Autor Tema: W123 230ce BlueDevil  (Posjeta: 22018 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

mesko

  • Gost
W123 230ce BlueDevil
« : 13 Lipnja, 2008, 08:47:09 »
Eva da ja predstavim mojeg ljubimca kojeg sm nabavio pretprošle godine u 12 mjesecu nakon traženja od skoro 10 godina.
Sad trenutno izgleda ovako:








Ovako je izgledao kad sam ga dovezao kuæi i sa miniwashem oèistio






A tako bi to trebalo izgledati u konaènici:





Auto kad sam nabavio bio je bez motora i mjenjaèa i preureðen za dizel motor. Ja sam u meðuvremenu nabavio orginalni motor 230 e sa 136 ks, mjenjaæ sa 5 brzina i još poneke sitnice.
Pozdrav za sada inaèe pratim vas od samog poèetka i jako sam zadovoljan onim što ovdje vidim :bye:
 

joka

  • Gost
W123 230ce BlueDevil
« Odgovori #1 : 13 Lipnja, 2008, 09:35:00 »
vrhunski autek  8)
 

Brutalac

  • Gost
W123 230ce BlueDevil
« Odgovori #2 : 13 Lipnja, 2008, 10:06:45 »
TOOO!
Samo naprijed!
 

mijo

  • Gost
W123 230ce BlueDevil
« Odgovori #3 : 13 Lipnja, 2008, 10:09:51 »
Odlican merc. Drago mi je da ces ga vratit u originalno stanje, barem sto se motora tice.

Kakvi su planovi sa limarijom, oce li bit puno posla s hrdom?

U svakom slucaju sretno s nastavkom radova!
 

mesko

  • Gost
W123 230ce BlueDevil
« Odgovori #4 : 13 Lipnja, 2008, 10:26:24 »
E ovako što se hrðe tiæe, zapanjujuæe malo je ima na autu manje, više je vanski dio vozila hrðav odnosno  tamo gdje su nastala ošteèenja udarci, postrugotine itd... Pod je cjeli bez ijedne rupe, pragovi se mjenjaju kao i rubovi baltobrana. Te pomoguènosti prednja hauba jer ima dvije velike hrðe od mehanièkih ošteèenja. Unutrašnjost je solidna osim vozaèevog sjedišta koje ima rupe i tapicirunga vratiju gdje je neko bušio da stavi zvuènike, ali dobro to æe se srediti sa nekakvim zvuènicima.
Auto se slaže polako ali zato dosta detaljno koliko mi vrijeme i novac dopuštaju. U planu je da za njegov 30 roðendan bude na cesti, inaèe on je iz 1982 godine. Limarija èe se sreðivati zadnja kad se skupi dovoljno novaca za jednu vrhunsku a ne neku zbog koje æu zažaliti.
Svaki vaš prijedlog i komentar je dobrodošao.
 

pitam se pitam

  • Gost
W123 230ce BlueDevil
« Odgovori #5 : 13 Lipnja, 2008, 12:04:19 »
ides mercedes w123 coupe :-o ...to je stvarno lijepo za vidjeti 8)

-samo naprijed sa radovima :jak:  :bye:
 

Offline Tookie

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 2699
W123 230ce BlueDevil
« Odgovori #6 : 13 Lipnja, 2008, 12:08:36 »
Lijepo lijepo w123 i jos Coupe... samo naprijed sa radovima...  ;)
..."I noga u guzicu je isto korak naprijed"...
 

mesko

  • Gost
W123 230ce BlueDevil
« Odgovori #7 : 13 Lipnja, 2008, 13:01:00 »
Citat: pitam se pitam
ides mercedes w123 coupe :-o ...to je stvarno lijepo za vidjeti 8)

-samo naprijed sa radovima :jak:  :bye:

Jedno pitanje dali onaj tvoj prijatel-poznanik kojemu si iz usluge stavio oglas da prodaje W123  a koji mi je obeèao zadnji brani a poslje se nije htio javiti ima taj branik ili se ga je rješio. Kasnije sam èuo da je u bolnici i ostavio sam mu poruku nek mi se javi ali ništa. Molim te ako ti nije teško da to provjeriš, mada sam èuo da je branik truli, ja bi ga svejedno uzeo za manje novce radi one gume na njemu. Pozdrav i hvala!
 

Offline Ziki

  • Senior member
  • ***
  • Postova: 168
    • Autoservis Zagreb
W123 230ce BlueDevil
« Odgovori #8 : 13 Lipnja, 2008, 15:08:37 »
Citat: mesko
Citat: pitam se pitam
ides mercedes w123 coupe :-o ...to je stvarno lijepo za vidjeti 8)

-samo naprijed sa radovima :jak:  :bye:

Jedno pitanje dali onaj tvoj prijatel-poznanik kojemu si iz usluge stavio oglas da prodaje W123  a koji mi je obeèao zadnji brani a poslje se nije htio javiti ima taj branik ili se ga je rješio. Kasnije sam èuo da je u bolnici i ostavio sam mu poruku nek mi se javi ali ništa. Molim te ako ti nije teško da to provjeriš, mada sam èuo da je branik truli, ja bi ga svejedno uzeo za manje novce radi one gume na njemu. Pozdrav i hvala!


u tebe je odozada branik od dizela, kao sto i sam vidis,
pa mi nije jasno sta bi postigao ako bi uzeo samo onu gumu sto
ide na njemu, osim ako nemas sastrane branik od benzinca,
sa losom gumom?


inace sta rec, osim da mi je san imat 280CE ili 230CE  :bye:
isto ovakve bbs mrezaste felge, i tamno plava boja, mada ni
trula visnja nije losa za coupea  ;)

df.hostile

  • Gost
W123 230ce BlueDevil
« Odgovori #9 : 13 Lipnja, 2008, 15:55:15 »
daj mastore baci malo žbuke po zidovima garaža ti zgleda katastrofalno...  :D auto je cisto i ok  :)
 

mesko

  • Gost
W123 230ce BlueDevil
« Odgovori #10 : 13 Lipnja, 2008, 22:22:51 »
@Ziki
imam kromirane kutove, lukove ali nemam gumu i onaj središnji dio branika, nisam do sad isprobao ali jedan èovjek koji se dosta razumije u Mercedese kaže da se može središnji dio satviti od dizela samo se mora malo skratiti, ali napominjem nisam još to isprobao.
 

pitam se pitam

  • Gost
W123 230ce BlueDevil
« Odgovori #11 : 13 Lipnja, 2008, 23:11:15 »
morao bi vidjeti sta je sa time...da,branik je bio trul :(

-budem se raspitao
 

Offline plantak_vž1

  • Veteran member
  • ****
  • Postova: 448
W123 230ce BlueDevil
« Odgovori #12 : 13 Lipnja, 2008, 23:20:56 »
imaš sreæe kaj imaš taj auto!!
pogledal sam maloprije u oglasniku 6900e 1982.g

samo polako
i sredi ga kak treba :jak:
 

mesko

  • Gost
W123 230ce BlueDevil
« Odgovori #13 : 13 Lipnja, 2008, 23:46:47 »
Koji oglasnik? za te novce auto mora biti tip top
Prema njemaèkim katalozima takav auto kao moj kompletni sa svim djelovima ali za restauraciju vjedi 1000€ dok u vrhunskom stanju vrjedi maksimalno 11000€.
I jesam sretan što ga imam da samo znaš koliko sam kokošinca i sjenika okrenuo da ga pronaðem a o oglasnicima i da ne govorim.
Skoro svaki auto kojeg sam pogledao bio je u -3 ili +2 stanju a tražili su za njega brdo love, zato sam uzeo ovaj da ga složim i da znam šta imam a limariski gledano sve na njemu se relativno brzo riješi.
 

mesko

  • Gost
W123 230ce BlueDevil
« Odgovori #14 : 23 Lipnja, 2008, 14:47:17 »
Do kraja ljeta planiram staviti motor u vozilo znam da se èudite zašto to prije limarije, iz jednog jednostavnog razloga da usput nabavim šta fali oko motora jer kad leže djelovi na hrpi s motorom se ne vidi ako šta fali ili nije uredu sa motorem i iz drugog razloga da ne pogubim djelove od motora, a šta bi se znalo desiti. Biti æe to dupli posao kod limarije a možda složim limariju oko motora ove godine.
Mehanièar-frend koji æe mi pomoèi staviti motor kaže najbolje da složimo limariju oko motora pa stavimo motor, pošto je limarija zdrava u prostoru oko motora (ima par rupica na ljevi muldi ništa strašno) razmišljam da napravimo tu limariju (bojanje), neznam šta vi mislite?