarner
  • Vozilo:: Olupina
Odg: Crijeva za gorivo
« Odgovori #20 : 07 Srpnja, 2019, 02:50:52 »
Fiat je stavljao prozirna plastična crijeva CAVIS i traju 100 godina. Sada da li su dobra za prostor motora gdje su visoke temperature, ne znam. Guglajte "Cavis fuel hose".